logo

16 Şubat 2016

ULUSLARARASI DOSTLUK VE ESTETİK RESİM SERGİSİ BAKIRKÖY’DE SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

Bakırköy Belediyesi ve İstanbulspor Vakfı’nın destekleriyle gerçekleşen “Uluslararası Dünya Sanatında  Dostluk ve Estetik” konulu resim sergisi Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde açıldı.

 1
Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun açılışını yaptığı sergide; Türkiye, Pakistan, Hindistan, Bangladeş, Endonezya, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Almanya, Uruguay, Kosova ve ABD’den 30 sanatçının 90 eseri sergileniyor.
Sanatçılar Reyhani Akan ve Sabriye Şeker’in organize ettiği serginin açılışında bir konuşma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu duygularını şöyle ifade etti: “Özellikle doğu-batı medeniyetleri arasında bir köprü vazifesi gören Türkiye’de; kültür ve sanatın merkezi  olan ilçemiz Bakırköy’ün kalbi dostlukla, umutla ve barışla atacak. Farklı sanat disiplinlerini ve duyguları aynı çatı altında toplayan sergi, barış dolu güzel bir dünyaya kapılar açmayı hedeflemektedir. Çağdaş sanat dünyasının tartıştığı önemli konuları estetik bakış açısıyla irdeleyen tüm sanatçılarımızı kutluyorum. 20 Şubat tarihine kadar sergilenecek bu büyük organizasyona tüm sanatseverleri davet ediyorum. Gerçekten muhteşem bir sergi oldu.”
Sergini küratörü Reyhani Akan da sanatçıların, sergideki eserlerini tarihi, politik, dini, folklorik, mitolojik,, yerel, evrensel, mistik, destansı, ikonik, spiritüeltemaları; kendine özgü bir anlatım biçimiyle figüratif, soyut ya da deneysel biçimlerde ele aldığını belirtti.

Share
274 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2