logo

24 Aralık 2015

Üsküdar Enlerini Arıyor atletizm yarışları başladı

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ve en yetenekli minik sporcuların keşfedildiği atletizm ligi yarışması başladı.1..

“Üsküdar En’lerini Arıyor” başlığı altından gerçekleştirilen ligde, minik sporcular arasından en hızlı, en güçlü ve en ileri sıçrayabilenler ödüllendiriliyor. Üsküdar’da bulunan ilkokul öğrencilerine atletizm sporunu sevdirme amacını taşıyan ligin startı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından verildi. Başkan Türkmen, burada minik koşucular arasında dereceye girenlere madalya takdim ederek, fotoğraf çektirdi.

“BU SADECE BİR YARIŞMA DEĞİL”
Ödül töreninde minik sporcuların ailelerine seslenen Başkan Türkmen: “Geleceğin şampiyonlarını bir araya topluyoruz. Tam 64 okuldan 67 bin öğrenci arasından belirleme yaptık. Bu gençlerimizin sporla tanışmalarını ve sporun her dalıyla kendi başarılarını keşfetmelerine yardımcı olduk” diye konuştu.

Konuşmasının devamında, “Aslında bu bir yarışma değil” diyen Başkan Hilmi Türkmen, “Bu ayrıca çocuklarımız için mükemmel bir sosyal platformdur” dedi.

Başkan Türkmen, sporun sadece rekabet üzerine kurulu olmadığını belirterek: “Spor sahaya çıktığınızda, birlikte ter akıttığınız aynı hedefe koştuğunuz insanlar sizin rakipleriniz değil dostlarınızdır” şeklinde konuştu.

Türkmen, konuşmasının sonunda tüm katılımcılara, minik sporculara ve ailelerine teşekkür etti.

Share
351 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2