logo

reklam
27 Haziran 2015

UZLAŞMANIN TAM ZAMANI!


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

Bu ülkede yaşayan, geleceği paylaşmak isteyen tüm yazarlara, çizerlere, gazeteci ve siyasetçilere bir şey düşüyor; o da artık herkesin saplantılarını ve ön yargılarını daha doğrusu kırmızı çizgilerini, etnik değerlerini, hırslarını ve kavgalarını bir tarafa bırakıp, çoğulcu demokrasinin sesi olan ortak özelliklerde buluşma ve uzlaşma zamanı olduğunu hissetmeleri gerekiyor. Daha özü, hep bir ağızdan “Ne kadar söz varsa düne ait, şimdi yeni bir şeyler söylemek lazım” deme zamanıdır. Halkta 7 Haziran’da öyle demedi mi?

 

Dostlar, bizler ne zaman halkın (hakkın) sesine kulak vermedik, uzlaşma kültüründen uzaklaştık ülkeyi hükümetsiz bıraktık, başımıza gelmeyen kalmadı, olağanüstü halden tutun sıkıyönetimler ve darbeler üst üste gelip bu milleti perişan etti; neden halkın mesajını iyi okuyamadık. Artık şimdi ne HDP’nin barajı geçtik fiyakaları, ne MHP’nin oylarımızı artırdık, zafer çığlıkları nede AKP ve CHP’nin üzüntülerinin zamanı değil nede eğerlerin, meğerlerin, keşkelerin zamanı çünkü “ Eğerle ile meğer evlenmiş, ortaya keşke isimli çocukları olmuş. “ bunları bırakalım. Aksi takdirde siyasi hırslarımızı güncelleştirip yumruklarımızı sıkar.

 

Baltalarımızı çekersek ülkeye yazık ederiz. Belki kendimize de yazık ederiz. Binbir emek vererek seçilmiş yeni milletvekillerimize, meclise yeni girmiş partimize, ekonomimize ve de Demokrasimize yazık olur. Her zamandan daha çok uzlaşmaya, nbso online casino reviews yakınlaşmaya, dertleşmeye, ülke sorunlarını çözmeye ihtiyacımız var.

 

Emin olun çok kolay yeter ki ihtiraslarımızı aşalım. Milletin sesine kulak verelim. Ülkenin çoğulcu demokrasi de yönetilmesi isteniyorsa, tüm siyasilerinde asli görevleri istenilene cevap vermekse geriye ne kaldı. Benden söylemesi 29 Haziran yaklaşıyor. Sinyaller ortaya çıkıyor.

 

Sakın ha; bir hata yapmayın, yoksa Temel’in fıkrasında kendinizi bulursunuz.

 

Temel ile Dursun kavga etmişler. Temel rüyasında Dursun’u görmüş. “ Dursun şimdi elime düştün. Seni öyle bir döveceğim ki feleğini şaşıracaksın” demiş. Başlamış Dursun’un sacını yolmaya, kafasına kafasına vurmaya bir ara Dursun’un saçlarını öyle bir çekmiş ki; Temel acıyla uyanmış. Birde ne görsün, kafasına vurduğu adam kendisi, yolduğu saçta kendi sacıymış.

 

Ey siyasetçiler; artık uyanın kendi sacınızı ve başınızı yolabilirsiniz ha !…

 

Millet sizden hükümet bekliyor. İstikrar ve huzur istiyor. Unutmayın hakkın sesi kutsal ve kudretlidir. Benden söylemesi…..

 

 

Ahmet AL

Share
532 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şükretmek

  23 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Aleyhissalatü vesselam Efendimiz buyurdular: “Gökyüzüne baktım ve dua ettim. Gök kapıları açıldı. Cebrail (as) nurlara bürünmüş olduğu halde nazil oldu. Dedi: “Sana Cenab-ı Hak’tan selam ve tahiyye ve ikram hediye getirdim.” Ben ta’zimen selamlarını aldım. Cebrail (as) buyurdular: “Üzerinden şu zırhı çıkar, bu duayı oku. Bu duayı üzerinde taşır ve okursan zırhtan daha büyük te’siri vardır.” Peygamber (asm), Cibril-i Emin’e sordu: “Bu duanın te’siri ve hassası yalnız bana mıdır? Yoksa ümmetime de şamil midir? ...
 • CHP’Lİ KARDEŞİM ANLAŞILMIYOR MU? BİZ NİYE‘EVET’ DEMELİYİZ?

  23 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  VATAN,MİLLET,BAYRAK SEVDALISI CHP'Lİ KARDEŞİM ANLAŞILMIYOR MU? BİZ NİYE‘EVET’ DEMELİYİZ? Milletin verdiği mesajı almamakta, anlamamakta direnen kimileri de girdikleri çıkmaz sokaktan bir türlü çıkamıyorlar. Ana muhalefet demeye bin şahit isteyen CHP'nin durumu bir taraftan trajik, bir taraftan komik. Parti mi, Bremen mızıkacıları mı belli değil. Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor Yalan üretmekte mahir olanlar ülke meselelilerin sahiplenmek yerine ‘HAYIR’ çetesine katılmayı matah bilip teröre-emperyalizme göz kırpmaktan vaaz geçmiyorlar. 'Ha...
 • ASLINDA HEPİMİZİN DÖRT EŞİ VAR

  22 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ASLINDA HEPİMİZİN DÖRT EŞİ VAR Bir zamanlar büyük ve güçlü bir ülkeyi yöneten bir kral ve dört eşi varmış. Kral en çok dördüncü eşini sever, bir dediğini iki etmez, herşeyin en güzelini ve en iyisini ona verirmiş. Kral üçüncü eşini de çok severmiş. Bu güzelliğin bir gün kendisini terk edebileceğinden korktuğu için onu çok kıskanır ve üzerine titrermiş. Kral ikinci eşini de çok severmiş. Kendisine karşı her zaman iyi ve sabırlı davranan eşi, ne zaman bir derdi olsa daima onu yanında bulunur, sorunun çözümünde ona destek verirmiş. Kraliçe ...
 • Yapılan Köprüler “Deli Dumrul” Köprüsü mü? (!)

  21 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Hani bir hikâye vardır; zamanın birinde Deli Dumrul isminde biri, bir akarsuyun üzerine köprü yaptırır ve bu köprüden geçenden 5 akçe, geçmeyenden de döve döve zorla 10 akçe alırmış. Şimdi de birileri; “yapılan köprüler gereksiz, zarar ediyor, geçmediğimiz köprünün parasını ödüyoruz, bunlar Deli Dumrul köprüsü” gibi ifadeler kullanmakta… Daha önce Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri için yapılan bu trajı-komik eleştiriler, şimdi de geçtiğimiz günlerde temeli atılan “Çanakkale 1915 Köprüsü” için dile getirilmekte... Yap İşlet Devret...
UA-36507442-2