logo

14 Ekim 2016

Vicdansızlığa soruşturma açıldı!

fb_img_1476465073232

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Topbaş, 15 Temmuz gazisi seyyar satıcı Tatlıcı Ali’nin zabıtalar tarafından sopalarla dövülmesinin ardından Çoğunluklar hakkında soruşturma açtı.

Fatih Balat sahilde seyyar satıcılık yaparken zabıta oldukları iddia edilen kişiler seyyar tezgahını almak isteyince aralarında arbede çıktı.

Geçim kaynağı, ekmek teknesini vermek istemeyen adam uzun süre bu kişilere direndi. Arbede, satıcını darp edilmesiyle sonuçlandı.

Başından ve vücudunun muhtelif bölgelerinde yara alan seyyar satıcı daha fazla direnemedi ve yere yığıldı.

Vatandaşlar tarafından çekilen görüntülerin sosyal medyada yayınlamasıyla gündemin en önemli konusu oldu.

Vicdansız zabıtalarda ondamızda darp edilen Fatih Balat ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Olayın müsebbipleri hakkında soruşturma açıldığı duyuruldu

Yazılı açıklama şu ifadelere yer verildi; “Fatih’teki seyyar satıcı olayında uygunsuz durumun oluşmasına sebebiyet veren görevliler hakkında Başkan Kadir Topbaş’ın talimatıyla soruşturma açıldı. Fatih İlçesi Balat Mevkii Fener Sahili civarında 12.10.2016 tarihinde yaşanan ve tarafımıza aktarılan şikayet konusu incelenmiş olup, bu uygunsuz durumun oluşmasına sebebiyet veren görevliler hakkında Başkan Kadir Topbaş’ın talimatıyla soruşturma açılmıştır. Bununla birlikte ilgili vatandaşımız ile hızlı bir şekilde iletişime geçilmiştir ve ortaya çıkan zararın giderilmesi konusunda çalışmalar başlatılmıştır. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Konuyu tarafımıza ileten ve takipçisi olan tüm duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.”

Share
375 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2