logo

reklam

VİCDANIMIZIN SESİNİ DİNLEME ZAMANIDIR.!


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

  Değerli dostlar la yaklaşık bir yıldır seçimle yatıyor, seçimle kalkar olduk, ama çok şükür, onunda sonuna geldik kala kala burda 1 haftamız kaldı. Biliyorum artık seçimlerden yorulduk,  ama ülkemiz için değer mi değer. İnşallah, sandığa giderken vicdanımızla bir geçmiş yılların muhasebesini yaparız. 23 Nisan 1923’ten 1950’ye kadar geçen tek partili C.H.P döneminde yaşanılanları rahmetli Turan Güneş’in hatıratında dediği gibi “ 1950’ye kadar Kandıra’daki, kasaptaki koyunu, kaymakam, mal müdürü ve kasabadaki diğer bürokratlar satın alırdı.” 1950’den sonra koyun etini esnaf da satın almaya başladı. Memurların gücü et almaya yetmezdi; diye anlatır.

             Belki çok eskilere gittik; CHP’yi anlatmak için yakın zamanda ondan geri kalmaz. Çoğumuz bir tüp almak için geceden sıraya girdiğimizi veya bir sanayağı için bakkalda kavga yaptığımızı veya bir sağlık hizmeti almak için geceden sıraya girdiğimizi, doktorun yazdığı ilacı almak için eczane  eczane gezdiğimizi veya işçilerimizin belediyelerden maaşlarını alamadıklarını unutmuş olabiliriz. Uçağa sadece zengin ve bürokratların binebileceğini, memur ve esnafın bakakaldığını hatıralardan çıkmış, olabilir.

             Bunlar bizim kaderimiz değildi.2002’ye kadar geçen süreçte gerek CHP iktidarları veya onların oluşturduğu koalisyonların halka çıkardığı ekonomik faturalardı. Sadece ekonomik faturalar mı.? Hayır, sosyal sorunlarımız ekonomik sorunlarımızdan daha fazla Türkiye’nin her yerinde best online casino sokağa çıkamaz olmuştuk. Çocuklarımızı korku ve kuşku ile pencerelerde bekler; babalarımız işlerine helallaşarak giderdi. İnsan değeri insanlığın altına düşmüştü.

             İ.M.F Türk Siyasetinin planlayıcısı olmuş; bağımlı bir ülkenin çaresizliğinin keyfini sürüyordu. Türk Milletinin asil iradesinin 2002 seçimlerinde yeniden tecellisini görüyoruz. Bu irade kendi ülkesinin sorunları olan ekonomik ve sosyal meselesini çözerken Ortadoğu’nun yıldızı olmuştu.

             Bu iradenin Ortadoğu’yu dizayın edebileceğini gören; büyük şeytan Amerika, batı ve küresel güçler, P.K.K  (PKK’nın uzantısı PYD’ye 100 ton silah vererek)’ yı ve DEAŞ’ı destekleyerek, kendi emellerine engel olacak İRADEYİ her ahvalde olay çıkartarak son bir yılda bilhassa 6-7 Ekim’den  sonra terörü hızlandırarak ülkenin huzurunu kaçırtıp, bulanan suda Türkiye’yi bir Lübnan, bir Yemen, bir Libya, bir Irak veya bir Suriye yapıp kendi İSRAİL devletlerini kurmak veya Irak ve Suriye’de olduğu gibi kurtlar sofrasını kurup el sofrasında keyif yapmanın planları yapılmıştır.

            Bu büyük resmi iyi okurken teröründe zalim sinsi, vahşi ve gayrimeşru olduğunu unutmamalı ve toplumun birliğine dirliğine her zaman kast edeceğini karakterimiz olan hürriyetimizi ve siyasilerimizi mahvedeceğini medya kurum ve kuruluşlarımızı ele geçirebileceklerini, askerimizi ve polisimizi katlettiklerini unutmayalım, ama tüm bu olumsuzlukların bir taraf edilebilmesi için daha doğrusu söz konusu ÜLKEMİZ – DEMOKRASİMİZ – GELECEĞİMİZ, ise tüm farklılıklarımızı bir yana bırakıp güçlü bir iradeye VİCDANIMIZIN SESİNİ  dinleyerek destek vermenin zamanıdır. Unutmayalım, yarın geç olabilir.

Ahmet AL

Share
4272 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
 • ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ

  16 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ İstanbul Yeni Kapı'da 11-14 Mayıs günleri, ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ etkinlikleri düzenlenmiştir. Bu festivalin yapılmasını amaçlayan, kurum; hedeflerini şöyle açıklamaktadır, Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini destekler. Geleneksel sporları var eden kültürel mirası, toplumun zenginliği olarak görür ve bu mirası korumayı görev bilir. Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif o...
 • Kemiğe yazılan yazı

  15 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi bunu duyup, evine gitti h...
UA-36507442-2