logo

Yaradan Feto`nun Allah dostu gibi ölmesine izin vermedi.


Mustafa Özbay
mustafaozbay@mustafaozbay.com

Allah’ın ADL İsim sıfatı, Allahın adil olduğuna herşeyi yerli yerince yarattığına inanmak demektir.

Adalet geniş anlamda “HERŞEYİ YERİNDE, KARARINDA YARATMAYI (yapmayı)” ifade ederken aynı zamanda bütün yaratılmışları da kapsayan geniş bir muhtevaya sahiptir.

Allah alemleri yaratırken, düzenlerken yada tanzim ederken yaratılanlar arasına öyle kanunlar koymuştur ki, yaratılmışların hiçbiri diğerine engel olamaz.

Allah yarattığı kullarını da hiç şüphesiz adalet sıfatıyla değerlendirir. Namuslu gibi görünen namussuzun, dürüst gibi görünen hırsızın, alim gibi görünen zalimin bu zıtlıklarının ortaya çıkması ve sonsuza kadar da sürmemesinin tek açıklaması olsa gerek Yaradan’ın adalet sıfatı.

İnsanları ve müslümanları aldatanlar acaba Yaradanı hiç mi hesaba katmazlar. Acaba kendi hesaplarının yanında Allah (c.c) ında bir hesabının olduğunu hiç mi anlamazlar. (BAKARA SURESİ / 9) da (Sözde) Allah’ı ve iman edenleri aldatırlar Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlarlar ve şuurunda değiller, diye buyuruyor Yaradan.

Bu bakış açısından baktığınızda Feto’nun bu gün düştüğü aşağılık ve iğreti durumunun, aslında hiç de beklenmeyen bir durum olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Günümüz Türkiyesinde onlarca cemaatin var olması ve bu cemaatlerin üst kademe yöneticilerinin İslami tebliğinden çok ticari hayatları ve holdingleşme süreçleriyle anılması, bu cemaatlere olan saygı ve güveninde sarsılmasına neden olmuştur. Süleymancılar ikinci FETÖ olma yolunda mı?
Günümüz Türkiyesinde onlarca cemaatin var olması ve bu cemaatlerin üst kademe yöneticilerinin İslami tebliğinden çok ticari hayatları ve holdingleşme süreçleriyle anılması, bu cemaatlere olan saygı ve güveninde sarsılmasına neden olmuştur.

Kırk yıl boyunca bir taraftan kendini Allah dostu olarak lanse ederken, diğer taraftan kul hakkına girmesine Allah  rıza göstermedi. Kırk yıl boyunca bir taraftan kendini Allah dostu olarak lanse ederken diğer taraftan sinsice Kur’an a aykırı fetvalar vermesine Allah rıza göstermedi.

Müslümanların Allah, Peygamber ve Sahabe inançlarını istismar ederek onları Allah’a bağlamak yerine kendisine bağlamasına Yaradan rıza göstermedi.

Odasına kapanıp akşama kadar fitne ve fesatları üzerine kurmuş olduğu illegal yapısını sevk ve idare ederken müridlerine “odama kapanıp saatlerce ibadet ediyorum, siz de bol bol ibadet yapın” yalanını sonsuza kadar söylemesine Yaradan rıza göstermedi.

Unutmayalım ki bir zamanlar bu örgüt liderinin Allah dostu diye destekleyenlerin oranı yüzde seksenler civarındaydı. Düşünebiliyor musunuz eğer bu örgüt lideri o meşhur bedduasını yapmasaydı. 17/25 Aralık sivil darbe girişimi ile… 15 Temmuz askeri darbe girişimine bulunmasaydı.

Ve bu dünyadan ölüp gitseydi. Dünyanın dört bir tarafından milyonlarca insan bir Allah dostu ahiret alemine irtihal etti diyecek ve üzüleceklerdi. Belki de yüzyılın alimi öldü diyeceklerdi. Kendisine bu ülkede bir türbe yapılacak ve yıllarca müslümanlar bu türbeyi bir Allah dostu yatıyor diye ziyaret edeceklerdi.

Her insan yaşadığı hâl üzere Ölür ve her kul Öldüğü hâl Üzere diriltilir. Kırk yıllık ömrünü iki yüzlü bir şekilde bir taraftan Allah dostu gibi görünüp, diğer taraftan insanlara kumpaslar kurarak, fetvalarla haramlar işleterek, İslamın o güzelliklerini kendi şahsi ihtirasları için istismar eden birinin Allah dostu olarak bilinip ölmesini nasıl bekleyebilirdik ki. Evet Fetö lideri Feto Alim gibi görünen bir zalimdi.

Ömrünün son günlerinde ölüp gitseydi bir zalim değil alim diye bilinecekti. Ancak Allah’ın Adalet sıfatı buna müsaade etmedi. Allah (c.c) Gülen’in bir Allah dostu gibi ölmesine müsaade etmedi.

www.avamhaber.com

Share
358 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İSLAM TARİHİNDE SALTANAT

  20 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yezidle beraber, İslâm tarihinde saltanat başladı. Saltanat, belirli ailelerin ve dolayısıyla kişilerin halkı yönetmeleridir. Bu yönetimlerde gerçekten çok âdil kişilerin iş başına geldikleri görüldü. Ömer bin Abdülaziz hazretleri, Harun Reşîd, Gazneli Sultan Mahmud Han, Salahaddin Eyyûbî, Beyâzid-i Veli hazretleri, Fatih Sultan Mehmed Han, Dördüncü Ahmed Han hazretleri, Sultan İkinci Abdülhamid Han hazretleri gibi idareciler geldiler. Tarihte zaman zaman, halkın idarecilerden hoşnut olmadığı da görüldü. Halkı kendilerine karşı ayak...
 • Urfalı Çanakkale Şehidi

  19 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yaklaşık iki yüz elli bin Mehmetçik Çanakkale sırtlarında şehit düştü. Yaklaşık iki yüz elli bin Mehmetçik Çanakkale sırtlarında şehit düştü. Çanakkale sırtlarında şehit düşen şehitlerin kimlikleri, ırkları milliyetleri ve dilleri iyi araştırıldığı zaman; onları bir araya toplayan mefkûrenin ve ruhun karşısında saygıyla eğilmek lazım. Zira ben Çanakkale’yi gezdiğim zaman, mezar taşlarını okudum. Küçük iken hocamız, mezar taşları okumak iyi değildir, derdi. Ama Çanakkale şehitlerinin mezar taşlarını okumak bir istisna olmalıydı. ...
 • MUSUL TİYATROSU

  19 Ekim 2016 GENEL, KÖŞE YAZARLARI

  Aynı insanların, aynı cümlelerini dinlemekten bıksak da yine izliyoruz işte. Hepsi ittifak etmiş gibi Daeş’in yok edilmesinden söz ediyorlar. Hiç bir Amerikalı Daeş’i etkisiz hale getireceğiz, Daeş’i yok edeceğiz demiyor. En resmi ağızlar bile “Daeş’in Musul’dan çıkarılması” diyor. Yok etmek isteseydi, Daeş Suriye’den Irak’a konvoy halinde kamyonetlerle giderken konvoyu vururdu. Sinop üssü kapatıldığında “Rus pilotların traş olduğunu bile izliyorduk” diyen Amerikalı, şimdiki teknoloji ile kamyonet konvoyunu görmemiş olabilir mi? Yok et...
 • Batı, Türkiye ve Doğu (İslam) Denklemi…1

  18 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

    Merhabalar Sevgili okurlarım.   Son yıllarda batı dünyası olabildiğince zalim, olabildiğince insanlıktan uzaklaştı ve dahi Olabildiğince Türkiye düşmanı oldu. Şimdi bazılarınız içinizden hep öyleydi diyeceksiniz. Evet hep doğu (İslam) düşmanı ve hep Türkiye düşmanıydılar. Ama son 15 yılda inanılmaz dereceye çıktı bu düşmanlık ve insani umursamazlık. Demokrasinin beşiği denilen Batı ve ABD , Demokrasiyi sadece kendilerine ve dahi Müslüman olmayanlara layık görmeye başladılar. Bunun en güzel örneği de 15 Temmuz Darbe Giri...
UA-36507442-2