logo

25 Mayıs 2015

Üniversite Öğrencileri, Turk Henkel için Geri Dönüştürülebilir Yüzey Temizleyici Geliştirdiler!

Henkel’in her sene gençlere, yenilikçi projelerini dünyaya sunma fırsatı verdiği Henkel Innovation Challange yarışmasının bu sene ki finalinde Türkiye’yi Orta Doğu Teknik Üniversitesi temsil etti.

DSC_0372

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Sinem Öz ve Yasemin Canik’in oluşturdukları All Together; herkesin rahatlıkla kullanabileceği ve geri dönüştürülebilir yüzey temizleyici ürünü projelerini jüriye sundu. All Together ekibi, 2050 yılında pazarlamanın ve ürünlerin eskisi gibi olmayacağını öngörerek, gelecekte kaynak sıkıntısının yaşanacağını da düşünerek sıfır atık ile sürekli yenilenebilir sonsuz bir kaynak sağlama hedefiyle hareket etti.

 

İnovasyona büyük değer ve önem veren Henkel, yenilikçi bakış açıları ve çözüm üreten yaratıcı fikirler için gençlere destek olmak üzere her yıl Henkel Innovation Challenge adıyla uluslararası bir yarışma düzenliyor. Bu sayede dünyanın dört bir yanındaki yetenekli gençlere yaratıcılıklarını ve yeteneklerini göstermek için bir fırsat sunuyor.

 

Bu sene yarışmaya Belçika’dan katılan “The Sharp Shepards” takımının birinciliği ile sonuçlandı. Henkel Innovation Challenge’ın birincileri, 10.000 Euro değerinde dünya turu bileti kazanırken, ikinci ve üçüncü olan ekiplerle birlikte Henkel Yönetim Kurulu Başkanı Kasper Rorsted ile bizzat tanışma fırsatını da elde etti.

 

Türk Henkel İnsan Kaynakları Müdürü Ralph Branderhorst, Henkel Innovation Challenge’ın gençlere kattıklarını açıklarken “İnovasyon ve sürdürülebilirlik Henkel’in DNA’larında var. Bu yarışma ile bir işveren olarak bunu öğrencilere göstermek, yetenekli insan kaynağını kariyerinin erken safhalarında keşfederek onların da şirketimizi yakından tanımalarını sağlayıp, başarılı olanları şirketimize kazandırmak istiyoruz. Henkel Innovation Challenge’ta öğrenciler hem kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar hem de iş başvurusunda bulunacakları firmayı ve yöneticilerini yakından tanıma fırsatı elde ediyor. Henkel’deki yöneticilerle de yüz yüze iletişime geçme imkanı buluyorlar. Dolayısıyla yarışma öğrencilere paha biçilmez bir gelişim fırsatı sunmuş oluyor.” sözleriyle ifade ediyor.

 

Share
362 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2