logo

05 Haziran 2015

Yaz Okulları Başlıyor

18Çocukların merakla beklediği için yaz tatili geldi. ‘Yaz tatilini nasıl değerlendirsem?’ diye düşünen Güngörenli çocuklara, Güngören Belediyesinden güzel bir haber var!

Yoğun ve yorucu bir eğitim döneminin ardından uzunca bir tatile göz kırpan çocuklar bu habere çok sevinecekler. Güngören Belediyesi’nin her geçen yıl, öğrencilerin isteklerine cevap verecek nitelikte branşlarla geliştirdiği yaz okulları programı hız kesmeden devam ediyor. Güngören’de ikamet eden 6-14 yaş arası çocukların yaz tatillerini daha verimli şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen yaz okulu programlarında yok yok..!

Özellikle yaz tatilinde şehirde kalacak olan çocuklar için,  tatili dolu dolu geçirmeleri, yaşıtlarıyla bir arada olmaları, çocukluklarını yaşamaları ve zamanı verimli kullanmaları açısından Güngören Belediyesi yaz spor okulu programları aileler ve çocuklar için son derece iyi bir seçenek sunuyor. Futbol, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Aqua Park branşlarında, Güngören’de ikamet eden 6-14 yaş gruplarındaki öğrencilere yönelik Yaz Spor Okulları ile çocuklar yaşıtlarıyla birlikte eğlenceli zaman geçirirken aynı zamanda ilgi alanlarına göre seçtiği spor branşlarda eğitim alma şansı buluyorlar.

Ücretsiz kurslar; Güngören Belediyesi’ne bağlı merkezlerde, ilköğretim okullarında, Merkez Mahallesi Kapalı Yüzme Havuzunda uzman antrenör, eğitimciler ve gözetmenler eşliğinde gerçekleşiyor.  Aqua Park bu yıl, Cumhuriyet İlkokulu ve Güngören İmam Hatip Orta Okulu bahçesinde faaliyette olacak. Futbol, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Aqua Park gibi pek çok farklı branşta faaliyet gösteren Yaz Spor Okulları her yıl Haziran ayında başlayıp, Ağustos ayının sonuna kadar devam ediyor.

Yaz okulları kapsamında spor branşlarının yanı sıra Bilgi Evleri de çocukların eğlenceli zaman geçirecekleri çeşitli aktiviteler düzenliyor. Güngören’de faaliyet gösteren 6 Bilgi Evinde; Keçe Dünyası, Resim Kulübü, Geri Dönüşüm Kulübü, Puzzle Kulübü gibi birbirinden eğlenceli birçok branşta çocuklar ilgi alanlarına göre katılım sağlayabilirler.

Bir güzel haber daha! Saatleri denk gelmediği sürece çocuklar birden fazla etkinliğe kayıt yaptırabiliyorlar.

Share
1229 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2