logo

15 Haziran 2015

VALİ KOÇAK MÜSİAD DOST MECLİSİNDE

31MÜSİAD Mardin Şubesi Mardin Valisi Sn. Ömer Faruk Koçak İle Dost Meclisi yaptı. MÜSİAD Mardin Şubesinin yeni yerinde yapılan dost meclisi programına; Vali Bey, MÜSİAD Üyeleri ve Genç MÜSİAD Üyeleri katıldı. Ramazan Ayından önceki en son Dost Meclisi programına ilgi büyüktü.

MÜSİAD Mardin Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ataoğlu İnşaat Şirketinin Ortağı İbrahim Yertüm’ün ev sahipliğinde yapılan programın akışı şu şekilde oldu; Şube Başkanı Nurettin Kasap’ın açılış, selamlama konuşması ve 7 Haziran seçimi ile ilgili değerlendirme ve temennilerde bulundu. Ardından MÜSİAD’ın 25.Yılına özel olarak hazırlanan ‘’MÜSİAD’ın Yeni Yüzü’’ adlı multivizyon gösterimi oldu. Herkesin beğeniyle izlediği gösterimin sonrasında tanışma faslı gerçekleşti.

MÜSİAD Genel Başkanı Sn. Nail Olpak’ın seçim ile ilgili basın bildirisi okundu. Bildiride kısaca şunlar vardı:  “Millet sözünü söylemiştir. Bugün, sonuçlara olgunlukla saygı göstermek, her vatandaşın ve siyasi partilerimizin en önemli görevidir. Bu meclis aritmetiğinden çıkabilecek hükümetin bir an önce kurularak, programını açıklamasını bekliyoruz. Seçim sürecinde partilerin kullandıkları üslup tasvip edilir olmasa da, seçimin huzur içinde geçmesi, sandığa barış ve demokrasi şöleni içinde gidilmesi ve sonuçların olgunlukla karşılanması, bu genel seçimin en büyük kazanımıdır. İş dünyası olarak, ihtiyacımız olan huzur, güven ve pozitif istikrarın devamının sağlanması, kalkınma ve gelişme hamlelerinin devam etmesi, en büyük arzumuzdur.

Bugüne kadar sürdürülen gelişmenin ivme kaybetmemesi, toplumsal tabanı geniş bir uzlaşmayla, meclis aritmetiğinden çıkacak hükümetin, mevcut kazanımları reddetmeden, programını hazırlamasını ve icraatlarını hayata geçirmesini bekliyoruz.

Türkiye ekonomisi, artık siyasi dalgalanmalardan etkilenmeyecek denli güçlüdür. MÜSİAD camiası olarak, milletimizin tercihine saygı duyuyor, tüm siyasi partilerimizi tebrik ediyor, bu tablodan çıkan sonucu değerlendirerek, siyasi sorumluluk anlayışıyla kurulacak yeni hükümete giden yolda azami hassasiyet gösterilmesini temenni ediyoruz.” Dedi.

Bildiri sonrası Sayın Koçak’ın Özgeçmişi okundu ve söz Vali beye bırakıldı. Vali bey öncelikli olarak bu tarz programların tertiplenmesi hususunda memnuniyetini dile getirdikten sonra seçim değerlendirmesinde bulunup Mardin’in sorunlarına değindi. Mardin’in gezmek görmek için güzel bir yer ama çalışmak için uygun olmadığını lakin kendisinin burada çalışmaktan memnun olduğunu belirtti.

Son olarak MÜSİAD Üyelerinin sorularını cevaplayan Vali bey programa ev Sahipliği yapan İbrahim Yertüm’e  Ağaç sertifikası verdi. Vali beye de Şube Başkanı Nurettin Kasap’ın  Sertifika vermesi sonrasında toplu fotoğraf çekildi.

Share
263 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2