logo

reklam
28 Mayıs 2015

ÜSKÜDAR GENÇ MÜZİSYENLER DERNEĞİ TÖRENLE AÇILDI

genc-muzisyenler-7

Üsküdar Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine her geçen bir yenisi ekliyor. Son olarak Selami Ali Efendi Mahallesi’nde ilçedeki müzisyenlere olmak amacıyla kurulan Genç Müzisyenler Derneği’nin açılış Başkan Hilmi Türkmen’in katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Üsküdar’da müzikseverlerin ilçedeki gençlerin müzik eğitimi almasını sağlamak ve kötü alışkanlıklardan bu sayede uzak tutmak amacıyla kurulan ‘Üsküdar Genç Müzisyenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Selami Ali Efendi Caddesi üzerindeki yeri Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, başkan yardımcıları, birim müdürleri, vatandaşlar ve basın mensuplarının katıldığı törenle açıldı.

Başkan Hilmi Türkmen konuşmasında gençleri kötü alışkanlıklardan koruyacak bir merkezin açılışında olduklarına vurgu yaparak, “Güzel ilçemizin güzel insanlarını  kötü alışkanlıklardan uzak tutacak; Sanatla, musikiyle, kültürle, güzel arkadaşlarla buluşma ortamı sağlayacak derneğin açılışını yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Selami Ali Mahallesi’nin her geçen gün daha güzelleştiğine  dikkat çeken Başkan Türkmen, “Özellikle bu mahallemiz gün geçtikçe güzelleşiyor. Hemen yukarıda Bilgi Evimiz, spor salonumuz, hemen yanına park yapıyoruz. Hemen köşedeki Fatma Hanım Camimizi Ramazan’dan sonra yeniden yapıyoruz. Proje tamam kuruldan kararı da çıktı. Bayram namazından sonra camiyi bitişiğindeki parselle birlikte mahallemize yakışacak şekilde yeniden inşa edeceğiz. Hemen yanımızda Semerkand iletişim şubemizi açtık. Bugün de burasını açıyoruz. İnşallah birlik beraberliğimize vesile olacak bu sosyal alanları çoğaltacağız” dedi.

Başkan Hilmi Türkmen, mahalledeki gençlere, kadınlara ve çocuklara yönelik her türlü sosyal faaliyeti destekleyeceklerini belirterek, “Sizlere araçsa araç, ikramsa ikram, kültürel faaliyet ise kültürel faaliyet, yeterki sizler bizden isteyin. Müzik ruhun gıdasıdır. Müzikle ilgilenen insan, kötü alışkanlıkları  terk eder, çevresine faydalı bir birey olur.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Genç Müzisyenler Derneği açılış kurdelesinin kesilmesiyle hizmete açıldı. Program sonrası etkinliğe katılan vatandaşlara etli pilav, tatlı ve ayran ikram edildi.

Share
355 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2