logo

Üretroplasti Ameliyatı hayat kurtardı

ÜRETROPLASTİ AMELİYATIYLA ÖZLEDİĞİ SAĞLIĞINA KAVUŞTU..
Ağaçtan düşerek idrar kanalı kopan Hastanın göbekten sondayla yaşamasını istemeyen  Doç.Dr.Cevdet Kaya hastanın imdadına yetişti.

DOÇ.DR
Geçirmiş olduğu bir kaza sonucu idrar kanalı (üretra) kapanıp idrar yapamayan, ve 9 ay süreyle göbekten sondalı yaşamak zorunda kalan hastaya “Üretroplasti” ameliyatı ile sağlığı kazandırıldı.
Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi, az merkezde yapılabilen oldukça zor olan bir tür ameliyatı yüksekten düşerek idrar kanalı kopan hastaya uygulayarak sağlığına kavuşturdu. 70 yaşındaki erkek hasta ağaçtan düşerek İdrar kanalının tamamen zarar görmesinden dolayı göbekten sondalı hale gelmiş ve 6 ay süre bekledikten sonra tedavi olabilmek için birçok şehir ve hastane dolaşmıştır. Dertlerine çare arayan aile en son seçenek olarak Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi Üroloji Polikliniğine başvurmuş ve hayalini kurdukları tedavisi Doç.Dr Cevdet KAYA tarafından gerçekleştirilmiştir. Ülkemizde sadece bazı hastanelerde yapılabilen bu tür tedavi yöntemi ile hasta, kaybettiği normal yoldan idrar yapma özelliğini yeniden kazanmış ve göbekte aylar boyu takılı kalan sondadan da kurtulmuştur. Şifa ile de taburcu edilmiştir.
Hasta kendisini eski sağlığına kavuşturan hastane ve klinikten kaldığı memnuniyetini bildirir bir teşekkür yazısı ile Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticiliğine ve Sağlık Bakanlığına vermiştir.

Share
2771 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2