logo

reklam

YAVUZ SULTAN SELİM HAN’IN ALEVİ KATLİAMI KOCA BİR YALAN


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

YAVUZ SULTAN’I BIRAK DERSİM’E BAK.
ALEVİLERİN KATİLİ CHP.
Yavuz Sultan Selim’in Alevi katliamı koca bir yalan! FETÖ’nün CHP’deki temsilcisi Eren Erdem’in ulu hakanımız Yavuz Sultan Selim’le alakalı “O kanlı, zalim Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü, ‘Pir Sultan Abdal Köprüsü’ yapana kadar siyaseti bırakmayacağım. Kanlı, faşist, zalimlerin isimlerini verdirmeyeceğiz” şeklindeki küstah sözlerine tarihçi mütefekkir Servet Turgut’tan sert cevap geldi. Turgut, Alevi katliamının koskoca bir yalan olduğunu belirterek Erdem’in bu yalanı kendine zırh yaparak iç savaş çıkarma derdinde olduğunu, “Alevi katliamı martavalı, uydurulmuş ajitasyon bir masaldır” dedi.

 

CHP Milletvekili Eren Erdem’in Yavuz Sultan Selim Han’a “eli kanlı, faşist” gibi ifadelerle hakaret etmesi; bu cümle yorumlanacak cinsten tek zerre bir doluluk-ağırlık belirtmemektedir. Kedinin miyavına, köpeğin havına, öküzün mösüne yorum getirmek, tabiatın dengesini sürrealist bir terörizmle bozmaya yeltenmekten başka bir şeye değildir! Bu adamın Fettullahçılarla olan “canımlı cicimli” yazışmaları da ortaya çıktı. Hazret-i Yavuz’a ettiği hakaretlerine de bir gürültü nazarıyla bakmakta fayda vardır. KOCA BİR YALAN – Gerçekten iddia edildiği gibi bir Alevi katliamı olmuş mudur? Yavuz Sultan Selim Hazretleri’nin şahsiyet özünde, bizi sadece mazimizle övündürecek değil, istikbalimizi de kurtaracak iksir vardır ve mutlak fikrin reçeteciliğiyle bu iksiri içmek ve tüm iliklerimize kadar sindirmek zorundayız.Alevi katliamı martavalı bir ajitasyon masalıdır.

 

Cennetmekân Yavuz Sultan Selim Han’ı “Alevi katili, kanlı zalim” sözleriyle hedef alan CHP’nin ecdad düşmanı vekili Eren Erdem’e bir tepki de Aleviler’den geldi. Ehlibeyt İlim ve Kardeşlik Derneği Başkanı Ali Kemal Tayanç, yaptığı açıklamada “CHP önce kendi geçmişine baksın. 1937’de Dersim’de Alevilerin kökünü kazıma harekatını gerçekleştiren CHP, Alevilerin katili olan partidir. Tarihte yaşanan bazı hadiseleri istismar etmeyi bıraksınlar. O konular uzmanların ve tarihçilerin işidir.” dedi.

 

CHP’nin ecdad düşmanı vekili Eren Erdem’in çirkin sözlerine her kesimden tepki yağıyor. Osmanlı’nın ilk halifesi Yavuz Sultan Selim Han’ı iftiralarla hedef aldığı konuşmasında “Alevi katili, kanlı zalim” ifadelerini kullanan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’e Aleviler de sert çıktı. Ehlibeyt İlim ve Kardeşlik Derneği Başkanı Ali Kemal Tayanç, yaptığı açıklamada, “CHP önce kendi geçmişine baksın. 1937’de Dersim’de Alevilerin kökünü kazıma harekatını başlatan CHP, Alevilerin katili olan partidir. Tarihte yaşanan bazı hadiseleri istismar etmeyi bıraksınlar. O konular uzmanların ve tarihçilerin işidir.” şeklinde konuştu.

 

YAVUZ SULTAN’I BIRAK DERSİM’E BAK
Türkiye’de oluşan birlik ve beraberlik havasını baltalayan çıkışlarda bulunan CHP’nin aşırı mezhepçi milletvekili Eren Erdem’in, tarihimizin en yüce şahsiyetleri arasında yer alan öncü kumandan Yavuz Sultan Selim’e yönelik çirkin sözlerine karşılık olarak CHP’nin kanlı tarihini hatırlatan Alevi kanaat önderi Ali Kemal Tayanç.. “CHP 1935’ten başlayıp 1938’e kadar Alevilere büyük zulümler yaptı ve kan kusturdu. Dersim Katliamı’nın etkileri hâlâ tazedir. CHP hem Alevileri katletti hem sürgünlerle yerlerinden yurtlarından etti. CHP’nin alnında ‘Çemişgezek’ diye kara bir leke vardır. Dersim’in nüfusu azaldığı için Elazığ’ın Çemişgezek ilçesini Tunceli’ye kattı bunlar, sayısal olarak fazla gösterebilmek için. Elazığlılar da bu konuda tepkiliydi. Yani Dersim katliamı ile CHP Elazığ’ı da mağdur etti. Bununla da yetinmeyerek Dersim’in ismini katliam harekatının ismi olan Tunceli olarak değiştiren iradenin adıdır CHP. CHP Alevilerin katilidir.” diye konuştu. CHP’yi Alevilerin yaşadığı sorunlar karşısında samimiyete davet eden Tayanç, “Aleviler ilimsiz kaldı, CHP samimiyse kendilerinin kapattığı medreseler, tekkeler ve zaviyelerin açılmasını gündeme getirsin. Yıllardır Aleviler ilimden mahrum halde, Kur’an-ı Kerim dahi okuyamaz hale geliyor. CHP’yi ve Eren Erdem’i bu konuda kamuoyu oluşturmaya davet ediyoruz.” dedi.

 

DEĞİŞMESİ GEREKEN SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NIN İSMİDİR
Ali Kemal Tayanç, “CHP’nin Dersim’e yönelik gerçekleştirilen bombardımanın baş isimlerinden Sabiha Gökçen’e ses çıkarmamasının nedeni nedir? Neden Dersim’i havadan bombalayan ve ‘acımasızca bombaladım’ diyebilen bir kişiliğe sahip olan Sabiha Gökçen’in ismini taşıyan havalimanının değil de Yavuz Selim Köprüsü’nün isminden rahatsız oluyor bu Eren Erdem?” sorusunu yönelterek şu sözleri sarf etti: “Kendi katillerine ve cellâtlarını övmesinler, sahip çıkmasınlar. Değişmesi gereken isim varsa o da havalimanındaki Sabiha Gökçen ismidir.”

 

YAVUZ DÖNEMİNİ BİLGİSİZLER DEĞİL UZMANLAR YORUMLAYABİLİR
Alevi vatandaşları CHP’li Eren Erdem’in provokasyonuna gelmemeleri noktasında uyaran Tayanç, “CHP’nin kanlı yüzü konusunda Alevi camiası olarak uyanık olmalıyız. Yavuz Sultan Selim dönemi ile ilgili ufak tefek bazı sorunlar olmuşsa da bunu kan davasına dönüştürmeyelim ve suç isnat etmeyelim. Onu uzmanlara, arşivle ilgilenen tarihçilere bırakmalıyız. Bu tür kritik meseleler bilgisi olmayan kişiler tarafından değerlendirilemez ve CHP’nin bu işleri kurcalaması doğru bir yaklaşım değil.” ifadelerini kullandı.

 

ECDAD DÜŞMANI EREN ERDEM’İN SİCİLİ KABARIK
Yavuz Sultan Selim Han’a dil uzatan CHP’li Eren Erdem, Fetullahçı ihanet şebekesinin 17-25 Aralık darbe operasyonunun ardından kurduğu Karşı isimli gazetede Genel Yayın Yönetmenliği yapmıştı. Eren Erdem, FETÖ’den gelen belgeleri yayınladığı gazeteyi 60 günde batırmıştı. CHP’li Erdem, milletvekili olmadan önce sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir yorumda Türkiye’nin İran’la herhangi bir savaşa girmesi durumunda Türkiye düşmanı cephede; İran’ın safında yer alacağını söylemişti.

Share
1157 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
 • ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ

  16 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ İstanbul Yeni Kapı'da 11-14 Mayıs günleri, ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ etkinlikleri düzenlenmiştir. Bu festivalin yapılmasını amaçlayan, kurum; hedeflerini şöyle açıklamaktadır, Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini destekler. Geleneksel sporları var eden kültürel mirası, toplumun zenginliği olarak görür ve bu mirası korumayı görev bilir. Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif o...
 • Kemiğe yazılan yazı

  15 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi bunu duyup, evine gitti h...
UA-36507442-2