logo

03 Temmuz 2015

URFALI MİLLİ GÜREŞÇİ MURAT FIRAT, AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından İstanbul”da düzenlenen Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası”nda ay yıldızlı mayoyu giyen Şanlıurfa”lı Murat Fırat, altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.1

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Spor kulübü alt yapısında yetişen ve bu sezon başında ASKİ Spor Kulübüne transfer olan Murat Fırat, hem Şanlıurfa”yı hem de Türkiye”yi gururlandırdı.

Müsabakada 60 kiloda Moldovalı, Bulgar ve Rus rakiplerini mağlup ederek finale yükselen Murat online casino’s Fırat, Ukraynalı sporcu Parviz Nasibov ile altın madalya için mücadele etti.

Oldukça çekişmeli geçen final müsabakasında rakibini 6-2 mağlup eden Murat Fırat, altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.2

İlk defa bir Şanlıurfalı olimpik branşda Avrupa şampiyonu olmuş oldu. Milli sporcumuz Murat Fırat”ın yetiştiren ve bu günlere gelmesinde büyük emeği olan Antrenörleri Ahmet Dedeoğlu, İsmail Çadırcı ve Eshat Yanar milli sporcu Murat Fırat ile büyük gurur duyduklarını söyledi. 

Amaçlarının vatani değerlerine bağlı olan olimpiyatlarda  Şanlıurfa”yı temsil edecek olan sporcular yetiştirmek olduğunu vurgulayan antrenörler var gücü ile çalıştıklarını söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ise  genç ve başarılı Murat Fırat”ı tebrik ederek spor hayatında başarılar diledi.

 

Share
1982 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2