logo

16 Nisan 2015

ÜSKÜDAR’DAN ASR-I SAADET’E YOLCULUK

0Hz. Muhammed’in 1443. Doğum yılı dolayısıyla Kabe Toprağı Üsküdar’da ‘Asr-ı Saadet Köyü’ temasıyla çok özel bir kutlu doğum programı gerçekleştiriliyor.

Üsküdar Belediyesi, ‘Kutlu Doğum Haftası’ dolayısıyla Hz. Muhammed’in hayatını geçirdiği Mekke ve Medine dönemini, 18-30 Nisan tarihleri arasında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde kurulacak köyle panoramik olarak canlandıracak.

Peygamber Efendimizin hayatının çocukların dünyasına  tesir edecek nesneler üzerinden kronolojik olarak yansıtılacağı etkinlikte; Asr-ı Saadet döneminde yaşanılan köyün tüm ayrıntısına kadar dizayn edilmesi, Kabe maketi, fil heykeli, Hz. Muhammed’in evinin maketi, içerisinin ışık ve ses efektleriyle donatıldığı Hira Mağarası maketiyle birlikte katılımcılarda geçmişe yolculuk yapıyor hissi uyandırılması amaçlanıyor.

Siz değerli basın mensubu dostlarımızı da Peygamber Efendimizin dönemine yapılacak bu maneviyat yüklü yolculukta aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Tarih:  18 Nisan 2015 Cumartesi
Saat:   17.00
Yer:     Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi

ASR-I SAADETE YOLCULUK PROGRAMI
Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde köy kurulması. 4 metreye 5 metre ölçülerinde Kabe maketi. Gerçek bir fil boyutunda olan bir fil heykeli. Peygamberimizin evinin maketi.

2 metre yüksekliğindeki Hira Mağarası. 1.5 metre çapında havada duruyor hissi veren Muallak Taşı maketi. Sevr Mağarası maketi. Önünde; örümcek ağı ve kuş heykeli. İçinde; Ses ve ışık efekti. Peygamberimizin gerçek boyutuyla devesinin heykeli. Mescid-i Nebevi’nin inşası ve hutbeleri temsilen, ağlayan hurma kütüğü. Akabe biatı ile ilk hac yolculuğu ve yaşananların resmedildiği büyük tablo. Akşam saatlerinde mum ışıklarıyla süslenen köyde, asrı saadet döneminde yaşanmış olayların anlatıldığı masal saatleri düzenlenecektir.

Share
809 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2