logo

reklam

VİCDANIMIZIN SESİNİ DİNLEME ZAMANIDIR.!


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

  Değerli dostlar la yaklaşık bir yıldır seçimle yatıyor, seçimle kalkar olduk, ama çok şükür, onunda sonuna geldik kala kala burda 1 haftamız kaldı. Biliyorum artık seçimlerden yorulduk,  ama ülkemiz için değer mi değer. İnşallah, sandığa giderken vicdanımızla bir geçmiş yılların muhasebesini yaparız. 23 Nisan 1923’ten 1950’ye kadar geçen tek partili C.H.P döneminde yaşanılanları rahmetli Turan Güneş’in hatıratında dediği gibi “ 1950’ye kadar Kandıra’daki, kasaptaki koyunu, kaymakam, mal müdürü ve kasabadaki diğer bürokratlar satın alırdı.” 1950’den sonra koyun etini esnaf da satın almaya başladı. Memurların gücü et almaya yetmezdi; diye anlatır.

             Belki çok eskilere gittik; CHP’yi anlatmak için yakın zamanda ondan geri kalmaz. Çoğumuz bir tüp almak için geceden sıraya girdiğimizi veya bir sanayağı için bakkalda kavga yaptığımızı veya bir sağlık hizmeti almak için geceden sıraya girdiğimizi, doktorun yazdığı ilacı almak için eczane  eczane gezdiğimizi veya işçilerimizin belediyelerden maaşlarını alamadıklarını unutmuş olabiliriz. Uçağa sadece zengin ve bürokratların binebileceğini, memur ve esnafın bakakaldığını hatıralardan çıkmış, olabilir.

             Bunlar bizim kaderimiz değildi.2002’ye kadar geçen süreçte gerek CHP iktidarları veya onların oluşturduğu koalisyonların halka çıkardığı ekonomik faturalardı. Sadece ekonomik faturalar mı.? Hayır, sosyal sorunlarımız ekonomik sorunlarımızdan daha fazla Türkiye’nin her yerinde best online casino sokağa çıkamaz olmuştuk. Çocuklarımızı korku ve kuşku ile pencerelerde bekler; babalarımız işlerine helallaşarak giderdi. İnsan değeri insanlığın altına düşmüştü.

             İ.M.F Türk Siyasetinin planlayıcısı olmuş; bağımlı bir ülkenin çaresizliğinin keyfini sürüyordu. Türk Milletinin asil iradesinin 2002 seçimlerinde yeniden tecellisini görüyoruz. Bu irade kendi ülkesinin sorunları olan ekonomik ve sosyal meselesini çözerken Ortadoğu’nun yıldızı olmuştu.

             Bu iradenin Ortadoğu’yu dizayın edebileceğini gören; büyük şeytan Amerika, batı ve küresel güçler, P.K.K  (PKK’nın uzantısı PYD’ye 100 ton silah vererek)’ yı ve DEAŞ’ı destekleyerek, kendi emellerine engel olacak İRADEYİ her ahvalde olay çıkartarak son bir yılda bilhassa 6-7 Ekim’den  sonra terörü hızlandırarak ülkenin huzurunu kaçırtıp, bulanan suda Türkiye’yi bir Lübnan, bir Yemen, bir Libya, bir Irak veya bir Suriye yapıp kendi İSRAİL devletlerini kurmak veya Irak ve Suriye’de olduğu gibi kurtlar sofrasını kurup el sofrasında keyif yapmanın planları yapılmıştır.

            Bu büyük resmi iyi okurken teröründe zalim sinsi, vahşi ve gayrimeşru olduğunu unutmamalı ve toplumun birliğine dirliğine her zaman kast edeceğini karakterimiz olan hürriyetimizi ve siyasilerimizi mahvedeceğini medya kurum ve kuruluşlarımızı ele geçirebileceklerini, askerimizi ve polisimizi katlettiklerini unutmayalım, ama tüm bu olumsuzlukların bir taraf edilebilmesi için daha doğrusu söz konusu ÜLKEMİZ – DEMOKRASİMİZ – GELECEĞİMİZ, ise tüm farklılıklarımızı bir yana bırakıp güçlü bir iradeye VİCDANIMIZIN SESİNİ  dinleyerek destek vermenin zamanıdır. Unutmayalım, yarın geç olabilir.

Ahmet AL

Share
2713 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MÜRİDLERİN TAYİN ETMESİYLE (MÜRŞİD- ĞAVS) Gibi Makamlara Gelinebilir mi?

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Kişilerin derece ve makamlarını bilen Allah Teala olduğu için mensup olduğu zatın makamını tayin etmek ve tahmîni olarak Falan zat kutb–ı zamandır veya gavsdır demek doğru değildir Bir şey hakkında âyet, hadîs vârid olmamış ve icmâ-ı ümmet de yoksa onun hakkında hüküm yürütmek hele “Falan zât hâlimizi ve kalbimizden geçeni biliyor” demek asla câiz değildir. Bunun küfür olduğunu söyleyenler de vardır. Müridlerin Şeyhlerini Tayin Etmesi Tasavvufta her şey izinle olur. Tasavvufta, postta oturmak, ancak ve ancak bir mürşid-i kâmilin izniy...
 • “Güneş yakar, Kıbrıs Türkü bakar”!

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Güneş, yaşam kaynağımız olmakla birlikte dünyadaki nükleer enerji haricindeki tüm yakıtların kaynağı. Temiz ve masrafsız bir enerji kaynağı olan güneşin en önemli özelliği bol ve sınırsız olması. Tüm dünyada kullanımı giderek artan güneş enerjisinden önceleri ısı enerjisi olarak son yıllarda ise gelişen teknoloji ile beraber elektrik enerjisi olarak yararlanılmakta. Dünya, güneş panelleri ve fotovoltaik pillerle giderek azalan maliyetlerle elektrik enerjisi elde ediyor. Örneğin Fransa ile İspanya arasındaki Pirene dağları üzerinde kurulu ola...
 • BAŞKANLIK SİSTEMİ HAYIRLI OLSUN

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Türkiye’de uzun süreden beri devam eden “Başkanlık” sistemi gelsin mi, gelmesin mi? tartışmalarında artık sona doğru yaklaşıyoruz. Süreç bu tonda devam ederse, inşallah 2017’nin Nisan ayında Başkanlık sistemine geçilip geçilmemesi için sandık başına gideceğiz. Referandumdan çıkacak sonuç ise aşağı yukarı belli. Yani; Başkanlık sistemi için “hayırlı olsun” diyebiliriz… Şimdi bazıları, “Türkiye’nin bir sürü sorunu varken; Suriye’de, Irak’ta savaş halindeyken Başkanlık sistemini gündeme getirmenin sırası mı?” diyebilir, hatta diyenler çıkıyor. ...
 • Anne Cennet Kapısıdır

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  ANNE . .. Henüz çok gençken kocasını kaybetmiş, ondan kalan tek oğlunu yetiştirmek için dişini tırnağına takarak çalışmıştı Onu kimseye muhtaç etmeden oku...tabilmekti arzusu Bu hayallerle geçirdi günlerini Gençti, güzeldi ama geri çevirmişti evlenme tekliflerini; oğlunu yaban ellere vermemek istiyordu Başkalarına çamaşır yıkadı, temizlik yaptı, oğlunu hiçbirşeye muhtaç etmedi Oğlu okuyacaktı, mesleğini eline alınca artık kalan ömrünü yavrusunun yanında geçirecekti Bu hayallerle geçti yıllar, bu hayalle bitti yıllar Nihayet oğlu hu...
UA-36507442-2