logo

Vahdet Gazetesi neden kapandı!

vahdetRecep Garip, Mehmet Şevket Eygi, Mustafa Özcan, Mehmet Doğan, Ebubekir Sifil, Dursun Gürlek ve Cübbeli Ahmet Hoca’nın da yazarları arasında bulunduğu Vahdet gazetesi kapatıldı.

Gazeteci Yener Dönmez‘in kurucusu olduğu ulusal yayın yapan Vahdet Gazetesi yayın hayatına 2014 Aralık ayında başladı. Vahdet Gazetesi 2015’in Aralık ayında el değiştirmesiyle kan kaybetmeye başlamıştı. Mercekhaber Gazetesi’nin elde ettiği bilgiye göre basımı ve dağıtımı durdurulan gazetede,  alınan kapatma kararı gazete yönetimi tarafından çalışanlarına bugün tebliğ edildi.

MERCEKHABER GAZETESİ olarak edindiğimiz bilgilere göre gazetenin yayın hayatına son vermesi ile ilgili ne kamuoyuna ne de çalışanlara somut bir açıklama yapılmadı. Alınan kapatma kararının ardından gazete çalışanları, patron Yener Yenmezi bilgi alma amacıyla aradıkları; ancak somut bir yanıt alamadıkları öğrenildi. Patron Yener Yenmez, kendisini arayıp bilgi almak isteyen çalışanlara;” tavsiye kararı aldığını. Kapatıyoruz. Bugüne kadar yaptığınız hizmetlerden dolayı şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Gazetenin yazarlarından Recep Garip ve Dursun Gürlek ile yaptığımız özel görüşmede gazetenin kapanmasının nedenini bilip bilmediklerini sorduk. Aldığımız yanıt bizi de şaşırttı açıkçası! Zira kendileri de nedenini bilmiyordu. Onlarda en az bizim kadar şaşkınlardı.

Akit yazarı rahmetli Hasan Karakaya, Vahdet gazetesinin “paralel örgüt” operasyonu olduğu iddia etmişti. Yeni Akit gazetesi genel yayın yönetmeni Hasan Karakaya köşesinde Vahdet’in sinsi bir paralel örgüt gazetesi olduğunu iddia etmişti.

 İşte yazısındaki çarpıcı bölüm:

PROJE YAYIN ORGANI

Biz;“Oynanan oyun”un ve “bundan sonra oynanacak oyunlar”ın farkındayız!..

Bir “Üst Akıl” tarafından bir şeylerin uzun zamandır “plânlandığını”, o plânlara göre “proje medya organları”nın yayına sokulduğunu, bunların arkalarında da “Paralel İhanet Çetesi”nin bulunduğunu çok çok iyi biliyoruz…

Taraf gazetesi “deşifre” olunca, “Karşı” gazetesinin nasıl ve kimler tarafından devreye sokulduğunu, onun foyası

ortaya çıkınca da “Cumhuriyet’te nasıl operasyon yapıldığını”, bu arada hangi “proje gazete”nin yayına başlatıldığını

çok iyi biliyoruz…

Bazı “proje gazeteler”in “yıllardır” ve “halen” bizi etkisizleştirmek ve “çökertmek” için nasıl “sinsi taktikler” uyguladıklarını

bilmiyor değiliz!..

Onların;

“Biz de Akit’le aynı çizgideyiz!.. Bizi, Akit’in yan yayın organı sayabilirsiniz!.. İnanç ve anlayış olarak Akit’ten farkımız yok” diyerek “milleti kandırmaya çalıştıklarını” ve dahası, “dağıtıcılarımız”ın saflığından yararlanıp, gazetelerini, “Akit’in içinde ve Akit’le birlikte dağıttıklarını” da biliyoruz…

Şimdi başta yazarlar ve çalışanları olmak üzere kamuoyu patron Yener Dönmez’den şu soruların yanıtını bekliyor.

Vahdet neden kapandı?

Vahdet bir FETÖ projesi miydi?

Sizin bu örgütle bir ilişkiniz var mı?

Hasan Karakaya’nın iddiaları doğru mudur?

Son soru…..Bunca yazar ve çalışanın durumu ne olacak?

MERCEKHABER GAZETESİ ÖZEL HABERİ.

 

Etiketler:
Share
2600 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2