logo

reklam

Yaradan Feto`nun Allah dostu gibi ölmesine izin vermedi.


Mustafa Özbay
mustafaozbay@mustafaozbay.com

Allah’ın ADL İsim sıfatı, Allahın adil olduğuna herşeyi yerli yerince yarattığına inanmak demektir.

Adalet geniş anlamda “HERŞEYİ YERİNDE, KARARINDA YARATMAYI (yapmayı)” ifade ederken aynı zamanda bütün yaratılmışları da kapsayan geniş bir muhtevaya sahiptir.

Allah alemleri yaratırken, düzenlerken yada tanzim ederken yaratılanlar arasına öyle kanunlar koymuştur ki, yaratılmışların hiçbiri diğerine engel olamaz.

Allah yarattığı kullarını da hiç şüphesiz adalet sıfatıyla değerlendirir. Namuslu gibi görünen namussuzun, dürüst gibi görünen hırsızın, alim gibi görünen zalimin bu zıtlıklarının ortaya çıkması ve sonsuza kadar da sürmemesinin tek açıklaması olsa gerek Yaradan’ın adalet sıfatı.

İnsanları ve müslümanları aldatanlar acaba Yaradanı hiç mi hesaba katmazlar. Acaba kendi hesaplarının yanında Allah (c.c) ında bir hesabının olduğunu hiç mi anlamazlar. (BAKARA SURESİ / 9) da (Sözde) Allah’ı ve iman edenleri aldatırlar Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlarlar ve şuurunda değiller, diye buyuruyor Yaradan.

Bu bakış açısından baktığınızda Feto’nun bu gün düştüğü aşağılık ve iğreti durumunun, aslında hiç de beklenmeyen bir durum olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Günümüz Türkiyesinde onlarca cemaatin var olması ve bu cemaatlerin üst kademe yöneticilerinin İslami tebliğinden çok ticari hayatları ve holdingleşme süreçleriyle anılması, bu cemaatlere olan saygı ve güveninde sarsılmasına neden olmuştur. Süleymancılar ikinci FETÖ olma yolunda mı?
Günümüz Türkiyesinde onlarca cemaatin var olması ve bu cemaatlerin üst kademe yöneticilerinin İslami tebliğinden çok ticari hayatları ve holdingleşme süreçleriyle anılması, bu cemaatlere olan saygı ve güveninde sarsılmasına neden olmuştur.

Kırk yıl boyunca bir taraftan kendini Allah dostu olarak lanse ederken, diğer taraftan kul hakkına girmesine Allah  rıza göstermedi. Kırk yıl boyunca bir taraftan kendini Allah dostu olarak lanse ederken diğer taraftan sinsice Kur’an a aykırı fetvalar vermesine Allah rıza göstermedi.

Müslümanların Allah, Peygamber ve Sahabe inançlarını istismar ederek onları Allah’a bağlamak yerine kendisine bağlamasına Yaradan rıza göstermedi.

Odasına kapanıp akşama kadar fitne ve fesatları üzerine kurmuş olduğu illegal yapısını sevk ve idare ederken müridlerine “odama kapanıp saatlerce ibadet ediyorum, siz de bol bol ibadet yapın” yalanını sonsuza kadar söylemesine Yaradan rıza göstermedi.

Unutmayalım ki bir zamanlar bu örgüt liderinin Allah dostu diye destekleyenlerin oranı yüzde seksenler civarındaydı. Düşünebiliyor musunuz eğer bu örgüt lideri o meşhur bedduasını yapmasaydı. 17/25 Aralık sivil darbe girişimi ile… 15 Temmuz askeri darbe girişimine bulunmasaydı.

Ve bu dünyadan ölüp gitseydi. Dünyanın dört bir tarafından milyonlarca insan bir Allah dostu ahiret alemine irtihal etti diyecek ve üzüleceklerdi. Belki de yüzyılın alimi öldü diyeceklerdi. Kendisine bu ülkede bir türbe yapılacak ve yıllarca müslümanlar bu türbeyi bir Allah dostu yatıyor diye ziyaret edeceklerdi.

Her insan yaşadığı hâl üzere Ölür ve her kul Öldüğü hâl Üzere diriltilir. Kırk yıllık ömrünü iki yüzlü bir şekilde bir taraftan Allah dostu gibi görünüp, diğer taraftan insanlara kumpaslar kurarak, fetvalarla haramlar işleterek, İslamın o güzelliklerini kendi şahsi ihtirasları için istismar eden birinin Allah dostu olarak bilinip ölmesini nasıl bekleyebilirdik ki. Evet Fetö lideri Feto Alim gibi görünen bir zalimdi.

Ömrünün son günlerinde ölüp gitseydi bir zalim değil alim diye bilinecekti. Ancak Allah’ın Adalet sıfatı buna müsaade etmedi. Allah (c.c) Gülen’in bir Allah dostu gibi ölmesine müsaade etmedi.

www.avamhaber.com

Share
488 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GÜZELLİĞINDE İMTİHANI VAR

  29 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ey İman Edenler Zina Etmeyin, Gençligini Zinadan Koruyana Cennet Vardır (Kaynak Beyheki) .. GÜZELLİĞINDE İMTİHANI VAR Süleyman bin Yesâr, bir arkadaşıyla “Ebva” denen yerde konaklamışlardı. Arkadaşı yakındaki alışveriş yerinden bir şeyler almak üzere çadırdan ayrıldığı sırada Süleyman’ı geriden gözetleyen bir bedevi kadını hemen çadırın kapısına gelerek: – Buraya kadar gelir misin? diye seslendi. Süleyman, serili sofradan yiyecek isteyeceğini düşünerek bazı şeyleri alıp da kadına doğru yürürken kadının ikazı farklı oldu: – Ben yiyecek fa...
 • ÇOCUĞU ORTADAN KESİN

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " ÇOCUĞU ORTADAN KESİN Hz. Davud zamanında genç bir kadın , çocuğunu alıp gezmeye çıkarmıştı . Dinlenmek amacıyla yeşillik bir yer bulup oraya oturdular. Bu sırada yanlarına başka bir kadın gelmişti . O kadının da yanında bir çocuğu vardı . Çocuklar hemen hemen aynı yaştalardı . Kadınlar tanıştılar . Sonradan gelen kadın diğer kadına nazaran yaşça büyüktü ve onun ablası konumundaydı . Aralarında konuşurlarken çocuklar da önlerinde oynuyorlardı . Bu sırada büyük kadının çocuğu çalılıkların arkasına girip gözden kaybolmuştu . Annesi bunun far...
 • Günaydın!!!

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Misak ı Milli nin sınır taşı olan ve halkın % 70' i türkmen ve araplardan oluşan Kerkük şehrinde artık Kürdistan bayragı esiyor ve Maşallah istihbaratımız yeni anladı galiba... Kerkük Irak petrolünün % 40 ını üretiyor, Dünya'da petrol üretiminin önemli bir kaynağını Kerkük üretiyor. Misak ı Mili nin çizilmemesi için elinden geleni yapan İngiliz'in şımarık prensi Barzani bölgeyi yeni bir kavgaya doğru sürüklüyor. Bölgede zaten söz sahibi olan Kürdistan Irak Federe eyaletinin bu hareketi, bölgenin gerçek hakimi Arapları ve Türkleri hem birleşt...
 • TERÖR SİVİLLERİ VURMAKTADIR

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  TERÖR     SİVİLLERİ   VURMAKTADIR Dünya üzerinde, terör olayları alabildiğine, devam etmektedir. Dünyayı yöneten güçler; sözde, kınamalar, yapsalar da; terörün devam etmesinden, mutlu gibi gözükmektedirler. Şu an Güney sınırımızdaki, tüm olaylar bunun en güzel delilidir. O coğrafyaya, kilometrelerce uzakta olan tüm güçler; sahne alabilmek için; bir birleri ile yarışmaktadırlar. Sonuçta; tüm Dünyaya silah satan ve o, satıştan yüklü bir miktarda para kazanan devletler; Dünyayı yönetmeye talip olan, devletlerdir. Üstelik, o bölgenin yer altı ze...
UA-36507442-2