logo

reklam

UYGAD Şanlıurfa Basın açıklaması

12500 sahipsiz ve yetim çocuk hakkında…

Yedi yıla yakındır, Suriye’de devam eden iç savaştan kaçan ailelerden yetim ve öksüz kalan 12500 civarındaki çocuk Şanlıurfa’daki kamplarda veya çok müşkül durumda yaşayan diğer mültecilerin himayesinde zor şartlarda anne ve babasız hayatlarını devam ettirmeye çalışmaktadırlar.

Türkiye Cumhuriyeti’nin koruması altındaki kamplarda yaşayan bu zavallı ve kadersiz yavrucaklar, kamplarda sıcak ortamlarda yaşamlarını sürdürüp programlı bir sosyal hayat örneklemesi ile büyümeye çalışırken, dışarda kalan çocuklar fakir şartlarda yaşayan mülteci akrabalarının yanında sığıntı gibi hayatlarını sürdürmekteler.

PKK ve DEAŞ gibi terör örgütleri şu an için savaştıracak genç açığını, bu çocuk yaştaki erkek çocukları himayesinde oldukları ailelerin elinden alarak dağa götürmekte ve bizim gerillalarımızdan çok mu kıymetli diyerek göz göre göre ölüme göndermektedir.

Organ mafyası ve Hristiyanlık propagandası yapan misyonerler de bu çocukları takip etmektedir.

Bu çocuklara gereği gibi sahip çıkılmazsa gelecekte ülkemiz içinde belki de birer canlı bomba olacaklardır.

Talebimiz, mülteci ailelerin çok sıkı şekilde taranması ve elinde yetim öksüz ve sahipsiz çocuklar varsa, derhal alınıp mutlu olacakları birer kamp da yaşamlarını devam ettirmeleri sağlanmalıdır.

Daha dün İdlib’de 100’e yakın çocuk zehirli gazla katledilirken, belki de bunun 3 katı kadarda çocuk o bölgede yetim kalabilmiştir.

Temennimiz IHH ve diğer gönüllü kuruluşlara yetki verilerek bu öksüz yavruların barınma imkânları sağlanmalıdır.

Allah Ülkemizi zalim ve işgalci şer güçlerinin tuzak ve emellerinden korusun.

UYGAD Güneydoğu ve Şanlıurfa İl Temsilcisi M Sıtkı ALOĞLU

Share
322 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2