logo

YAVUZ SULTAN SELİM HAN’IN ALEVİ KATLİAMI KOCA BİR YALAN


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

YAVUZ SULTAN’I BIRAK DERSİM’E BAK.
ALEVİLERİN KATİLİ CHP.
Yavuz Sultan Selim’in Alevi katliamı koca bir yalan! FETÖ’nün CHP’deki temsilcisi Eren Erdem’in ulu hakanımız Yavuz Sultan Selim’le alakalı “O kanlı, zalim Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü, ‘Pir Sultan Abdal Köprüsü’ yapana kadar siyaseti bırakmayacağım. Kanlı, faşist, zalimlerin isimlerini verdirmeyeceğiz” şeklindeki küstah sözlerine tarihçi mütefekkir Servet Turgut’tan sert cevap geldi. Turgut, Alevi katliamının koskoca bir yalan olduğunu belirterek Erdem’in bu yalanı kendine zırh yaparak iç savaş çıkarma derdinde olduğunu, “Alevi katliamı martavalı, uydurulmuş ajitasyon bir masaldır” dedi.

 

CHP Milletvekili Eren Erdem’in Yavuz Sultan Selim Han’a “eli kanlı, faşist” gibi ifadelerle hakaret etmesi; bu cümle yorumlanacak cinsten tek zerre bir doluluk-ağırlık belirtmemektedir. Kedinin miyavına, köpeğin havına, öküzün mösüne yorum getirmek, tabiatın dengesini sürrealist bir terörizmle bozmaya yeltenmekten başka bir şeye değildir! Bu adamın Fettullahçılarla olan “canımlı cicimli” yazışmaları da ortaya çıktı. Hazret-i Yavuz’a ettiği hakaretlerine de bir gürültü nazarıyla bakmakta fayda vardır. KOCA BİR YALAN – Gerçekten iddia edildiği gibi bir Alevi katliamı olmuş mudur? Yavuz Sultan Selim Hazretleri’nin şahsiyet özünde, bizi sadece mazimizle övündürecek değil, istikbalimizi de kurtaracak iksir vardır ve mutlak fikrin reçeteciliğiyle bu iksiri içmek ve tüm iliklerimize kadar sindirmek zorundayız.Alevi katliamı martavalı bir ajitasyon masalıdır.

 

Cennetmekân Yavuz Sultan Selim Han’ı “Alevi katili, kanlı zalim” sözleriyle hedef alan CHP’nin ecdad düşmanı vekili Eren Erdem’e bir tepki de Aleviler’den geldi. Ehlibeyt İlim ve Kardeşlik Derneği Başkanı Ali Kemal Tayanç, yaptığı açıklamada “CHP önce kendi geçmişine baksın. 1937’de Dersim’de Alevilerin kökünü kazıma harekatını gerçekleştiren CHP, Alevilerin katili olan partidir. Tarihte yaşanan bazı hadiseleri istismar etmeyi bıraksınlar. O konular uzmanların ve tarihçilerin işidir.” dedi.

 

CHP’nin ecdad düşmanı vekili Eren Erdem’in çirkin sözlerine her kesimden tepki yağıyor. Osmanlı’nın ilk halifesi Yavuz Sultan Selim Han’ı iftiralarla hedef aldığı konuşmasında “Alevi katili, kanlı zalim” ifadelerini kullanan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’e Aleviler de sert çıktı. Ehlibeyt İlim ve Kardeşlik Derneği Başkanı Ali Kemal Tayanç, yaptığı açıklamada, “CHP önce kendi geçmişine baksın. 1937’de Dersim’de Alevilerin kökünü kazıma harekatını başlatan CHP, Alevilerin katili olan partidir. Tarihte yaşanan bazı hadiseleri istismar etmeyi bıraksınlar. O konular uzmanların ve tarihçilerin işidir.” şeklinde konuştu.

 

YAVUZ SULTAN’I BIRAK DERSİM’E BAK
Türkiye’de oluşan birlik ve beraberlik havasını baltalayan çıkışlarda bulunan CHP’nin aşırı mezhepçi milletvekili Eren Erdem’in, tarihimizin en yüce şahsiyetleri arasında yer alan öncü kumandan Yavuz Sultan Selim’e yönelik çirkin sözlerine karşılık olarak CHP’nin kanlı tarihini hatırlatan Alevi kanaat önderi Ali Kemal Tayanç.. “CHP 1935’ten başlayıp 1938’e kadar Alevilere büyük zulümler yaptı ve kan kusturdu. Dersim Katliamı’nın etkileri hâlâ tazedir. CHP hem Alevileri katletti hem sürgünlerle yerlerinden yurtlarından etti. CHP’nin alnında ‘Çemişgezek’ diye kara bir leke vardır. Dersim’in nüfusu azaldığı için Elazığ’ın Çemişgezek ilçesini Tunceli’ye kattı bunlar, sayısal olarak fazla gösterebilmek için. Elazığlılar da bu konuda tepkiliydi. Yani Dersim katliamı ile CHP Elazığ’ı da mağdur etti. Bununla da yetinmeyerek Dersim’in ismini katliam harekatının ismi olan Tunceli olarak değiştiren iradenin adıdır CHP. CHP Alevilerin katilidir.” diye konuştu. CHP’yi Alevilerin yaşadığı sorunlar karşısında samimiyete davet eden Tayanç, “Aleviler ilimsiz kaldı, CHP samimiyse kendilerinin kapattığı medreseler, tekkeler ve zaviyelerin açılmasını gündeme getirsin. Yıllardır Aleviler ilimden mahrum halde, Kur’an-ı Kerim dahi okuyamaz hale geliyor. CHP’yi ve Eren Erdem’i bu konuda kamuoyu oluşturmaya davet ediyoruz.” dedi.

 

DEĞİŞMESİ GEREKEN SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NIN İSMİDİR
Ali Kemal Tayanç, “CHP’nin Dersim’e yönelik gerçekleştirilen bombardımanın baş isimlerinden Sabiha Gökçen’e ses çıkarmamasının nedeni nedir? Neden Dersim’i havadan bombalayan ve ‘acımasızca bombaladım’ diyebilen bir kişiliğe sahip olan Sabiha Gökçen’in ismini taşıyan havalimanının değil de Yavuz Selim Köprüsü’nün isminden rahatsız oluyor bu Eren Erdem?” sorusunu yönelterek şu sözleri sarf etti: “Kendi katillerine ve cellâtlarını övmesinler, sahip çıkmasınlar. Değişmesi gereken isim varsa o da havalimanındaki Sabiha Gökçen ismidir.”

 

YAVUZ DÖNEMİNİ BİLGİSİZLER DEĞİL UZMANLAR YORUMLAYABİLİR
Alevi vatandaşları CHP’li Eren Erdem’in provokasyonuna gelmemeleri noktasında uyaran Tayanç, “CHP’nin kanlı yüzü konusunda Alevi camiası olarak uyanık olmalıyız. Yavuz Sultan Selim dönemi ile ilgili ufak tefek bazı sorunlar olmuşsa da bunu kan davasına dönüştürmeyelim ve suç isnat etmeyelim. Onu uzmanlara, arşivle ilgilenen tarihçilere bırakmalıyız. Bu tür kritik meseleler bilgisi olmayan kişiler tarafından değerlendirilemez ve CHP’nin bu işleri kurcalaması doğru bir yaklaşım değil.” ifadelerini kullandı.

 

ECDAD DÜŞMANI EREN ERDEM’İN SİCİLİ KABARIK
Yavuz Sultan Selim Han’a dil uzatan CHP’li Eren Erdem, Fetullahçı ihanet şebekesinin 17-25 Aralık darbe operasyonunun ardından kurduğu Karşı isimli gazetede Genel Yayın Yönetmenliği yapmıştı. Eren Erdem, FETÖ’den gelen belgeleri yayınladığı gazeteyi 60 günde batırmıştı. CHP’li Erdem, milletvekili olmadan önce sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir yorumda Türkiye’nin İran’la herhangi bir savaşa girmesi durumunda Türkiye düşmanı cephede; İran’ın safında yer alacağını söylemişti.

Share
1189 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

    Ülkemizdeki basın mensuplarının günü olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun. Basın mensuplarımız yeri geliyor bir savaşın ortasına giriyor, yeri geliyor soğuk bir kış gününde saatlerce çekim yapmak zorunda kalıyor; bu gün zor şartlar altında çalışan basın mensuplarının günü.24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlanıyor. Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürl...
 • “Bozulan Almanya ilişkilerinin perde arkası ve Batı’da bir Türkiye dostu”

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  "Türkiye-Almanya ‘dostluğunun’ tarihsel gelişimi" Türkiye-Almanya ilişkileri yaklaşık olarak 250 yılı aşkın bir geçmişe sahip.İlişkilerin başlangıcı 1761 tarihinde Prusya ile Osmanlı İmparatorluğu arasında imzalanan “Dostluk, Gemicilik ve Ticaret Antlaşması” ile başladığı düşünülmektedir. Bu süreç içerisinde Türkiye ile Almanya arasında doğrudan bir savaş yaşanmamış. İngiliz ve Fransız Donanmalarından kaçarak İstanbul'a sığınan ve Osmanlı devletince satın alınan  “Gobel ve Braslav” adlı iki Alman kruvazörünün, "Yavuz" ve "Midilli" isimler...
 • “DƏMİR BARMAQLIQLAR”

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

   O, dünyanın ən qəribə həbsxanasıdır. Bəli, ən qəribə... Çünki hökmü məhbusunun əli ilə imzalanır. Hakimi də elə dustaqının özü olur. Nəticədə, bir insan HAKİM, MÜTTƏHİM və VƏKİL qisminə bölünərək, öz-özlüyündə haçalanır. Qurulan məhkəmədə hər üçünün də nitqində həqiqət danışır. Acınacaqlısı odur ki, hər biri söylədiklərində haqlıdır. "HAKİM" verdiyi qərarında, "MÜTTƏHİM" etiraflarında, "MÜDAFİƏÇİ" isə qurbanın müdafiəsində doğru və yalnışları göstərməyə çalışır, hər kəsə. ŞAHİD isə susur. Üzündəki istehza ifadələri ilə izləyir, üçtərəfli dialo...
 • “Ayaq səsləri”- hər kəsin həyatından bir pay…

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

      “Ayaq səsləri” adlı psixoloji romanın bəlkədə müəllifdən sonra oxuduğu ilk insanam. Roman digər romanlardan fərqli olaraq öz həyat hekayəsi ilə fərqlənir. Hər şey elə müəllifin qeyd etdiyi” Məqsədə çatmaq üçün hər şeyə hazır olmalısan”, kəlməsindən başlayır desəm yanılmaram. Həyatın hər bir üzüylə zaman keçdikcə tanış oluruq. Ən çətin omür fəslimiz qocalıqdır desək yəqinki, bir çoxları məndən inciməz. Bir qadına aşiq olub,onu ömrünün sonuna kimi gözləmək hər sevənin həddi deyil. Elə ordaca illər əvvəl söz verdiyi skmayada əyləşm...
UA-36507442-2