logo

26 Nisan 2016

ÜNİVERSİTEDE KUTLU DOĞUM HAFTASI SERGİSİ

5..Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din kültürü ve Ahlak Bilgisi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mahmut Öztürk ve öğrencilerinin hazırladığı “Hayat ve Sünnet” sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Osmanbey Yerleşkesinde açılan sergiye öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Serginin açılmasında büyük emeği geçen, İlahiyat Fakültesi Din kültürü ve Ahlak Bilgisi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mahmut Öztürk şöyle konuştu;
“Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği öğrencilerimiz, medya ve iletişim dersi kapsamında bir sergi hazırladılar. “Hayat ve Sünnet” adı altında hazırlanan bu serginin amacı; Peygamber Efendimizin hadislerinin, sözlerinin dış dünyadaki yansımalarıyla hadisleri bir araya getirmektir. Öğrencilerimiz kendi çevrelerindeki olan biteni bir gözlemleyerek ona ilişkin bir hadisi şerifi tespit ederek bir araya getirdiler. Bu sergi kutlu doğum haftası çerçevesinde Eyyübiye İlçe Müftülüğü tarafından piazza alış veriş merkezinde de dört gün boyunca sergilendi, şimdi ise Osmanbey Yerleşkesinde sergileniyor. Böyle hayırlı bir işte Harran Üniversitesi ile işbirliği yapan Eyyübiye İlçe Müftülüğümüze çok teşekkür ediyorum” dedi.

Share
181 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2