logo

reklam

UYGAD Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde

(UYGAD) Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Mehmet Derviş Canbekli, Kurucular Kurulu Müslüm Aktürk ve Yönetim Kurulu üyesi Fuat Bodur Ankara’ya çıkarma yaptı.unnamed-2

 

Henüz yeni kurulan ve 1.Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştiren UYGAD Yönetim Kurulu, ilk ziyaretini TBMM’ye yaptı. UYGAD Yönetim Kurulu Üyesi ve MARDİNDER Başkanı Fuat Bodur’un önderliğinde gerçekleşen ziyaretin ilki Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman oldu.

 

AK Parti Milletvekilleri Orhan Miroğlu ile Ceyda Bölünmez Çankırı’nın rehberlik ettiği, 23. Dönem Milletvekili Doç. Dr. Cüneyt Yüksel’in ve MARİŞ Başkanı Abdülkadir Akkuş’un da katıldığı ziyarette Başkan Kahraman UYGAD’ın çalışmaları hakkında bilgi aldı. Tanışma sonrası 15 Temmuz’da yaşanan olaylara değinen Meclis Başkanı Kahraman o gecenin kahramanlarından övgü ile bahsetti. Özellikle kadın milletvekillerinin cesaretine hayran kaldığını anlatan Kahraman, O gece şehit vatanseverlere bir kez daha Allah’tan rahmet diledi.

1

TBMM sizaretlerini sürdüren UYGAD Yönetim kurulu, daha sonra AK Parti Grup Başkan Vekili Prof. Dr. Mehmet Nuri Bostancı’yı ziyaret etti. Ziyaretin ardından Ak Parti milletvekilleri Cemil Çiçek, Mehmet Akyürek, Muhammet Emin Akbaşoğlu, Ayşe Sula Köseoğlu ve Ak Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir ile görüşmelerde bulundu.

1

UYGAD, TBMM ziyaretinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ı makamında ziyaret etti. UYGAD Genel Başkan Mehmet Derviş Canbekli Cemiyetin faaliyetlerinden ve oluşumundan bahsederek yapılması planlanan projelerini anlattı. Mevzu yine 15 Temmuz darbe gecesi ve ihanet çetesiydi. 15 Temuuz’dan bu yana 3 ay geçmesine rağmen halen çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini anlatan Ataş, yapılan davetlere üzülerekde olsa katılamadığını hatta evin yolunu bile unuttuğunu söyledi. “Ülke çıkarları herşeyin önünde gelir “diyen Ataş, Gazetecilerede çok iş düştüğünü ifade etti.

1

UYGAD Genel Başkanı Canbekli gün boyu yapılan olumlu ziyaretlerin arından emeği geçen Başkan Fuat Bodur’a, Milletvekili Cüneyt Yüksel’e, İş Adamı Abdülkadir Akkuş’a, Av. Mehmet Tunç,Hamit Öncü ve Arzu Sidal’a teşekkür etti.

2

4

5

3

Share
611 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2