logo

reklam

UNESCO Eğitim Konseyi heyeti Şanlıurfa’da

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Merkezinde gerçekleştirilen panele İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsa Doğan Yüksel, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İbrahim Canbek, Mehmet Seval ve ilimizde görev yapan Türkçe Öğretmenleri katıldılar.

Panele Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Prof. Dr. Servet Özdemir, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nden Doç. Dr. Adnan Boyacı, Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nden Yrd.  Doç. Dr. M. Fatih Karacabey, Adıyaman üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Bilimler Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Bekir Kayabaşı, Eğitim Uzmanı, Concern Worldwide Türkiye Temsilcisi Linda Aloujaily Panelist olarak katıldılar.

Panelin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin TURAN Türkçe Öğretmenlerine hitaben şunları söyledi. ‘’Bildiğiniz gibi 400 Binin üzerinde Suriyeli misafirimize ev sahipliği yapmaktayız. Ve bu misafirlerimize Devletimiz geçici koruma kapsamında çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bu Kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğümüz de Suriye’li Çocukların eğitime erişim ve kaliteli bir eğitim almalarına imkan sağlamak, Türk eğitim sistemine geçişlerini kolaylaştırmak için üstün bir çabayla çalışmalarını sürdürmektir. Suriye’li çocukların eğitim sistemimize uyum sağlaması ve başarılı olmalarının önündeki en büyük zorluklardan birisi çocukların yeterli seviyede güzel dilimiz, Türkçe’yi öğrenebilmeleridir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlere bu zorlu görevde ihtiyaç duyacağınız maddi ve manevi desteği sunmaya devam edeceğimizi bilmenizi isteriz. Bu Panelde olduğu gibi sizin kişisel gelişiminize yönelik daha farklı projeler ve iş birlikleri üzerinde çalışıyoruz. 

Panelistlerin vermiş olduğu bilgilerin memnuniyetle karşılandığı ve Türkçe Öğretmenlerimizin bu bilgiler ve deneyimlerden faydalanmada istekli oldukları gözlendi.

Panel sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan tarafından panelistlere katkılarından dolayı birer plaket verildi.

Share
189 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2