logo

VALİ ŞAHİN, ‘’KÜÇÜKÇEKMECE İSTANBUL’UN EN ÖNEMLİ İLÇELERİNDEN’’

06Küçükçekmece’nin önemli bir konuma sahip olduğunu söyleyen İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Küçükçekmece İstanbul’un en önemli ilçelerinden olup hızla gelişen bir ilçesi. Küçükçekmece’nin önemli ve avantajlı bir konumu var’’ dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin’in Küçükçekmece’deki mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, ilçenin; ulaşım, trafik, eğitim, spor, alt yapı ve üst yapı alanındaki yeni projeleri konuşuldu.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan toplantıya, Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Cengiz Koçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

“KÜÇÜKÇEKMECE ÖNEMLİ BİR KONUMA SAHİP”

Küçükçekmece’nin önemli bir konuma sahip olduğunu söyleyen İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Küçükçekmece İstanbul’un en önemli ilçelerinden olup hızla gelişen bir ilçesi. Küçükçekmece’nin önemli ve avantajlı bir konumu var. Bu kapsamda çalışmalarından dolayı ilçe Kaymakamına ve Belediye Başkanı’na çok teşekkür ediyorum. İstanbul’un başta trafik sorunu olmak üzere önemli sorunlar var. Bunları çözmek için yatırımlarımız devam etmekte. Küçükçekmece özellikle güvenlikte önemli hizmet alanlarından bir bölge. Özel çalışmalar yaparak güvenliği üst seviyede tutmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

VALİ’DEN KÜÇÜKÇEKMECELİLERE MESAJ

Vali Şahin geçtiğimiz günlerde Küçükçekmece Kanarya’da taranan kahvehane zanlılarının da yakalandığını ifade ettiği konuşmasında, “Hepimiz birbirimize ve güvenlik kuruluşlarına yardımcı olalım.  Gençlerimize eğitim vermeyi ihmal etmeyelim ve çocuklarımızı değerlerinden uzaklaştırmayalım. Suriyeli kardeşlerimiz bizim misafirimizdir onlara elinizden geldiği kadar yardımcı olun. Küçükçekmece’nin projelerine her zaman destek olacağız. Madde bağımlılığına destek veren sivil toplum kuruluşlarına çok teşekkür ediyoruz. Bağımlılığın her türlüsüyle mücadele etmek zorundayız. Günümüzde çocuklarımızı en çok teknoloji bağımlılığından korumalıyız‘’ dedi.

“EN KALABALIK NÜFUSA SAHİBİZ”

Toplantıda konuşan Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya da “Küçükçekmece İstanbul’un en büyük ilçesi olduğu için mutluluk duyuyoruz. Küçükçekmecemiz’de toplam nüfus 761.064’tür.  İlçemizde, 12 tane hastanemiz bulunmakta. 1435 sağlık personeli ile Küçükçekmece’ye hizmet vermeye devam ediyoruz. Bunların dışında Toplum Sağlığı Merkezi’miz, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz, İlçe Müftülüğümüz, Mal Müdürlüğümüz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz hizmetlerini en iyi şekilde vermektedir’’ dedi.

 “YENİ PROJELERLE GELİŞMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Sivil Toplum Kuruluşlarının ve muhtarların sorularını cevaplandıran Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de “Küçükçekmece’nin daha yaşanabilir hale gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Küçükçekmece’ye hizmet etmekten keyif duyuyoruz. Küçükçekmecemize Sosyal Güvenlik Kurumu’nu getireceğiz. İlçemizde 4 cem evi var. Bunların bakım onarımlarının dışında yeni bir cem evini yapmak için de projelerimizi hazırlıyoruz. Küçükçekmece’nin trafik sorununu rahatlatmak adına projelerimiz devam etmekte. Sayın Valimize ve verdikleri desteklere çok teşekkür ediyorum’’ diye konuştu. Toplantı sonunda Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Vali Vasip Şahin’e teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

 

 

Share
246 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2