logo

reklam
26 Ekim 2016

“Kara propaganda,doğru yolda olduğunun göstergesidir!”

paris-match-dergisi-genel-yayin-yonetmeni-gilles-martin-chauffier

“Erdoğan diğer siyasetçilerde olmayan güçlü bir iradeye sahip”

Paris Match Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gilles Martin-Chauffier, Erdoğan’ın, diğer Avrupalı siyasetçilerde olmayan güçlü bir iradeye sahip olduğunu söyledi.

Fransa’da yayımlanan bir tartışma programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “giderek otoriterleştiği yönelik suçlamalara sert tepki gösteren ve “Dünyada Kürtlerin düzenli olarak iktidarda yer aldığı tek ülke Türkiye’dir.

Parlamentoda onlarca temsilcileri var” sözleriyle tanınan Paris Match Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Gilles Martin-Chauffier şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı otoriter olarak görüyorlar. Bunun iki nedeni olduğunu düşünüyorum; öncelikle Avrupa’daki siyasetçi sınıfı, alt seviyedeki sınıftan geldiği için Putin’i bir de Erdoğan’ı böyle görüyor. Ne de olsa diğerlerine göre daha güçlü bir duruşunuz olduğu sürece bu diğerlerini rahatsız eder. Halbuki Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişten günümüze bakarsanız gittikçe popülaritesi artan, oy toplayan, oyunu artıran birisi. Bunu da demokratik yollarla, halkın özgür iradesiyle, seçimle başarıyor. Bu, aslında onların işine gelmiyor çünkü İslamiyeti ve Müslümanları temsil ediyor. Avrupalıların kafasında İslamiyet ile demokrasi bir araya gelemez. ‘Müslüman demokrat’ diye bir şey olamaz. Hristiyan demokrat olabilir ama Türkiye’de Müslüman demokrat diye bir kavram olamaz. Onlar bu kavramların bağdaşmadığını düşünüyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında kara propaganda yapılması onun doğru yolda olduğunu gösteriyor. Erdoğan diğer Avrupalı siyasetçilerde olmayan güçlü bir iradeye sahip.”

 

Etiketler: »
Share
487 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2