logo

Yaradan Feto`nun Allah dostu gibi ölmesine izin vermedi.


Mustafa Özbay
mustafaozbay@mustafaozbay.com

Allah’ın ADL İsim sıfatı, Allahın adil olduğuna herşeyi yerli yerince yarattığına inanmak demektir.

Adalet geniş anlamda “HERŞEYİ YERİNDE, KARARINDA YARATMAYI (yapmayı)” ifade ederken aynı zamanda bütün yaratılmışları da kapsayan geniş bir muhtevaya sahiptir.

Allah alemleri yaratırken, düzenlerken yada tanzim ederken yaratılanlar arasına öyle kanunlar koymuştur ki, yaratılmışların hiçbiri diğerine engel olamaz.

Allah yarattığı kullarını da hiç şüphesiz adalet sıfatıyla değerlendirir. Namuslu gibi görünen namussuzun, dürüst gibi görünen hırsızın, alim gibi görünen zalimin bu zıtlıklarının ortaya çıkması ve sonsuza kadar da sürmemesinin tek açıklaması olsa gerek Yaradan’ın adalet sıfatı.

İnsanları ve müslümanları aldatanlar acaba Yaradanı hiç mi hesaba katmazlar. Acaba kendi hesaplarının yanında Allah (c.c) ında bir hesabının olduğunu hiç mi anlamazlar. (BAKARA SURESİ / 9) da (Sözde) Allah’ı ve iman edenleri aldatırlar Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlarlar ve şuurunda değiller, diye buyuruyor Yaradan.

Bu bakış açısından baktığınızda Feto’nun bu gün düştüğü aşağılık ve iğreti durumunun, aslında hiç de beklenmeyen bir durum olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Günümüz Türkiyesinde onlarca cemaatin var olması ve bu cemaatlerin üst kademe yöneticilerinin İslami tebliğinden çok ticari hayatları ve holdingleşme süreçleriyle anılması, bu cemaatlere olan saygı ve güveninde sarsılmasına neden olmuştur. Süleymancılar ikinci FETÖ olma yolunda mı?
Günümüz Türkiyesinde onlarca cemaatin var olması ve bu cemaatlerin üst kademe yöneticilerinin İslami tebliğinden çok ticari hayatları ve holdingleşme süreçleriyle anılması, bu cemaatlere olan saygı ve güveninde sarsılmasına neden olmuştur.

Kırk yıl boyunca bir taraftan kendini Allah dostu olarak lanse ederken, diğer taraftan kul hakkına girmesine Allah  rıza göstermedi. Kırk yıl boyunca bir taraftan kendini Allah dostu olarak lanse ederken diğer taraftan sinsice Kur’an a aykırı fetvalar vermesine Allah rıza göstermedi.

Müslümanların Allah, Peygamber ve Sahabe inançlarını istismar ederek onları Allah’a bağlamak yerine kendisine bağlamasına Yaradan rıza göstermedi.

Odasına kapanıp akşama kadar fitne ve fesatları üzerine kurmuş olduğu illegal yapısını sevk ve idare ederken müridlerine “odama kapanıp saatlerce ibadet ediyorum, siz de bol bol ibadet yapın” yalanını sonsuza kadar söylemesine Yaradan rıza göstermedi.

Unutmayalım ki bir zamanlar bu örgüt liderinin Allah dostu diye destekleyenlerin oranı yüzde seksenler civarındaydı. Düşünebiliyor musunuz eğer bu örgüt lideri o meşhur bedduasını yapmasaydı. 17/25 Aralık sivil darbe girişimi ile… 15 Temmuz askeri darbe girişimine bulunmasaydı.

Ve bu dünyadan ölüp gitseydi. Dünyanın dört bir tarafından milyonlarca insan bir Allah dostu ahiret alemine irtihal etti diyecek ve üzüleceklerdi. Belki de yüzyılın alimi öldü diyeceklerdi. Kendisine bu ülkede bir türbe yapılacak ve yıllarca müslümanlar bu türbeyi bir Allah dostu yatıyor diye ziyaret edeceklerdi.

Her insan yaşadığı hâl üzere Ölür ve her kul Öldüğü hâl Üzere diriltilir. Kırk yıllık ömrünü iki yüzlü bir şekilde bir taraftan Allah dostu gibi görünüp, diğer taraftan insanlara kumpaslar kurarak, fetvalarla haramlar işleterek, İslamın o güzelliklerini kendi şahsi ihtirasları için istismar eden birinin Allah dostu olarak bilinip ölmesini nasıl bekleyebilirdik ki. Evet Fetö lideri Feto Alim gibi görünen bir zalimdi.

Ömrünün son günlerinde ölüp gitseydi bir zalim değil alim diye bilinecekti. Ancak Allah’ın Adalet sıfatı buna müsaade etmedi. Allah (c.c) Gülen’in bir Allah dostu gibi ölmesine müsaade etmedi.

www.avamhaber.com

Share
552 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

    Ülkemizdeki basın mensuplarının günü olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun. Basın mensuplarımız yeri geliyor bir savaşın ortasına giriyor, yeri geliyor soğuk bir kış gününde saatlerce çekim yapmak zorunda kalıyor; bu gün zor şartlar altında çalışan basın mensuplarının günü.24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlanıyor. Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürl...
 • “Bozulan Almanya ilişkilerinin perde arkası ve Batı’da bir Türkiye dostu”

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  "Türkiye-Almanya ‘dostluğunun’ tarihsel gelişimi" Türkiye-Almanya ilişkileri yaklaşık olarak 250 yılı aşkın bir geçmişe sahip.İlişkilerin başlangıcı 1761 tarihinde Prusya ile Osmanlı İmparatorluğu arasında imzalanan “Dostluk, Gemicilik ve Ticaret Antlaşması” ile başladığı düşünülmektedir. Bu süreç içerisinde Türkiye ile Almanya arasında doğrudan bir savaş yaşanmamış. İngiliz ve Fransız Donanmalarından kaçarak İstanbul'a sığınan ve Osmanlı devletince satın alınan  “Gobel ve Braslav” adlı iki Alman kruvazörünün, "Yavuz" ve "Midilli" isimler...
 • “DƏMİR BARMAQLIQLAR”

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

   O, dünyanın ən qəribə həbsxanasıdır. Bəli, ən qəribə... Çünki hökmü məhbusunun əli ilə imzalanır. Hakimi də elə dustaqının özü olur. Nəticədə, bir insan HAKİM, MÜTTƏHİM və VƏKİL qisminə bölünərək, öz-özlüyündə haçalanır. Qurulan məhkəmədə hər üçünün də nitqində həqiqət danışır. Acınacaqlısı odur ki, hər biri söylədiklərində haqlıdır. "HAKİM" verdiyi qərarında, "MÜTTƏHİM" etiraflarında, "MÜDAFİƏÇİ" isə qurbanın müdafiəsində doğru və yalnışları göstərməyə çalışır, hər kəsə. ŞAHİD isə susur. Üzündəki istehza ifadələri ilə izləyir, üçtərəfli dialo...
 • “Ayaq səsləri”- hər kəsin həyatından bir pay…

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

      “Ayaq səsləri” adlı psixoloji romanın bəlkədə müəllifdən sonra oxuduğu ilk insanam. Roman digər romanlardan fərqli olaraq öz həyat hekayəsi ilə fərqlənir. Hər şey elə müəllifin qeyd etdiyi” Məqsədə çatmaq üçün hər şeyə hazır olmalısan”, kəlməsindən başlayır desəm yanılmaram. Həyatın hər bir üzüylə zaman keçdikcə tanış oluruq. Ən çətin omür fəslimiz qocalıqdır desək yəqinki, bir çoxları məndən inciməz. Bir qadına aşiq olub,onu ömrünün sonuna kimi gözləmək hər sevənin həddi deyil. Elə ordaca illər əvvəl söz verdiyi skmayada əyləşm...
UA-36507442-2