logo

16 Mayıs 2016

‘Yaşama Dokunanlar’ 2.Galası İstanbulda yapıldı

Ortadoğu Ticaret Borsası kurucularından Murat Çuhadar’ın kaleme aldığı “Yaşama Dokunanlar Mardin” Kitabının galası “Büyük Mardin Ailesi Buluşması” Mardin’de yapıldı. İkinci Galası ise İstanbul Harbiye Crowne Plaza Otelde gerçekleşti.YAŞAMA DOKUNNALAR
İstanbul Gala gecesinde proğramın Moderatörlüğünü “Yaşama Dokunanlar Mardin” kitabının yazarı Murat Çuhadar tarafından yapılırken Geceye İş adamları, kanaat önderleri, siyasetçiler ve çeşitli kesimlerden çok sayıda davetli Gala’ya yoğun ilgi gösterdi.
YAŞAMA DOKUNLARR
“YAŞAMA DOKUNANLAR MARDİN” kitabının yazarı Murat Çuhadar, 2009 yılında geliştirilen “YAŞAMA DOKUNUŞ” projesinin 6 yıllık bir çalışma sürecini kapsadığını belirterek, “ Sosyal projelerle sosyal gelişim merkezi haline dönüşen bir platform oldu. Makamları, Paraları ve bulundukları sosyal Statüleri ile değil, topluma yürekleri ile eser icra etmeyi başarmış toplum kahramanlarını bir araya getirerek, yarının dünyasına eser bırakanlara toplumsal alkış tutan bir hareketle çalışmaya başladık, yaşama dokunanlar ile binlerce kişi aktif katılım ve destek sağlayarak insan yaşamının kutsallığının korunması için bir araya geldi” dedi.YAŞAMA DOKUNANLAR

Murat Çuhadar tarafından “Yaşama Dokunanlar Mardin” adlı Kitabın tanıtımı esnasında geceye katılan konuklar kendileri ile ilgili izledikleri tanıtım sunumunda duygulu anlar ile birlikte neşeli anlar da yaşadılar.

Ödüle layık görünen kişilerle ilgili yapılan tanıtım sunumunun ardından gecede ödül alan isimlere alkışlarla birlikte ödülleri verildi. Ödül alanlar arasında bulunan MARDİNFED Genel Başkanı İbrahim Biter konuşmasına Mardin’de kullanılan 6 farklı dilde Hoş geldiniz sözleriyle başlaması salonda bulunan davetliler tarafından büyük alkış aldı.
Mardinli olmakla büyük gurur duyduğunu kaydeden MARDİNFED Genel Başkanı Biter, “Mardinliler olarak, birbirimize daha fazla sahip çıkalım. Birbirimize daha fazla zaman ayırıp kardeşlik hukukumuzu daha fazla derinleştirelim. Başarılı ve güzel çalışmalarla adımızı duyuralım, Tıpkı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendi içinde yaşadığı dillerin ve dinlerin kardeşliğiyle bütün Dünya’ya model olmuş şehrimizin güzelliklerini paylaşarak büyütelim” diye konuştu.
Gecede Zeynel Abidin Erdem’e, Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna’ya verilen plaketin ardından Mardinli Sanatçı Murat Kurşun sahnede yer aldı.

Share
1096 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2