logo

reklam
27 Haziran 2015

UZLAŞMANIN TAM ZAMANI!


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

Bu ülkede yaşayan, geleceği paylaşmak isteyen tüm yazarlara, çizerlere, gazeteci ve siyasetçilere bir şey düşüyor; o da artık herkesin saplantılarını ve ön yargılarını daha doğrusu kırmızı çizgilerini, etnik değerlerini, hırslarını ve kavgalarını bir tarafa bırakıp, çoğulcu demokrasinin sesi olan ortak özelliklerde buluşma ve uzlaşma zamanı olduğunu hissetmeleri gerekiyor. Daha özü, hep bir ağızdan “Ne kadar söz varsa düne ait, şimdi yeni bir şeyler söylemek lazım” deme zamanıdır. Halkta 7 Haziran’da öyle demedi mi?

 

Dostlar, bizler ne zaman halkın (hakkın) sesine kulak vermedik, uzlaşma kültüründen uzaklaştık ülkeyi hükümetsiz bıraktık, başımıza gelmeyen kalmadı, olağanüstü halden tutun sıkıyönetimler ve darbeler üst üste gelip bu milleti perişan etti; neden halkın mesajını iyi okuyamadık. Artık şimdi ne HDP’nin barajı geçtik fiyakaları, ne MHP’nin oylarımızı artırdık, zafer çığlıkları nede AKP ve CHP’nin üzüntülerinin zamanı değil nede eğerlerin, meğerlerin, keşkelerin zamanı çünkü “ Eğerle ile meğer evlenmiş, ortaya keşke isimli çocukları olmuş. “ bunları bırakalım. Aksi takdirde siyasi hırslarımızı güncelleştirip yumruklarımızı sıkar.

 

Baltalarımızı çekersek ülkeye yazık ederiz. Belki kendimize de yazık ederiz. Binbir emek vererek seçilmiş yeni milletvekillerimize, meclise yeni girmiş partimize, ekonomimize ve de Demokrasimize yazık olur. Her zamandan daha çok uzlaşmaya, nbso online casino reviews yakınlaşmaya, dertleşmeye, ülke sorunlarını çözmeye ihtiyacımız var.

 

Emin olun çok kolay yeter ki ihtiraslarımızı aşalım. Milletin sesine kulak verelim. Ülkenin çoğulcu demokrasi de yönetilmesi isteniyorsa, tüm siyasilerinde asli görevleri istenilene cevap vermekse geriye ne kaldı. Benden söylemesi 29 Haziran yaklaşıyor. Sinyaller ortaya çıkıyor.

 

Sakın ha; bir hata yapmayın, yoksa Temel’in fıkrasında kendinizi bulursunuz.

 

Temel ile Dursun kavga etmişler. Temel rüyasında Dursun’u görmüş. “ Dursun şimdi elime düştün. Seni öyle bir döveceğim ki feleğini şaşıracaksın” demiş. Başlamış Dursun’un sacını yolmaya, kafasına kafasına vurmaya bir ara Dursun’un saçlarını öyle bir çekmiş ki; Temel acıyla uyanmış. Birde ne görsün, kafasına vurduğu adam kendisi, yolduğu saçta kendi sacıymış.

 

Ey siyasetçiler; artık uyanın kendi sacınızı ve başınızı yolabilirsiniz ha !…

 

Millet sizden hükümet bekliyor. İstikrar ve huzur istiyor. Unutmayın hakkın sesi kutsal ve kudretlidir. Benden söylemesi…..

 

 

Ahmet AL

Share
443 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MÜRİDLERİN TAYİN ETMESİYLE (MÜRŞİD- ĞAVS) Gibi Makamlara Gelinebilir mi?

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Kişilerin derece ve makamlarını bilen Allah Teala olduğu için mensup olduğu zatın makamını tayin etmek ve tahmîni olarak Falan zat kutb–ı zamandır veya gavsdır demek doğru değildir Bir şey hakkında âyet, hadîs vârid olmamış ve icmâ-ı ümmet de yoksa onun hakkında hüküm yürütmek hele “Falan zât hâlimizi ve kalbimizden geçeni biliyor” demek asla câiz değildir. Bunun küfür olduğunu söyleyenler de vardır. Müridlerin Şeyhlerini Tayin Etmesi Tasavvufta her şey izinle olur. Tasavvufta, postta oturmak, ancak ve ancak bir mürşid-i kâmilin izniy...
 • “Güneş yakar, Kıbrıs Türkü bakar”!

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Güneş, yaşam kaynağımız olmakla birlikte dünyadaki nükleer enerji haricindeki tüm yakıtların kaynağı. Temiz ve masrafsız bir enerji kaynağı olan güneşin en önemli özelliği bol ve sınırsız olması. Tüm dünyada kullanımı giderek artan güneş enerjisinden önceleri ısı enerjisi olarak son yıllarda ise gelişen teknoloji ile beraber elektrik enerjisi olarak yararlanılmakta. Dünya, güneş panelleri ve fotovoltaik pillerle giderek azalan maliyetlerle elektrik enerjisi elde ediyor. Örneğin Fransa ile İspanya arasındaki Pirene dağları üzerinde kurulu ola...
 • BAŞKANLIK SİSTEMİ HAYIRLI OLSUN

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Türkiye’de uzun süreden beri devam eden “Başkanlık” sistemi gelsin mi, gelmesin mi? tartışmalarında artık sona doğru yaklaşıyoruz. Süreç bu tonda devam ederse, inşallah 2017’nin Nisan ayında Başkanlık sistemine geçilip geçilmemesi için sandık başına gideceğiz. Referandumdan çıkacak sonuç ise aşağı yukarı belli. Yani; Başkanlık sistemi için “hayırlı olsun” diyebiliriz… Şimdi bazıları, “Türkiye’nin bir sürü sorunu varken; Suriye’de, Irak’ta savaş halindeyken Başkanlık sistemini gündeme getirmenin sırası mı?” diyebilir, hatta diyenler çıkıyor. ...
 • Anne Cennet Kapısıdır

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  ANNE . .. Henüz çok gençken kocasını kaybetmiş, ondan kalan tek oğlunu yetiştirmek için dişini tırnağına takarak çalışmıştı Onu kimseye muhtaç etmeden oku...tabilmekti arzusu Bu hayallerle geçirdi günlerini Gençti, güzeldi ama geri çevirmişti evlenme tekliflerini; oğlunu yaban ellere vermemek istiyordu Başkalarına çamaşır yıkadı, temizlik yaptı, oğlunu hiçbirşeye muhtaç etmedi Oğlu okuyacaktı, mesleğini eline alınca artık kalan ömrünü yavrusunun yanında geçirecekti Bu hayallerle geçti yıllar, bu hayalle bitti yıllar Nihayet oğlu hu...
UA-36507442-2