logo

21 Nisan 2016

Vatana ihanete gözyaşları içerisinde isyan etti!

mehmet çelik

Güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonları eleştirenlere tepki gösteren Prof. Dr. Mehmet Çelik, gözyaşlarına hakim olamadı.

Ülke TV’de Sıra dışı programında Turgay Güler ve Tarihçi Prof. Dr. Mehmet Çelik, Kut’ül Ammare Zaferi ve güncel diğer konuları masaya yatırdı.

Programda Yüksekova’yı PKK’lı teröristlerden temizleyen asker, polis ve korucuların bir araya gelerek söylediği marş ekrana geldi. Görüntüyü izleyen Prof. Dr. Mehmet Çelik,duygusal bir konuşma yaparak emniyet güçlerine saldıran hainlere yönelik sert ifadeler kullandı.

Çelik şunları söyledi: “Bunların dedeleri Çanakkale’de, Sarıkamış’ta Kut’ül Amare’de şehit olurken günümüzde İngilizler ile sarmaş dolaş olanların dedeleri de Pera Palas’ta İngiliz Subayları ile kadeh tokuşturuyorlardı. Henüz 20’li yaşlarda olan bu çocuklara bir bakın! Bunların çoğu yoksul ailelerin çocukları ve oraya gönüllü olarak gidiyorlar. Neden Cihangir’den, Nişantaşı’ndan, Çankaya’dan kimse yok orada? Birileri sadece bu ülkenin nimetlerini sever. Kucağındaki minik yavrusu ile daha gencecik yaşında şehit düşen eşinin cenazesine katılan kadınlar ‘Ben bu yetimle ne yapacağım’ demiyor. ‘Vatan sağ olsun.’ diyor. Ondan sonra siz kalkıp ‘faşist devlet’ diye slogan atacaksınız. Ben bu devlete, bu bayrağa ihanet etmemek kaydıyla herkesi severim ve başımın üzerinde de yerleri vardır. Bir tek şartım var. Bu devlete ihanet etme” .

İŞTE O DUYGU DOLU İSYANIN GÖRÜNTÜSÜ

Share
311 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2