logo

16 Aralık 2015

Üniversite öğrencilerine, ücretsiz dış ticaret semineri…..

Halim UTLU

1450249660_J__ri___zel___d__l___Onur_KuterNitelikli iş gücü kapasitesini arttırmak, yabancı dil eğitimi alan öğrencilere 2. bir uzmanlık alanı kazandırmak ve  kendini geliştirmek isteyen üniversite öğrencilerine, fırsat eşitliği yaratmak amacıyla Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen “Dış Ticaret Seminerleri”, 15.12.2015 tarihinde başladı.

Üniversitelerin yabancı dil bölümünde okuyanlar katıldı

Ajans binasında gerçekleştirilen Dış Ticaret Seminerlerinin açılış eğitimine, üniversitelerin yabancı dil bölümünde okuyan, kendini yeni bir alanda geliştirmek ve ikinci bir uzmanlık edinmek isteyen öğrenciler katıldı Eğitimine, Ankara Kalkınma Ajansı uzmanlarından oluşan bir ekip de eşlik etti.

Seminerleri, uzman ve deneyimli eğitmenler veriyor

Düzenlenen seminerler ile Ankara’da öğrenim gören öğrencilerin, insan kaynakları gelişiminin desteklenmesi ve özellikle de Ankara’nın ihracat kapasitesinin artırılması konularında bilgi almaları amaçlanıyor.

Konusunda uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından gerçekleştirilen seminerlerin içeriği, dış ticaret esasları ile ilgili farkındalık oluşturmayı, temel düzeyde teorik ve uygulamalı bilgi ve beceri kazandırmayı hedefliyor.

Tamamen ücretsiz 

Tamamen ücretsiz olarak sunulan program sonrasında katılımcılar, sektörü ne olursa olsun, dış ticaret yapmakta olan firmalarda, iş bulabilme olanağını da artırmış olacak.

Ankara’nın dış ticaret hacminin geliştirilmesine çok önem verdiklerini belirten Ankara Kalkınma

Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık,konu ile ilgili şu bilgiyi paylaştı;

Hedef,en çok ihracat yapan 31’inci ülke sıralamasını  yükseltmek 

“Ülkemiz 2023 hedeflerinde 500 milyar dolarlık bir ihracat hedefi ortaya koymuş durumda. 2023’te beş yüz milyar dolar demek, dünya ihracat payımızı 13 yılda ikiye katlamak ve ilk yirmi ihracatçı ülke arasına girmek demek. Şu anda dünyanın on yedinci büyük ekonomisi durumundayız ancak, en çok ihracat yapan otuz birinci ülkesiyiz. Hedefimiz bu sıralamayı değiştirmek.”

Share
392 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2