logo

23 Haziran 2015

YAZ KURAN KURSLARINDA ÖDÜL HEYECANI

Yaz tatilinde Kuran kurslarına giden öğrencilere bir ödül de Çekmeköy Belediyesi’nden. Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve İlçe Müftüsü Muhammed Suiçmez’in de katıldığı törende, “Kur’an Ayında Kur’anla Buluşalım” projesi tanıtıldı.

çekmeköy.Çekmeköy Belediyesi, yaz tatillerinde mahallelerindeki Kuran Kursları’na gidecek çocuklar için ödüllü yarışma düzenliyor.  Çekmeköy Müftülüğü işbirliği ile hazırlanan projeye, ilçedeki 50 Yaz Kuran Kursu katıldı. Kurslarda, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın belirlediği müfredat doğrultusunda eğitim alacak olan öğrenciler, 17 Ağustos’ta sınava girecekler.

Kurs Sonunda Ödül Var

9-10 yaş, 10-11 yaş, 12-13 yaş 14-15 yaş kategorilerinde yapılacak sınav sonucunda dereceye girecekler, birbirinden güzel ödülleri de almaya hak kazanacaklar.  Proje sonunda; birincilere diz üstü bilgisayar, ikincilere tablet, üçüncülere fotoğraf makinesi, dördüncülere müzik çalar, beşincilere kol saati ve 25. sıradakilere kadar futbol topu ya da kitap seti hediye edilecek.

çekmeköyProje Tanıtıldı

Proje, Taşdelen Cebir Cami’inde düzenlenen törenle tanıtıldı. Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve İlçe Müftüsü Muhammed Suiçmez’in de katıldığı törende,  çocuklara projenin detayları anlatıldı.

Share
413 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2