logo

25 Haziran 2015

ÜSKÜDAR’I YÖNETENLER İFTARDA BULUŞTU

Üsküdar’ı yönetenler ve gazeteciler, Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Protokol İftarı’nda bir araya geldi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, düzenlenen iftar yemeğinin önemli olduğunu belirterek “Üsküdar’a nefes verenlerin bu ilçeye hizmet edenlerin ağırlandığı bir iftar yemeği” dedi.17

PROTOKOL İFTARINA YOĞUN KATILIM

Ramazan ayında birçok iftar programına ve kültürel etkinliğe imza atan Üsküdar Belediyesi, İlçede görev yapan Kamu kurumu yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş adamları, siyaset ve sanat dünyasından birçok ismin ağırlandığı “Protokol İftarı” düzenledi.

Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri kır bahçesinde düzenlenen iftar programına,  Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Ak Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Üsküdar Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran,Üsküdar’lı sanatçılar,futbolcular  ve çok sayıda seçkin davetli katıldı. Programda iftar vaktine kadar Kuran-ı kerim Tilaveti ve dualar okundu.

“ÜSKÜDAR’A NEFES VERENLERİN AĞIRLANDIĞI İFTAR YEMEĞİ”
Başkan Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçesine hizmet eden vatandaşlar ile birlikte olmanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirterek  “ Bereketin, Kardeşliğin ve huzurun paylaşılması adına muazzam bir iklim yaşıyor Üsküdar.  Bizim sloganımız “Üsküdar’da nefes alan Üsküdar’a nefes vermeli” . Bugün bizler için çok özel bir akşam, Üsküdar’a nefes verenlerin bu ilçeye hizmet edenlerin ağırlandığı bir iftar yemeği.  Gelen konuklarımızın arasında İş dünyasından, siyaset dünyasından, bürokrasiden, sivil toplum örgütlerinden, kanaat önderleri bulunmaktadır. Bizim her gün 30 bin Üsküdarlı vatandaşlarımızla birlikte iftar yaptığımız sofralarımız oldukça bereketli oluyor. Bu akşam ise Üsküdar’a hizmet eden dostlarımızla birlikteyiz. Bu iftar programları Üsküdar’ın kardeşliğine ayrı bir hava ve güzellik katıyor. On bir ayın Sultanı Ramazan ayında da temennimiz bu güzel kardeşlik ikliminin artarak devam etmesidir” dedi.

KAYMAKAN GÜLER ‘BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ SÜRECEK’

Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ise konuşmasında, iftar yemeğini düzenleyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e ve katılan davetlilere teşekkür etti.

Üsküdar’ın Kabe toprağı olduğunu belirtip bu şehirde oruç tutmanın büyük bir fırsat olduğunun altını çizen Güler, “Etrafımızdaki ülkelerde kan var gözyaşı var. Ülkemizde huzur içerisinde Ramazan ayını yaşadığımız için şükrediyoruz. Birlik ve beraberliğimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.

Share
415 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2