logo

reklam

Yaradan Feto`nun Allah dostu gibi ölmesine izin vermedi.


Mustafa Özbay
mustafaozbay@mustafaozbay.com

Allah’ın ADL İsim sıfatı, Allahın adil olduğuna herşeyi yerli yerince yarattığına inanmak demektir.

Adalet geniş anlamda “HERŞEYİ YERİNDE, KARARINDA YARATMAYI (yapmayı)” ifade ederken aynı zamanda bütün yaratılmışları da kapsayan geniş bir muhtevaya sahiptir.

Allah alemleri yaratırken, düzenlerken yada tanzim ederken yaratılanlar arasına öyle kanunlar koymuştur ki, yaratılmışların hiçbiri diğerine engel olamaz.

Allah yarattığı kullarını da hiç şüphesiz adalet sıfatıyla değerlendirir. Namuslu gibi görünen namussuzun, dürüst gibi görünen hırsızın, alim gibi görünen zalimin bu zıtlıklarının ortaya çıkması ve sonsuza kadar da sürmemesinin tek açıklaması olsa gerek Yaradan’ın adalet sıfatı.

İnsanları ve müslümanları aldatanlar acaba Yaradanı hiç mi hesaba katmazlar. Acaba kendi hesaplarının yanında Allah (c.c) ında bir hesabının olduğunu hiç mi anlamazlar. (BAKARA SURESİ / 9) da (Sözde) Allah’ı ve iman edenleri aldatırlar Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlarlar ve şuurunda değiller, diye buyuruyor Yaradan.

Bu bakış açısından baktığınızda Feto’nun bu gün düştüğü aşağılık ve iğreti durumunun, aslında hiç de beklenmeyen bir durum olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Günümüz Türkiyesinde onlarca cemaatin var olması ve bu cemaatlerin üst kademe yöneticilerinin İslami tebliğinden çok ticari hayatları ve holdingleşme süreçleriyle anılması, bu cemaatlere olan saygı ve güveninde sarsılmasına neden olmuştur. Süleymancılar ikinci FETÖ olma yolunda mı?
Günümüz Türkiyesinde onlarca cemaatin var olması ve bu cemaatlerin üst kademe yöneticilerinin İslami tebliğinden çok ticari hayatları ve holdingleşme süreçleriyle anılması, bu cemaatlere olan saygı ve güveninde sarsılmasına neden olmuştur.

Kırk yıl boyunca bir taraftan kendini Allah dostu olarak lanse ederken, diğer taraftan kul hakkına girmesine Allah  rıza göstermedi. Kırk yıl boyunca bir taraftan kendini Allah dostu olarak lanse ederken diğer taraftan sinsice Kur’an a aykırı fetvalar vermesine Allah rıza göstermedi.

Müslümanların Allah, Peygamber ve Sahabe inançlarını istismar ederek onları Allah’a bağlamak yerine kendisine bağlamasına Yaradan rıza göstermedi.

Odasına kapanıp akşama kadar fitne ve fesatları üzerine kurmuş olduğu illegal yapısını sevk ve idare ederken müridlerine “odama kapanıp saatlerce ibadet ediyorum, siz de bol bol ibadet yapın” yalanını sonsuza kadar söylemesine Yaradan rıza göstermedi.

Unutmayalım ki bir zamanlar bu örgüt liderinin Allah dostu diye destekleyenlerin oranı yüzde seksenler civarındaydı. Düşünebiliyor musunuz eğer bu örgüt lideri o meşhur bedduasını yapmasaydı. 17/25 Aralık sivil darbe girişimi ile… 15 Temmuz askeri darbe girişimine bulunmasaydı.

Ve bu dünyadan ölüp gitseydi. Dünyanın dört bir tarafından milyonlarca insan bir Allah dostu ahiret alemine irtihal etti diyecek ve üzüleceklerdi. Belki de yüzyılın alimi öldü diyeceklerdi. Kendisine bu ülkede bir türbe yapılacak ve yıllarca müslümanlar bu türbeyi bir Allah dostu yatıyor diye ziyaret edeceklerdi.

Her insan yaşadığı hâl üzere Ölür ve her kul Öldüğü hâl Üzere diriltilir. Kırk yıllık ömrünü iki yüzlü bir şekilde bir taraftan Allah dostu gibi görünüp, diğer taraftan insanlara kumpaslar kurarak, fetvalarla haramlar işleterek, İslamın o güzelliklerini kendi şahsi ihtirasları için istismar eden birinin Allah dostu olarak bilinip ölmesini nasıl bekleyebilirdik ki. Evet Fetö lideri Feto Alim gibi görünen bir zalimdi.

Ömrünün son günlerinde ölüp gitseydi bir zalim değil alim diye bilinecekti. Ancak Allah’ın Adalet sıfatı buna müsaade etmedi. Allah (c.c) Gülen’in bir Allah dostu gibi ölmesine müsaade etmedi.

www.avamhaber.com

Share
515 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bir anlık ibadet

  29 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bir anlık ibadet Sevgili Peygamberimiz “sallallahü aleyhi ve sellem”, bir gün mescid-i şerifte eshabiyle sohbet ediyordu. Az sonra Cebrail aleyhisselam geldi. Bir haber getirmişti Efendimize. Selam verip arzetti: - Ya Resulallah! Ebu Bekir, bu sabah bir ibadet yaptı ki, yetmiş yıllık ibadete bedeldir. Efendimiz bir şey buyurmadılar. Bilal-i Habeşiyi çağırıp; - Ebu Bekir’i çağır, gelsin buyurdular. Hazret-i Bilal; - Baş üstüne ya Resulallah dedi. Ve koşup çaldı kapıyı. Hazret-i Ebu Bekir çıktı kapı...
 • Bunlar Beyt-ül-malındır

  29 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bunlar Beyt-ül-malındır Bir gün hazret-i Ömer, zekat develerinden, Birinin ardı sıra koşuyordu ki, birden. Gördü hazret-i Ali halifenin halini. Hayret içerisinde sordu şu sualini: (Hayrola nedir bu hal ya emir-el müminin! Ne için koşuyorsun ardından bu devenin?) Buyurdu ki: (Ya Ali, beyt-ül-malın bu deve, Havutunu düşürmüş, kaçıyor başka yere. Tutup da, havutunu vurayım ki ben derhal, Zarara uğramasın zamanımda beyt-ül-mal.) Duydu hazret-i Ali bu sözü Halifeden. Derinden bir “Âh!” çekip, ağladı so...
 • RAMAZAN AYI İFTAR İSRAFI

  27 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  RAMAZAN    AYI     İFTAR    İSRAFI Ramazan ayı bahane,  israf  şahane... Ramazan ayı  israf ayı değildir... Ramazan ayı nefsi terbiye etme ayıdır... Yardımın, paylaşmanın, bölüşmenin  zirve yaptığı; ay olması gerekir... Pahalı ve görkemli iftar  sofraları, yerine; sade ve paylaşmanın esas olduğu  iftar sofraları tercih edilmelidir. Fakirin ve  yoksulun doyurulduğu, ortak ortamlarının paylaşıldığı, yüzünün güldüğü, sofralar; asıl amacın yerine getirildiği sofralardır. Öz budur... Son günlerde, Dünya toplumunun çekmiş olduğu açlık sıkıntıs...
 • Kemiğe yazılan yazı

  27 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi...
UA-36507442-2