logo

reklam
27 Haziran 2015

UZLAŞMANIN TAM ZAMANI!


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

Bu ülkede yaşayan, geleceği paylaşmak isteyen tüm yazarlara, çizerlere, gazeteci ve siyasetçilere bir şey düşüyor; o da artık herkesin saplantılarını ve ön yargılarını daha doğrusu kırmızı çizgilerini, etnik değerlerini, hırslarını ve kavgalarını bir tarafa bırakıp, çoğulcu demokrasinin sesi olan ortak özelliklerde buluşma ve uzlaşma zamanı olduğunu hissetmeleri gerekiyor. Daha özü, hep bir ağızdan “Ne kadar söz varsa düne ait, şimdi yeni bir şeyler söylemek lazım” deme zamanıdır. Halkta 7 Haziran’da öyle demedi mi?

 

Dostlar, bizler ne zaman halkın (hakkın) sesine kulak vermedik, uzlaşma kültüründen uzaklaştık ülkeyi hükümetsiz bıraktık, başımıza gelmeyen kalmadı, olağanüstü halden tutun sıkıyönetimler ve darbeler üst üste gelip bu milleti perişan etti; neden halkın mesajını iyi okuyamadık. Artık şimdi ne HDP’nin barajı geçtik fiyakaları, ne MHP’nin oylarımızı artırdık, zafer çığlıkları nede AKP ve CHP’nin üzüntülerinin zamanı değil nede eğerlerin, meğerlerin, keşkelerin zamanı çünkü “ Eğerle ile meğer evlenmiş, ortaya keşke isimli çocukları olmuş. “ bunları bırakalım. Aksi takdirde siyasi hırslarımızı güncelleştirip yumruklarımızı sıkar.

 

Baltalarımızı çekersek ülkeye yazık ederiz. Belki kendimize de yazık ederiz. Binbir emek vererek seçilmiş yeni milletvekillerimize, meclise yeni girmiş partimize, ekonomimize ve de Demokrasimize yazık olur. Her zamandan daha çok uzlaşmaya, nbso online casino reviews yakınlaşmaya, dertleşmeye, ülke sorunlarını çözmeye ihtiyacımız var.

 

Emin olun çok kolay yeter ki ihtiraslarımızı aşalım. Milletin sesine kulak verelim. Ülkenin çoğulcu demokrasi de yönetilmesi isteniyorsa, tüm siyasilerinde asli görevleri istenilene cevap vermekse geriye ne kaldı. Benden söylemesi 29 Haziran yaklaşıyor. Sinyaller ortaya çıkıyor.

 

Sakın ha; bir hata yapmayın, yoksa Temel’in fıkrasında kendinizi bulursunuz.

 

Temel ile Dursun kavga etmişler. Temel rüyasında Dursun’u görmüş. “ Dursun şimdi elime düştün. Seni öyle bir döveceğim ki feleğini şaşıracaksın” demiş. Başlamış Dursun’un sacını yolmaya, kafasına kafasına vurmaya bir ara Dursun’un saçlarını öyle bir çekmiş ki; Temel acıyla uyanmış. Birde ne görsün, kafasına vurduğu adam kendisi, yolduğu saçta kendi sacıymış.

 

Ey siyasetçiler; artık uyanın kendi sacınızı ve başınızı yolabilirsiniz ha !…

 

Millet sizden hükümet bekliyor. İstikrar ve huzur istiyor. Unutmayın hakkın sesi kutsal ve kudretlidir. Benden söylemesi…..

 

 

Ahmet AL

Share
507 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “6736’da Dediğimiz oldu, Darısı KOSGEB’e…”

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Merhabalar sevgili okurlarım. Bir önceki yazıma yine güzel geri dönüşler aldım teşekkür ediyorum. Hatırlayacağınız üzere, Bir önceki köşe yazımda 6736 Sayılı Kanunla Yapılandırmasını yapmış ancak çeşitli nedenlerle ödemeyi yapamayanlar için bir şans daha verilmesini önermiştim.   Bu konuda Bizzat köşe yazımın tamamını Bimer’e, GiB’e ve ilgili birimlere iletmiş ve birinci ağızdan da yetkililere konuyla ilgili görüşlerimi iletmiştim.   Geçen yazımda da bahsettiğim gibi gerçektende piyasalar kötü, birde bu durağanlığı art niy...
 • FARZ..

  19 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Farzlardan bazıları Sual: Haramları maddeler hâlinde bildirdiğiniz gibi, farzları da bildirebilir misiniz? CEVAP Farzlardan bazıları da şunlardır: 1- Allah ve Resulüne itaat, , 2- Ehl-i sünnet itikadını, imanı, farzları ve haramları öğrenmek, 3- Allahü teâlânın varlığını ve yarattıklarını tefekkür etmek, 4- Allah’ın azabından emin olmayıp korkmak, rahmetinden de ümit kesmeyip ümitli olmak, 5- Allahü teâlânın rızka kefil olduğuna ve rızkın Allah’tan olduğuna inanmak, 6- Allahü teâlâyı hiç unutmamak , 7- Allahü teâlâya ihsan ettiği ni...
 • TRT Haber’in Akıncı’ya soramadıkları!

  19 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’nın TRT Haber’e anlattıkları “çözüm, hemen şimdi” dedirtecek cinstendi. Neredeyse gece gece Rum liderin kapısına dayanıp, “hadi caymadan bitirelim şu işi” diyeceğiz. Soruları içtenlikle yanıtladı Allah var ama sorular nedense “duymak istenen cevaplara” göreydi. Esasa ve tedirginliklere yönelik soru gelmedi. Tabi öyle olunca yanıtlar da “Anadolu” insanının içine su serpecek cinsten oldu. “Türkiye’nin garantörlüğü olmazsa olmaz” dedi. “Rumların haritasını beğenmedim, onay verecek tek Kıbrıslı Türk olmaz” dedi. “Beni...
 • KUŞ ile DERVİŞ

  18 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " KUŞ ile DERVİŞ Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır ve ona sorar... "Bu kuş senden şikayetçi, neden kanadını kırdın?" Derviş kendini savunur.. "Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı." Bunun üzerine, Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki... "Bak, bu adam da haklı. Sen...
UA-36507442-2