logo

reklam
28 Ekim 2016

ÜMİT KOCASAKAL YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNDE!

29 Ekim cumhuriyet haftası etkinlikleri kapsamında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Genç Kalemler topluluğunun ortaklaşa düzenlediği “Saldırı ve kuşatma altındaki cumhuriyet” adlı konferans üniversite öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.1

İstanbul Barosu Eski Başkanı Ümit Kocasakal’ın konuşmacı olduğu konferansta Cumhuriyet devrimine yapılan saldırılar ve emperyalizmin ülkemize müdahaleleri ele alındı.
Kocasakal yaptığı konuşmada Türkiyenin kırılma noktalarını şöyle sıraladı :
1) Atatürk’ün ölümü ile devrimler yarım kalması
2) Köy enstitülerinin kapatılması
3) Çok partili siyasi hayata erken geçilmes
i 4) Türkiye nin NATO’ya girmesi. NATO’nun Türkiye için en büyük tehtid olduğunu vurguladı. 5) 12 Eylül 1980 Küresel sermayenin sömürüsüne açılması.
Ayrıca ülke gündeminin suni konularla meşgul edildiği asıl büyük oyunların saklandığını ve Mazlum milletlerin tek dermanı,ideolojisi anti emperyalizm, bağımsızlık ve Cumhuriyet olduğunu belirten Kocasakal, FETÖ,PKK,PYD gibi terör örgütleri için “Hepsi aynı annenin çocukları,hangisine ihtiyaçları oluyorsa onu sürüyorlar” değerlendirmesinde bulundu.
Fırat Kalkanı operasyonu hakkında olaylara milli politika ile bakmak gerektiğini geç kalınmış olsa da doğru bir operasyon olduğunu vurguladı. Ardından Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi dayatmasını ele alarak konuşmasını bitirdi.

Share
458 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2