logo

reklam

Yaradan Feto`nun Allah dostu gibi ölmesine izin vermedi.


Mustafa Özbay
mustafaozbay@mustafaozbay.com

Allah’ın ADL İsim sıfatı, Allahın adil olduğuna herşeyi yerli yerince yarattığına inanmak demektir.

Adalet geniş anlamda “HERŞEYİ YERİNDE, KARARINDA YARATMAYI (yapmayı)” ifade ederken aynı zamanda bütün yaratılmışları da kapsayan geniş bir muhtevaya sahiptir.

Allah alemleri yaratırken, düzenlerken yada tanzim ederken yaratılanlar arasına öyle kanunlar koymuştur ki, yaratılmışların hiçbiri diğerine engel olamaz.

Allah yarattığı kullarını da hiç şüphesiz adalet sıfatıyla değerlendirir. Namuslu gibi görünen namussuzun, dürüst gibi görünen hırsızın, alim gibi görünen zalimin bu zıtlıklarının ortaya çıkması ve sonsuza kadar da sürmemesinin tek açıklaması olsa gerek Yaradan’ın adalet sıfatı.

İnsanları ve müslümanları aldatanlar acaba Yaradanı hiç mi hesaba katmazlar. Acaba kendi hesaplarının yanında Allah (c.c) ında bir hesabının olduğunu hiç mi anlamazlar. (BAKARA SURESİ / 9) da (Sözde) Allah’ı ve iman edenleri aldatırlar Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlarlar ve şuurunda değiller, diye buyuruyor Yaradan.

Bu bakış açısından baktığınızda Feto’nun bu gün düştüğü aşağılık ve iğreti durumunun, aslında hiç de beklenmeyen bir durum olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Günümüz Türkiyesinde onlarca cemaatin var olması ve bu cemaatlerin üst kademe yöneticilerinin İslami tebliğinden çok ticari hayatları ve holdingleşme süreçleriyle anılması, bu cemaatlere olan saygı ve güveninde sarsılmasına neden olmuştur. Süleymancılar ikinci FETÖ olma yolunda mı?
Günümüz Türkiyesinde onlarca cemaatin var olması ve bu cemaatlerin üst kademe yöneticilerinin İslami tebliğinden çok ticari hayatları ve holdingleşme süreçleriyle anılması, bu cemaatlere olan saygı ve güveninde sarsılmasına neden olmuştur.

Kırk yıl boyunca bir taraftan kendini Allah dostu olarak lanse ederken, diğer taraftan kul hakkına girmesine Allah  rıza göstermedi. Kırk yıl boyunca bir taraftan kendini Allah dostu olarak lanse ederken diğer taraftan sinsice Kur’an a aykırı fetvalar vermesine Allah rıza göstermedi.

Müslümanların Allah, Peygamber ve Sahabe inançlarını istismar ederek onları Allah’a bağlamak yerine kendisine bağlamasına Yaradan rıza göstermedi.

Odasına kapanıp akşama kadar fitne ve fesatları üzerine kurmuş olduğu illegal yapısını sevk ve idare ederken müridlerine “odama kapanıp saatlerce ibadet ediyorum, siz de bol bol ibadet yapın” yalanını sonsuza kadar söylemesine Yaradan rıza göstermedi.

Unutmayalım ki bir zamanlar bu örgüt liderinin Allah dostu diye destekleyenlerin oranı yüzde seksenler civarındaydı. Düşünebiliyor musunuz eğer bu örgüt lideri o meşhur bedduasını yapmasaydı. 17/25 Aralık sivil darbe girişimi ile… 15 Temmuz askeri darbe girişimine bulunmasaydı.

Ve bu dünyadan ölüp gitseydi. Dünyanın dört bir tarafından milyonlarca insan bir Allah dostu ahiret alemine irtihal etti diyecek ve üzüleceklerdi. Belki de yüzyılın alimi öldü diyeceklerdi. Kendisine bu ülkede bir türbe yapılacak ve yıllarca müslümanlar bu türbeyi bir Allah dostu yatıyor diye ziyaret edeceklerdi.

Her insan yaşadığı hâl üzere Ölür ve her kul Öldüğü hâl Üzere diriltilir. Kırk yıllık ömrünü iki yüzlü bir şekilde bir taraftan Allah dostu gibi görünüp, diğer taraftan insanlara kumpaslar kurarak, fetvalarla haramlar işleterek, İslamın o güzelliklerini kendi şahsi ihtirasları için istismar eden birinin Allah dostu olarak bilinip ölmesini nasıl bekleyebilirdik ki. Evet Fetö lideri Feto Alim gibi görünen bir zalimdi.

Ömrünün son günlerinde ölüp gitseydi bir zalim değil alim diye bilinecekti. Ancak Allah’ın Adalet sıfatı buna müsaade etmedi. Allah (c.c) Gülen’in bir Allah dostu gibi ölmesine müsaade etmedi.

www.avamhaber.com

Share
449 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Allahım..! İşlerin Hepsi Güzel.

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Adamın biri bir gün bahçesinde otururken Hayvan dışkısından top yapan bir böceği görmüş, böcek pisliği ayakları ile yuvarlayarak giderken içinden şöyle geçirmiş: - Ey Allahım! Her şeyi çok güzel çok hoş yaratmışsın da, şu böceği sırf pislikle uğraşsın diye mi yarattın? Aradan bir kaç ay geçmiş adam umarsız bir hastalığa yakalanmış. Derdine kimseler çare bulamamış. En sonunda bilge bir doktor ''Bak demiş bazen bahçelerde gezen bir böcek olur ayakları ile pislik yuvarlar işte o yuvarladığı pisliklerden 40 gün boyunca aralıksız yiye...
 • “ VƏTƏNÇİN ÖLƏNƏ ÖLÜ DEYİLMƏZ! ”

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

        Yenicə ATA olmuşdu. Valideyn olmağın sevincini yaşayırdı. SƏNGƏRDƏKİ dostları ilə bölüşdü, çin olmuş arzusunun səadətini. Həyata ilk qədəmlərini atan oğlunu görmək, onu qucağına almaq, cənnət ətirli qoxusunu duymaq üçün günləri sayırdı. Qəlbi ümidlər, arzular, xəyallar ümmanına çevrilmişdi... Amma düşmən gülləsi aman vermədi, oğlunun şirin qığıltısını eşitməyə. Onun beşiyi başında səngərdən, hərbdən, qanlı döyüşlərdən, qolları üstündə gözlərini yuman şəhid igidlərdən bəhs edən hekayətlərini birər-birər nəql etməyə. Ömrü qə...
 • Azadlıq Şəhidləri

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Allah yolunda öldürülənlərə(şəhid olanlara)”ölü deməyin”.Əksinə,onlar (Allah dərgahında) diridirlər,lakin siz bunu dərk etmirsiniz. “Bəqərə” sürəsi 154                        Azərbaycan tarixinin qızıl səhvələrinə bir ölməzlik dastanı yazdılar. Məğrur baxışları soyuq daşlara həkk olundu. Sabahı düşünmədən Azadlıq toxumunu torpağa səpdilər. Nə tank,nə güllə,nədəki ölüm yollarında döndərə bilmədi.Ürəklərdə əbədi məskən saldılar.Elə bir məskənki,məzarları belə olmasa bir millətin bir ulusun qəlbində yaşayacaqlar. İllər,əsirlər bel...
 • Yarını 1960 ile kıyaslamak

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Yarını 1960 ile kıyaslamak KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı’nın Salı akşamı TRT HABER’de ve yerel televizyonlarda canlı olarak yayınlanan “Anadolu Soruyor” programında müzakereler ile ilgili yaptığı açıklamalar bana göre “Çok düşündürücü” ve kabul edilemezdir. Sayın Akıncı söz konmuşu canlı yayında hiç durmadan müzakereler sonrasını hep 1960 koşulları ve 1960 Cumhuriyeti’nde Kıbrıslı Türklerin Anayasal hakları ile karşılaştırdı ve bir çözüme varılırsa nasıl bu koşullardan daha ileriye gideceğimizden bahsetti. Sayın Akıncı’ya gör...
UA-36507442-2