logo

YEGAYDER KURUCULAR KURULU İLK TOPLANTISINI BALAT’DA YAPTI

12994463_10154123455733044_2163808663464597100_n

(YEGAYDER ) Yerel Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti kurucular kurulu ilk toplantısını İstanbul Balat’da , Osmanoğlu Restaurant’ta gerçekleştirdi.

Toplantıya Kurucular Kurulu Başkanı Gazeteci Mehmet Derviş Canbekli, yazar Ahmet Al, yazar Av.Aydoğan Ahıakın, tv yapımcısı Zafer Kerey, tv proğramcısı Tuna Öztunç, gazeteci-yazar Bekir Hallaç, gazeteci Ayetullah Coşkun, gazeteci Mehmet Remzi Tanış, yazar Mehmet Zengin, yazar Mustafa Özbay, yazar Nevzat Ertekinoğlu, gazeteci Zeki Barut katıldı.

Yurt içi ve yurt dışında Gazeteciler, Yazarlar ve Televizyonculardan oluşan cemiyetin bir araya gelmesi için yoğun çaba sarf eden Gazeteci- Yazar Mehmet Derviş Canbekli, ilk adımı 15 kişiden oluşan Kurucular kurulu ile attı. Yazar Av.Aydoğan Ahıakın’ın ev sahipliğinde toplanan Kurucular Kurulu ilk defa bir araya gelerek tanışma fırsatı yakaladı. Yemek faslı ile sohbetin ardından Cemiyetin oluşumu, misyonu ve vizyonu Kurucular Kurulu Başkanı Mehmet Derviş Canbekli tarafından açıklandı.

Cemiyet içinde yapılması gerekenleri, yapılacak proje çalışmaları, ortak akıl ile yürütülecek hizmetleri anlatan Canbekli katılımcılara teşekkür etti ve şöyle dedi: “Türkiye’de birçok yerel gazete ve hatta televizyon çalışanları geçim sıkıntısı çekerken birçok işletmeye verilen destekler maalesef basın sektörüne verilmiyor. Gazeteciler birilerine hizmet etmek zorunda kalıyor. Bunun da adı yandaş medya olarak lanse ediliyor. 25 yıllık meslek hayatımda gördüğüm eksikleri burada gidermek ve birçok yerel medya ya verilmesi gereken hakları alabilmek, Sosyal etkinliklerden faydalanmak, Sosyal projeler hazırlamak, Toki ile bir araya gelerek gazetecilere basın sitesi tahsis etmek, Yine sosyal projeler kapsamında Lokal, Yazlık tatil merkezi, Spor tesisleri, Misafirhane yani Pansiyon gibi birçok imkânlar sağlamak dolayısıyla birlikte güzel çalışmalara imza atmak için bu cemiyeti oluşturduk. ben yok biz varız. Yapacağımız çalışmalar örnek olmalı.”

Kurucular Kurulu üyeleri gazeteci ve yazarlar, cemiyetin geleceğine yönelik düşünce ve fikirlerini üyelerle paylaştı ve oluşumun hayırlara vesile olması yönünde dilek ve temennilerini ifade ettiler. Yaklaşık 4 saat süren toplantı sonrası hatıra resmi çekildi. Bir sonraki toplantı için alınan karar sonrası oturum sona erdi.

Jpeg

Jpeg

Etiketler:
Share
665 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2