logo

reklam

VATANIMI SEVİYORUM. ÜLKEMLE GURUR DUYUYORUM.


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

Vatanımı seviyorum Çünkü Peygamber Efendimiz(S.A.V) Buyuruyor ki: “Vatan Sevgisi İmandandır” Vatansever milletimin kanıyla suladığı topraklarım için birlik olacağım ve kanımın son damlasına kadar ülkemi seveceğim. Bana emanet edilen vatanımı koruyacağım. Gerektiğinde vatan için savaşmakta vatan sevgisinin bir tezahürüdür. Bizler vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, şehitler ve gazilerle dolu bir milletin çocuklarıyız. Ecdadımızın bu vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilinci içerisindeyiz. Vatan, uğrunda her fedakarlığı göstereceğimiz en değerli varlığımızdır.

İlkokulda, ortaokulda sabahları ant içen her cuma istiklal marşını okuyan, askerine Mehmetçik gibi anlamlı bir ad koyan ve onu bağrına basan millet adına Ben YALNIZ VE GÜZEL Ülkemi Seviyorum Diyen Herkese Sesleniyorum. Türk Milleti’nin vatanına olan sevgisi ve bağlılığı tarihsel bir gerçektir ve milletimizi diğer milletler arasında üstün kılan en asil özelliklerden birisidir. Bununla birlikte her Türk, milletinin menfaatlerini kendi menfaatlerinden, milletinin geleceğini kendi geleceğinden üstün tutan bir anlayışa, derin bir millet sevgisine sahiptir.

Türklerin, diğer tüm milletlere örnek olması gereken vatan ve millet sevgisi, bize şanlı tarihimizin en önemli miraslarından birisidir. Vatan ve millet sevgisi, çok asil sevgilerdir ve Türk Milleti için kutsal değerlerdir.

İnsanlık baş aşağı giderken, ülkemizdeki, haramı helalı bilen, Fatih’in, Alparslan’ın, Yavuz’un, Abdülhamid’in ve çocukları, torunları, bir zamanlar 70 sente muhtaç olan ülkemiz, füze gibi yukarıya, fırlamakta dünya milletler seviyesinin üzerine çıkarak dünyada yükselen bir yıldız haline gelmiştir. Nerede zulüm varsa onun karşısında ülkemiz var; nerede haksızlık adaletsizlik varsa bunun karşısında aziz milletimiz var.

Siyasi mülahazalarla hareket ederek her söylenene itiraz etmek ne kadar doğru olur. Türkiye’nin tarihten gelen misyonunu görmezden gelmek bu ülkeyi çok küçük bir alana hapsetmek anlamına gelmez mi? Bugüne kadar bu misyonun varlığından haberdar olma derdine düşmemiş olanların, bugün Türkiye’yi Osmanlıcılık yapmakla suçlamaktalar.

Bugün Türkiye’yi sevmek sadece 780 bin metrekareye sahip çıkmak değildir. Türkiye’yi yürekten sevmek aynı zamanda tarihi sınırlarımıza sahip çıkmaktır. Bizler ne kadar gözlerimizi yumarsak yumalım bu sınırlar içinde yaşayanlar öyle ya da böyle Türkiye ne der, ne düşünür sorusunu sormaktalar. Vizyon sahibi yöneticilerimiz de bu düşünceye sahip çıkarak, bu doğrultuda politika geliştirmektedir..Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ortaya koyduğu politikalar bu doğrultuda olduğu için İngiliz-Amerikan gazeteleri Türkiye’yi Osmanlıcılık yapmakla eleştirmekteler.

Güzel Türkiye’miz, atalarımızın canları, kanları ve yürekleri ve akıllarıyla kurdukları bu vatan parçamız bizler için huzurlu ve onurlu bir yaşama güvencesidir. Sadece bizim için mi? Başka devletler halinde yaşayan milyonlarca Türk nüfusu, Balkan ülkelerindeki başka devletlerin idaresi altındaki Osmanlı bakiyesi insanımız için de bir “Anayurt güvencesidir”. Hatta Türk olmayan Müslüman coğrafya için de bir anayurt ve muhafız ülke kabul edilir. geçmişte ülkemize doğru yaşanan her coğrafyadan göçler bunu kanıtlamakta değil midir? Allah’ım bu cennet vatanı sonsuza kadar korusun, bizleri korusun.

İstiklal Marşı’nı söylerken yerin göğün inlemesi inanılmaz bir şey başka hangi ülkenin insanı bu kadar içten söylüyor? Bu bana hem mutluluk hem huzur hem de gurur veriyor diyenlere Ben YALNIZ VE GÜZEL Ülkemi Seviyorum Diyen Herkese Sesleniyorum.

Ben ülkemi seviyorum çünkü ben Türküm Diyen Herkese sesleniyorum, ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ VATANIMI SAHİP ÇIKACAĞIMA SÖZ VERİYORUM ve GÜZEL Ülkem SENİ ÇOK SEVİYORUM. TÜRKÜM diyebildiğim için.. Ülkemle gurur duyuyorum..

Hasan ALPARSLAN

Araştırmacı Gazeteci- Yazar

06 Haziran 2017

Etiketler:
Share
273 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • YENİDEN HAYAT..

  28 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Dişimi çektiriyordum. Doktor, dişimi çekmeye zorlanırken, o da damaktan kopmamak için âdetâ direniyordu. Ben, morfinin verdiği rahatlıkla, acı çekmek yerine, bu ibretli manzarayı hayalen seyrediyordum. Bu hal bana ölümü hatırlatmıştı. Şöyle düşünmüştüm: bu diş, çekilmeden az önce damakla, ağızla, beyinle, kısacası bütün bir bedenle alâkalı idi. Ama, çekilir çekilmez, bütün bu alâkaları kaybetti. Artık o, diş değil bir kemikti. Ölen insan da öyle değil miydi? Ölmeden az önce onun bedeni, hava ile, gıda ile, yer küresinin dönüşü, güneşin doğuş...
 • “28 Haziran 2016” Terörü Lanetliyorum

  28 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  28 Haziran 2016 yılında İstanbul Atatürk Havalimanına yapılan hain terör saldırında şehit düşen bütün kardeşlerimin mekanı cennet olsun. Ruhları şad olsun!   Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarında son zamanlarda hedef almakta olan hain terör saldırılarından biri “28 Haziran 2016” yılında “İstanbul Atatürk Havalimanında” gerçekleşen saldırıdır. Hain terör örgütü adına canlı bomba olarak masum insanların arasına dalmış ve bunun sonucunda bazı kardeşlerimiz şehit olmuş, bazı kardeşlerimizde ciddi anlamda yaralanmışlardı.    Yaşamla...
 • MÜNAFIKLIK-İKİYÜZLÜLÜK..

  27 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kur’an’da “mü’minler, müslümanlar, mücâhidler, sâdıklar, sâlihler…” vb. tabiri caizse “yağlı ballı” nitelemeleri üzerimizi almaya pek bayılırız da… “Yahudiler, Hristıyanlar, münâfıklar, akılsızlar, fikirsizler, kafasızlar, sefihler (beyinsizler), sağırlar, körler, dilsizler, kitap yüklü eşekler, dilini sarkıtan köpekler, Hamanlar, Karunlar, Hahamlar, Ruhbanlar” vb. sıfat ve nitelemeleri duyunca arkamıza bakınırız… Kesin bizden bahsetmiyordur! Bunları Kurtlar Vadisi’nde “Çakır” rolü üzerine yapışıp kalan dizi oyuncusu gibi (ki kurtulmak...
 • Yağ,sevgi yağışım, yağ!

  27 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Dəli    külək    əsir .  Yağmur    öz    həzin    nəğməsini    damla - damla ürəyimin    hər    döyüntüsünə   köçürür .  Narın    damlaların    altında düşüncələrim ,  sanki    cilalanır , ruhum   rahatlıq    tapır .  Rüzgarları , yağmurları , bir   də   dənizi   çox   sevirəm . Yağmurlu    yollarda    adlaya - adlaya   yenə   də    ürəyim   SƏNİNLƏ həmsöhbət    olub .  Yenə   qəlbimdəki    təmiz    sevginin    al   şəfəqlərinə boyanıb,  həsrətli    yollarda    azıb    qalan   gözlərim .  Yollar ,  bəlkə  də SƏNİ    gözləməkdən     yorul...
UA-36507442-2