logo

URFA DAKİ KURUMLARDA DEPREM

URFA’DAKİ KURUMLARDA DEPREM
Şanlıurfa’da dün akşam saatlerinde Vali Güngör Azim Tuna tarafından Aile – Sosyal Politikalar ve İŞKUR Müdürü ve Eyyübiye İlçe Müftüsününde sorgulanacağı öğrenildi.3

Edinilen bilgiye göre, Türkiye Cumhuriyetine yapılan darbe girişiminin ardından kurumlardaki parelel yapı, diğer illegal örgütlere yardım ve yataklık, bir takım sebeplerden dolayı jandarma, emniyet, resmi kurumlarda görev almalar ve uzaklaştırma çalışmaları sürüyor.

Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa’da Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Murat Demirkol, İŞKUR İl Müdürü Necdet Karasevda ve Eyyübiye İlçe Müftüsü Adem Dobur Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna tarafından valilik makamına çağrılarak sorgusu alındı.  Müdürlerin ve müftünün son durumların ilerleyen günlerde netleşeceği belirtiliyor.

Öte yandan Viranşehir ilçesinde iki yıldan buyana görev yapan Kaymakam Dr. Huzeyfe Çiter, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alındı. Çiter, 15 Temmuzda yaşanan darbe girişimi ardında bakanlık tarafından görevden alınan 47 kaymakam arasında yer aldığı açıklandı. Ayrıca Siverek ilçesinde Türkiye’deki darbe girişimi sonrası göz altına alınan 2 savcı ile 1 hakimin çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu arada Şanlıurfa’nın Hilvan ilçe adliyesinde görevli bir hakiminde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share
434 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

URFA DAKİ KURUMLARDA DEPREM” için 3 Yorum

  1. Mehmet : diyor ki:

    Ayrıca haberde hata var, düzeltirseniz sevinirim. Adem hocanın görevinden alınması söz konusu değil. Bir süreliğine açığa alınacağı söyleniyor. En kısa sürede yapılan yanlış anlaşılacak durum düzeltilecektir inşallah. Büyük bir hata yapılmış.

  2. Mehmet : diyor ki:

    Adem Dobur un bunlarla hiçbir ilgisi yoktur. Ne sebeple açığa alınıyor?? Hiçbir kabahati olmayan tertemiz bir insandır kendisi. Vatanını milletini, devletini seven bu güzide insana neden böyle bir haksızlık yapılıyor? Büyük bir yanlışlık yapılmış. Bu şefersizlerden, cemaat(!) kılığındaki pisliklerden nefret eder kendisi. Acilen yapılan yanlış düzeltilmelidir.

UA-36507442-2