logo

21 Kasım 2015

ÜNLÜ OYUNCU KURTULDU ESKİ KOMŞULARIYLA BULUŞTU

Küçükçekmece Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘’Veysel Diker’le Yüzümüzü Güldürenler’’ programının bu ayki konuğu ünlü oyuncu Ferdi Kurtuldu oldu.

 1447676425_DSC_6568

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen söyleşide Veysel Diker’ in sorularını yanıtlayan Ferdi Kurtuldu, oyunculuk hayatıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 IMG_0019

“KADİR İNANIR İLE FOTOĞRAF ÇEKTİRMEDİM…”

 

Bir Küçükçekmeceli olduğunu kaydeden Kurtuldu, “Ben Sefaköy’de doğup büyüdüm. Babam memurdu. Babam hep memur olmamı isterdi bense oyuncu olmak isterdim. 97-98 yılında Marziye dizisiyle oyunculuğa başladım. Sete gelen stajyer çocuklar Kadir İnanır ile fotoğraf çektirmek için yarışıyordu. Bense sürekli rolüme çalışıyor, kimseyle fotoğraf çektirmiyordum. Bana sen neden fotoğraf çektirmiyorsun dediklerinde, bir gün ben fotoğraf çektirilen kişi olacağım dedim. Bu çok istemekle alakalı” dedi.

 

“OSMANLI TOKADI DİZİSİNDE ÇOK ZORLANDIM”

 

Gençlere tavsiyelerde de bulunan Ferdi Kurtuldu, oyunculuğun adeta psikolojik bir ameliyat olduğunu söyledi. Kurtuldu, “Oyunculuk yapın ya da yapmayın, ne iş yapıyorsanız yapın bence oyunculuk eğitimi almalısınız. Herkesin duygularını yönetmesini öğrenmesi için oyunculuk eğitimi alması gerekiyor” diye konuştu. En çok Osmanlı Tokadı dizisinde zorlandığını kaydeden Kurtuldu, “Beni ata bindirdiler. Ben nasıl ata bineyim” dedi.

 

Lise Defteri, Emret Komutanım, Sakarya Fırat gibi pek çok dizide sergilediği performansla hayranlarının gönlünde taht kuran sempatik oyuncu söyleşi sonunda Küçükçekmecelilerin sorularını yanıtladı. Program sonunda ise Kültür Şefi Halil İbrahim Sarp Küçükçekmece Belediyesi adına konuklara teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Share
403 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2