logo

reklam

VİCDANIMIZIN SESİNİ DİNLEME ZAMANIDIR.!


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

  Değerli dostlar la yaklaşık bir yıldır seçimle yatıyor, seçimle kalkar olduk, ama çok şükür, onunda sonuna geldik kala kala burda 1 haftamız kaldı. Biliyorum artık seçimlerden yorulduk,  ama ülkemiz için değer mi değer. İnşallah, sandığa giderken vicdanımızla bir geçmiş yılların muhasebesini yaparız. 23 Nisan 1923’ten 1950’ye kadar geçen tek partili C.H.P döneminde yaşanılanları rahmetli Turan Güneş’in hatıratında dediği gibi “ 1950’ye kadar Kandıra’daki, kasaptaki koyunu, kaymakam, mal müdürü ve kasabadaki diğer bürokratlar satın alırdı.” 1950’den sonra koyun etini esnaf da satın almaya başladı. Memurların gücü et almaya yetmezdi; diye anlatır.

             Belki çok eskilere gittik; CHP’yi anlatmak için yakın zamanda ondan geri kalmaz. Çoğumuz bir tüp almak için geceden sıraya girdiğimizi veya bir sanayağı için bakkalda kavga yaptığımızı veya bir sağlık hizmeti almak için geceden sıraya girdiğimizi, doktorun yazdığı ilacı almak için eczane  eczane gezdiğimizi veya işçilerimizin belediyelerden maaşlarını alamadıklarını unutmuş olabiliriz. Uçağa sadece zengin ve bürokratların binebileceğini, memur ve esnafın bakakaldığını hatıralardan çıkmış, olabilir.

             Bunlar bizim kaderimiz değildi.2002’ye kadar geçen süreçte gerek CHP iktidarları veya onların oluşturduğu koalisyonların halka çıkardığı ekonomik faturalardı. Sadece ekonomik faturalar mı.? Hayır, sosyal sorunlarımız ekonomik sorunlarımızdan daha fazla Türkiye’nin her yerinde best online casino sokağa çıkamaz olmuştuk. Çocuklarımızı korku ve kuşku ile pencerelerde bekler; babalarımız işlerine helallaşarak giderdi. İnsan değeri insanlığın altına düşmüştü.

             İ.M.F Türk Siyasetinin planlayıcısı olmuş; bağımlı bir ülkenin çaresizliğinin keyfini sürüyordu. Türk Milletinin asil iradesinin 2002 seçimlerinde yeniden tecellisini görüyoruz. Bu irade kendi ülkesinin sorunları olan ekonomik ve sosyal meselesini çözerken Ortadoğu’nun yıldızı olmuştu.

             Bu iradenin Ortadoğu’yu dizayın edebileceğini gören; büyük şeytan Amerika, batı ve küresel güçler, P.K.K  (PKK’nın uzantısı PYD’ye 100 ton silah vererek)’ yı ve DEAŞ’ı destekleyerek, kendi emellerine engel olacak İRADEYİ her ahvalde olay çıkartarak son bir yılda bilhassa 6-7 Ekim’den  sonra terörü hızlandırarak ülkenin huzurunu kaçırtıp, bulanan suda Türkiye’yi bir Lübnan, bir Yemen, bir Libya, bir Irak veya bir Suriye yapıp kendi İSRAİL devletlerini kurmak veya Irak ve Suriye’de olduğu gibi kurtlar sofrasını kurup el sofrasında keyif yapmanın planları yapılmıştır.

            Bu büyük resmi iyi okurken teröründe zalim sinsi, vahşi ve gayrimeşru olduğunu unutmamalı ve toplumun birliğine dirliğine her zaman kast edeceğini karakterimiz olan hürriyetimizi ve siyasilerimizi mahvedeceğini medya kurum ve kuruluşlarımızı ele geçirebileceklerini, askerimizi ve polisimizi katlettiklerini unutmayalım, ama tüm bu olumsuzlukların bir taraf edilebilmesi için daha doğrusu söz konusu ÜLKEMİZ – DEMOKRASİMİZ – GELECEĞİMİZ, ise tüm farklılıklarımızı bir yana bırakıp güçlü bir iradeye VİCDANIMIZIN SESİNİ  dinleyerek destek vermenin zamanıdır. Unutmayalım, yarın geç olabilir.

Ahmet AL

Share
3588 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Muhtar Anastasiadis

  23 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SİYASET

  Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanlık seçimleri gelecek yıl içinde, büyük bir olasılıkla da 18 Şubat Pazar günü yapılacak. Rum lider Anatasiadis’in önünde kala kala sadece 13 ay kaldı. Politik düşünceye, uygulamaya ve takvime göre seçimlerin eli kulağında artık. Ocak ayı başında Cenevre’de yapılan Kıbrıs müzakerelerinde Anastasiadis’in karizması fena halde çizildi. Bu çizikten KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da nasibini aldı. Cenevre’de Türk tarafı adına sunduğu ve büyüklüğü yüzde 29.2 olan harita ile ilgili olarak danışmanları tarafından yanlış b...
 • Peygamberimiz Hz.Muhammed(sav)

  22 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ► Hazreti Peygamber (s.a.v.) Fitneyi Haber Verirken, Bunun Fâsılalarla Kıyamete Kadar Devam Edeceği Hususunu Bilhassa Tebârüz Ettirir, Vurgular. Bu Noktanın Anlaşılmasında En Güzel Örnek, Huzetfe Tu’bnu’l-Yeman’dan Gelen Bir Rivâyettir; Aynen Aktarıyoruz: İnsanlar, Hazreti Peygambere (s.a.v.) Hep Hayırdan Sorarlardı. Ben ise, Bana da Ulaşır Korkusuyla Hep Şerden Sorardım. Bir Defasında: ▬ “Ey Allah’ın Rasülu; Biz Bir Câhiliyet ve Kötülük Devrinde Yaşadık. Allah Bizi Bu Hayırla, İslâm’la Müşerref Kıldı. Bu Hayırdan Sonra, Tekrar Herhângi B...
 • EN BÜYÜK DOKUNULMAZLIK HAKEMLERİN

  22 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  EN    BÜYÜK     DOKUNULMAZLIK    HAKEMLERİN Mevcut  Anayasa  değişiklikleri gündemde iken; bir madde  de, futbol hakemlerine dokunulmasına yönelik, konsa da; biz de şu işten bir kurtulsak... Beklentimiz bu yönde idi. Amma olmadı… Hafta sonları Ülke gündemini en çok meşgul eden konu; futbol  maçları ve  hakemleridir. Verdikleri, vermedikleri kararlar ile; günlerce konuşulurlar... Ülkede bir çok konu olmasına rağmen; onlar hep bir numaradır. Kimse hesap soramaz... Koca, koca başkanlara ceza verilir, onlar kenarda; kıs, kıs gülerler...
 • Allah İçin..

  21 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Aşağıdaki iki hadise dikkat edelim. Çok mühim! (İyi işe vesile olan, hayatında ve öldükten sonra da o işi yapanlar kadar sevap kazanır. Kötü işe ön ayak olana da, bu iş terk edilinceye kadar, bunun günahı yazılır.) (Bütün ibadetlere verilen sevab, Allah yolunda gazaya verilen sevaba göre, deniz yanında bir damla su gibidir. Gazanın sevabı da, Emr-i maruf ve nehy-i anilmünker sevabı yanında, denize göre bir damla su gibidir.) Şu halde, günah olan işlere yardımcı olmak, o günaha ortak olmak demektir. İnsanlığın dünya ve ahiret saadeti ...
UA-36507442-2