logo

29 Ocak 2016

ÜSKÜDAR’DA KUTLU NESİL BULUŞMASI

05Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Tenzile Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerle ‘Kutlu Bir Nesil’ projesi kapsamında bir araya geldi.

Kütüphane Müdürlüğü’nün bilinçli bireyler yetiştirerek Asım’ın Neslini yaşatmak, tarihin pençesine hapsolmuş gerçekleri bilinçli bir şekilde geri kazanmak adına yürüttüğü ‘Kutlu Bir Nesil’ projesinde 54 öğrenci ile 1 öğretmen Boğaziçi Kültür Merkezi’nde Başkan Hilmi Türkmen ile bir araya geldi.

Programda konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen: “Bu okulumuz, hocalarımız, belediyemiz İnşallah bu birliktelik çok daha güzel adımları atılmasına vesile olacak. Biz her platformda söylüyoruz. Her yerde ifade ediyorum. Biz belediyeciler, iradeciler,  kim olursa olsun toplumun önde gelenleri, kanaat önderleri, sivil toplumlar, kamu görevlileri aslında günümüzde en önemli vazifemiz en önemli görevimiz gençlerle ilgili neler yapabilirizin altlığını oluşturmaktır” dedi.

Başkan Türkmen: “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin gerçekten iyi bir şekilde eğitim alması, donanımlı olması ahlaklı, karakterli, güzel gençlerimiz olmasını arzu ediyoruz. Bu iş sevgili arkadaşlar dert işi dert. Eğer dert ediniyorsanız bu işe zaman ayırırsınız, çalışırsınız zaman ayırırsınız.  Biz iz bırakmak, bir eser bırakmak ancak çalışmayla ve dert edinmeyle olur” ifade etti.

Proje kapsamında okunacak seçili kitaplardan özet çıkartacak olan öğrenciler, dönem sonunda okullara giderek diğer öğrencilere seminer de Her yönden sosyal ve bilinçli bir toplum yetiştirmeyi amaçlayan bu projenin sonunda düzenlenecek gala ile birlikte 54 kişiye Balkan gezisine götürülecektir.

Başkan Türkmen, program sonrası Boğaziçi Yaşam Merkezi’ndeki ailelerin masalarını tek tek ziyaret ederek sohbet etti. Gecenin sonunda da ‘Kutlu Bir Nesil’ projesinde yer alan gençlerle toplu fotoğraf çektirdi.

Share
455 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2