logo

reklam

YAHUDİLER NEDEN KÜRTLERİ SEÇTİ?


Mustafa Hakkı SEZGİN
m.hakkisezgin@gmail.com

Yahudi’ler bölgedeki Türk ve Arap nüfus çoğunluğuna karşı, Kürtleri destekleyerek kendi çıkarları doğrultusunda “BÜYÜK KÜRT” devleti ile yeni dengeler kurmağa çalışıyor.

MANŞETTMustafa Hakkı Sezgin’in haberi

Gelecek savaşlar da bölge ülkelerine karşı kullanabilecekleri bir milyonluk Kürt ordusunun temellerini neden şimdiden atmak istiyor?

 Orta Doğu tarihi incelendiğinde, yirminci yüzyılda kurulmuş olan Yahudi devletinin 3. İsrail olduğu anlaşılmaktadır.

 Önceki Yahudi devletlerinin tarihleri incelendiğinde bunların savaşlar ve işgaller sonucunda yıkıldığı görülmektedir.

MANŞEETİsrail devleti nasıl oluştu?

 Geçmişi irdelediğinizde, İlk İsrail devleti (MÖ 1050)  Hz. Davud ve Hz. Süleyman’ın da krallığını yaptığı bu devlet, Süleyman”ın MÖ 930″da ölümünden sonra ikiye bölündü. Kuzeyde on kabile  Jeroboam önderliğinde İkinci İsrail Krallığı”nı kurarken, güneydeki iki kabile ise Süleyman”ın oğlu Rehoboam  liderliğinde  Yehuda Krallığı”nı devam ettirdi. İkinci İsrail Krallığı, MÖ 720″de Asur İmparatorluğu”nun işgaliyle son buldu. Yehuda”nın varlığı ise MÖ 586 yılında Nebukadnezar önderliğindeki Babil İmparatorluğu”na yenik düşünce son buldu. Babillilerin bölgeyi fethiyle Kudüs Tapınağı yıkıldı ve Yahudiler bölgeden sürüldü. Daha sonraları o dönemdeki İran devletinin Babil krallığını yıkması üzerine geri dönen Yahudiler Filistin’e dönerek 2. İsrail devletini ancak 446 yıl sonra kurabilmişlerdir.  Yahudiler MÖ 140 yıllarında kurabildikleri devletlerini bir süre sonra Akdeniz üzerinden merkezi coğrafyaya gelen Roma İmparatorluğunun İsrail devletini MÖ 37 yılarında tekrar yıkması üzerine Yahudiler kaçarak dünyanın çeşitli bölgelerine yerleşmişlerdir.

Yeniden Yahudi devleti kurma girişimleri…

Tekrar bir Yahudi devleti kurma hayaliyle yaşayan Yahudiler bu rüyaları için yaklaşık iki bin sene beklemek zorunda kaldılar ve bu hayalleri 14 Mayıs 1948″de İsrail”in kurulmasıyla gerçekleşti.

İsrail devleti kurulduğu günden bu yana tam altmış yıldır sürekli olarak komşuları ve bölge devletleri ile savaş içerisinde olmuş ve Orta Doğu bölgesi üzerinden dünya barışını sürekli olarak tehdit etmiştir. Büyük İsrail projesinin üçüncü adımı Mezopotamya bölgesine egemen olmak olduğu için, bu doğrultuda adımlar atılmış ve Irak’taki Kürt Yahudileri üzerinden Mezopotamya’ya egemen olma planları gizlice yürürlüğe sokulmuştur.İsrail bu bölgeyi kontrol edebilmek üzere best online casino çeşitli senaryolar ve manevralar düzenleyerek Amerikan ordusunun Irak’a saldırısını ve işgalini yönlendirmiştir.

Süper Güç olma peşindeler…

Süper güç olarak geçen yüzyıldan gelen Amerika Birleşik Devleti ordularının, on bin kilometre öteden gelerek Orta Doğu’nun merkezi ülkelerinden birisi olan Irak’ı işgal etmesi ve bu doğrultuda diğer komşu ülkeleri hedef alması ile başlayan yeni süreçte, bütün Orta Doğu bölgesinin haritasının yeniden çizilmek istenmektedir.

ABD’deki Siyonist lobiler tarafından ayarlanan küresel emperyalizm saldırısı, 11 Eylül olayları ile canlandırılmış ve bu olayların intikamını almak ya da suçlularını cezalandırmak görünümü altında İslam coğrafyası olan orta doğu adı verdikleri  bölgeye askeri saldırılar ve işgaller yönlendirilmiştir. Büyük İsrail projesinin üçüncü adımı olarak ABD ve İsrail ordularının ve de şirketlerinin destekleriyle Irak’ın kuzey bölgesinde bir kukla Kürt devleti kurdurulmuştur.

Asıl hedef ise Türkiye, İran,İrak ve Suriye’deki topraklarda  Kürt’lere  büyük Kürt devletini kurdurmak.

İşte bu nedenle, Siyonizm bölge devletlerine karşı İsrail’in güvenliği doğrultusunda Kürdistan oluşumunu dayatmaktadır.

Türk ordusunu emperyal hedefleri doğrultusunda kullanamayacağını anlayan ABD ve İsrail’in Kürdistan devleti aracılığı ile bir milyonluk Kürt ordusunu gerçekleştirmeğe çalıştığı artık iyice anlaşılmıştır.

 

Kürdistan Kurulmazsa İsrail yeniden yıkılr…

Artık iyice belli olmuştur ki, Kürdistan kurulmazsa İsrail bir daha yıkılır. Bunu önlemek isteyen İsrail’in de Büyük Kürdistan devletini kurdurarak bütün bölge devletlerini tehdit edeceği ve çeşitli senaryolar aracılığı ile baskı altına almağa çalışacağı açıktır.

Tarihsel, teolojik ve jeopolitik nedenler açısından konu ele alındığında her açıdan ciddi bir Kürt ve Yahudi ittifakının Kürdistan devletinin oluşumunun perde arkasında yer aldığı görülmektedir.

ABD ve İsrail’in gücünün yetmediği durumlarda Avrupa ya da başka ülkelerdeki Siyonist lobiler hemen devreye girerek Büyük İsrail Projesinin gerçekleşmesi için çalışmaktalar ve Büyük Kürdistan devletinin oluşumunu bu doğrultuda hızlandırmaktadırlar.

Son zamanlarda siyasal trafiğin hızlanması ve özerklik talepleriyle beraber,öz savunma gücü,iki dilli düzen,bölge yönetimi,kent meclisleri gibi konuların öne çıkması da Kürdistan devletinin bir an önce kurulması için çaba sarf edildiğini ve bu doğrultuda İsrail’in acele ettiğini ortaya çıkarmaktadır.

Şimdiye kadar gelişen olayların gösterdiği gibi İsrail’in yaşaması için büyümesi gerekmektedir. Büyük İsrail için Kürdistan devleti vazgeçilmez üçüncü adımdır.

Öyle ise…

Tarihte ASUR,BABİL VE ROMA İmparatorluları tarafından defalarca yıkılan Dünya’da hüküm sürmek yerine Sürgünler yaşayan bu ırkçı,zalim Siyonist devleti Tüm dünya mazlumlarının ve halklarının rahat ve huzuru için hatta Hz. Musa şeriatına  inanan dindar Yahudi’ler için de tekrardan sonsuza kadar tarihten silebiliriz.

Share
3387 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DARBE KOMİSYONU SUÇLU ARIYOR

  28 Ekim 2016 GENEL, KÖŞE YAZARLARI

  Geçmiş yıllarda da komisyonlar gördük. Hiç birinden sonuç çıkmadı. Bu komisyonlar bir işe yarıyor. CHP ve HDP’li vekiller şov yapıyor, biz izliyoruz. HDP’li vatan haini vekilleri hala adam yerine koyup komisyona falan dâhil ediyoruz. Meclise bile sokulmayacak adamlar mahrem bilgiler görüşülen komisyonlara dâhil ediliyor. Komisyon geçmiş dönemlerde etkili ve yetkili olan kişileri dinliyor. Verilen ifadeler medyaya yansıyor. Görüyoruz ki FETÖ dene yapının oluşmasında hiç birinin sorumluluğu yok. Emekli Tümamiral Soner Polat “ Işık Koşane...
 • Batı’nın uzun vadeli Orta Doğu Planları

  28 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Bu hafta peş peşe ve eş zamanlı olarak iki kitap okuyorum. Benim ilgi alanıma, okuma zevkime ve kültürüme göre her ikisi de müthiş kitaplar. Adeta birer hazine değerindeler. Herhalde birkaç kez daha okur ve içlerindeki püf noktalarını yakalarım. Birinci kitabım, Garbiyat Enstitüsü’nün kitabı. Yazarı benim aynı zamanda kıymetli bir dostum olan Dr. Yalçın Koçak. Yalçın kardeşim benim gibi bir İnşaat Mühendisi ve olayları, mühendislerin alışık oldukları şekilde dört bir tarafından bakarak ve iyice inceleyerek değerlendiriyor. Gözünde at gözlüğü...
 • VEYSEL KARANİDEN DUA İSTEMEK

  27 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Veysel Karani'den Dua isteyen Hz. Ömer ve Hz. Ali benim örneğim. .................................................. ................................ Ebu Hureyre’nin naklettiğine göre, Allah’ın Resulü ashabıyla birlikte iken kendisine şöyle dedi: “Yarın cennet ehlinden biri seninle birlikte namaz kılacak.” Ebu Hureyre şöyle anlatıyor: Bu kişiyi görmek için büyük bir istek duydum. Böylece gidip Resulallah’ın (sav) arkasında namaz kıldım ve herkes çıkıncaya kadar mescidde bekledim. O sırada kara bir adam öne doğru geldi. Tek parça bir giysi...
 • MÜRİDLERİN TAYİN ETMESİYLE (MÜRŞİD- ĞAVS) Gibi Makamlara Gelinebilir mi?

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Kişilerin derece ve makamlarını bilen Allah Teala olduğu için mensup olduğu zatın makamını tayin etmek ve tahmîni olarak Falan zat kutb–ı zamandır veya gavsdır demek doğru değildir Bir şey hakkında âyet, hadîs vârid olmamış ve icmâ-ı ümmet de yoksa onun hakkında hüküm yürütmek hele “Falan zât hâlimizi ve kalbimizden geçeni biliyor” demek asla câiz değildir. Bunun küfür olduğunu söyleyenler de vardır. Müridlerin Şeyhlerini Tayin Etmesi Tasavvufta her şey izinle olur. Tasavvufta, postta oturmak, ancak ve ancak bir mürşid-i kâmilin izniy...
UA-36507442-2