logo

VEKİL ÖZCAN ÇİFTÇİLER İLE BİRLİKTE TEDAŞ’TA

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, Şanlıurfa temasları kapsamında çiftçilerle ile birlikte DİCLE EDAŞ Şanlıurfa Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek yaşanan enerji kesintileri için girişimlerde bulundular.7

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, hem cazibe sulama yapan çiftçiler hem de sulama birlik başkanları ile birlikte Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. (Dicle EPSAŞ ) Genel Müdürü Neşet Demirbağ’ı ziyaret ettiler.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, Şanlıurfa temasları kapsamında çiftçilerle ile birlikte DİCLE EDAŞ Toplantı Salonunda bir araya gelerek son günlerde yaşanan enerji kesintilerini masaya yatırarak çözüm aradılar.

Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. (Dicle EPSAŞ ) Genel Müdürü Neşet Demirba’ı çiftçilerle ile birlikte ziyaret eden ve sorunları dile getiren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, son günlerde yaşanan ve enerji ile sulama yapan çiftçilerin zarar görmemesi ve mahsulünün alana kadar kesintilerin yaşanmaması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek

Enerji sektöründe, Türkiye’nin büyük atılımlar yaptığına değinen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, şunları kaydetti:

“Enerji sektörünün, optimum bir şekilde yönetilmesi ve geleceğe hazırlık yapılması anlamında, toplumun temel ihtiyacını en sağlıklı şekilde karşılayacak bir altyapıya ve bir bakış açısına, vizyona sahip olduğunu düşünüyorum. Özellikle AK Parti liderliğinde, gerçekten enerjide olağanüstü yatırımlar yapıldı. Bugün özel sektörün üretimdeki payı çok çok daha yüksek seviyelere getirildi. Bu da AK Parti’nin, özellikle enerji üretim politikalarına verdiği değer. Rüzgar enerji kapasitesinin son derece arttığını görüyoruz. Güneş enerjisi yatırımlarının özellikle teşvik edildiğini, yani yenilenebilir enerji kaynaklarının zaten bir teşvik kapsamında desteklendiğini ve hükümetin bu konuda çok ciddi adımları attığını biliyoruz.”

Şanlıurfa’da yaşanan kesintilerin sebepleri arasında “Birincisi, iletim hatlarının bir kısmının bakımda olması, bir kısmının taşıma kapasitelerinin üstünde yüklenmesi veya değişik hatların devre dışı olması, bir kısım santrallerin devreye alınması nedeniyle hatlarda bir kısım çalışmaların yapılmasına bağlı olarak özellikle doğu-batı üretim, iletim dengesinin yüksek ve düşük frekans dengesinin kaybolmasına bağlıyorum. Aslında bugün Türkiye’de elektrik iletim sektörü ve elektrik dağıtım sektörü, doğru kişiler tarafından ve doğru şekilde yönetilmekte. Bakanlığımız da bu konuda çok disiplinli bir anlayış içerisinde, bunu biliyoruz.”6

Başta Akçakaleli çiftçilerimiz olmak üzere tüm çiftçilerimizin zarar görmemesi için en azından çiftçinin mahsulünü alana kadar kesintilerin yaşanmaması için şimdilik bir ara çözüm yaptık, inşallah ilerleyen günlerde bu konuda daha detaylı ve kalıcı bir çözüm bulacaklarını ifade etti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, özelikle Yardımcı ve Akçakale ilçesinde yaşanan kesintilerin olduğunu ifade ederek bu yerlerde kesintilerin daha çok olduğunu ve bu sorunun kısa da olsa bir çözüm bulduklarını ifade etti.

DEMİRBAĞ, “ DAHA KALİTELİ HİZMET VE YATIRIM İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ”

Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. (Dicle EPSAŞ ) Genel Müdürü Neşet Demirbağ ise, çiftçiler ile birlikte kendilerini ziyaret eden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan ve beraberinkilere şunları dile getirdi.

”Burada bize düşen sizlere kaliteli bir enerji vermektir.  Bu da bizim görevimizdir. Bölgemize daha kaliteli bir enerji sunmak için buradayız. Mevcut elektrik şebekesinin bakım-onarımını yaparak,  yeni yatırım miktarını da ciddi arttırdık. Bu yıl Şanlıurfa’ya 53 milyon TL civarında yatırım yapacağız. Biz yatırımları öz kaynağımızdan yapıyoruz. Ancak, 10 yılda tarife yoluyla geri dönüşü oluyor. Başkanın belirttiği gibi tüm hemşerilerimiz duyarlı davranarak, aldığı enerjinin bedelini öderlerse biz de bölgemize daha fazla yatırım yapma imkânı buluruz. Birde enerji israf yapılmaz ve kaçak kullanılmazsa ihtiyaç kadar kullanılırsa hatlar ve trafolar aşırı yüklenmeyeceğinden arıza sayısı da minimize edilmiş olur.  Bu konuda tüm Urfalı hemşerilerimizden ve çiftçilerimizden yardım bekliyoruz. Bu işi inşallah beraber çözeceğiz. dedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan ve beraberindeki çiftçiler daha sonra DİCLE EDAŞ il binasından ayrıldılar.

Share
420 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2