logo

reklam
27 Haziran 2015

UZLAŞMANIN TAM ZAMANI!


facebook
Ahmet AL
alahmet53@hotmail.com

Bu ülkede yaşayan, geleceği paylaşmak isteyen tüm yazarlara, çizerlere, gazeteci ve siyasetçilere bir şey düşüyor; o da artık herkesin saplantılarını ve ön yargılarını daha doğrusu kırmızı çizgilerini, etnik değerlerini, hırslarını ve kavgalarını bir tarafa bırakıp, çoğulcu demokrasinin sesi olan ortak özelliklerde buluşma ve uzlaşma zamanı olduğunu hissetmeleri gerekiyor. Daha özü, hep bir ağızdan “Ne kadar söz varsa düne ait, şimdi yeni bir şeyler söylemek lazım” deme zamanıdır. Halkta 7 Haziran’da öyle demedi mi?

 

Dostlar, bizler ne zaman halkın (hakkın) sesine kulak vermedik, uzlaşma kültüründen uzaklaştık ülkeyi hükümetsiz bıraktık, başımıza gelmeyen kalmadı, olağanüstü halden tutun sıkıyönetimler ve darbeler üst üste gelip bu milleti perişan etti; neden halkın mesajını iyi okuyamadık. Artık şimdi ne HDP’nin barajı geçtik fiyakaları, ne MHP’nin oylarımızı artırdık, zafer çığlıkları nede AKP ve CHP’nin üzüntülerinin zamanı değil nede eğerlerin, meğerlerin, keşkelerin zamanı çünkü “ Eğerle ile meğer evlenmiş, ortaya keşke isimli çocukları olmuş. “ bunları bırakalım. Aksi takdirde siyasi hırslarımızı güncelleştirip yumruklarımızı sıkar.

 

Baltalarımızı çekersek ülkeye yazık ederiz. Belki kendimize de yazık ederiz. Binbir emek vererek seçilmiş yeni milletvekillerimize, meclise yeni girmiş partimize, ekonomimize ve de Demokrasimize yazık olur. Her zamandan daha çok uzlaşmaya, nbso online casino reviews yakınlaşmaya, dertleşmeye, ülke sorunlarını çözmeye ihtiyacımız var.

 

Emin olun çok kolay yeter ki ihtiraslarımızı aşalım. Milletin sesine kulak verelim. Ülkenin çoğulcu demokrasi de yönetilmesi isteniyorsa, tüm siyasilerinde asli görevleri istenilene cevap vermekse geriye ne kaldı. Benden söylemesi 29 Haziran yaklaşıyor. Sinyaller ortaya çıkıyor.

 

Sakın ha; bir hata yapmayın, yoksa Temel’in fıkrasında kendinizi bulursunuz.

 

Temel ile Dursun kavga etmişler. Temel rüyasında Dursun’u görmüş. “ Dursun şimdi elime düştün. Seni öyle bir döveceğim ki feleğini şaşıracaksın” demiş. Başlamış Dursun’un sacını yolmaya, kafasına kafasına vurmaya bir ara Dursun’un saçlarını öyle bir çekmiş ki; Temel acıyla uyanmış. Birde ne görsün, kafasına vurduğu adam kendisi, yolduğu saçta kendi sacıymış.

 

Ey siyasetçiler; artık uyanın kendi sacınızı ve başınızı yolabilirsiniz ha !…

 

Millet sizden hükümet bekliyor. İstikrar ve huzur istiyor. Unutmayın hakkın sesi kutsal ve kudretlidir. Benden söylemesi…..

 

 

Ahmet AL

Share
545 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
 • ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ

  16 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ İstanbul Yeni Kapı'da 11-14 Mayıs günleri, ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ etkinlikleri düzenlenmiştir. Bu festivalin yapılmasını amaçlayan, kurum; hedeflerini şöyle açıklamaktadır, Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini destekler. Geleneksel sporları var eden kültürel mirası, toplumun zenginliği olarak görür ve bu mirası korumayı görev bilir. Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif o...
 • Kemiğe yazılan yazı

  15 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi bunu duyup, evine gitti h...
UA-36507442-2