logo

reklam
20 Ocak 2016

ULUSLARARASI ÇEVRE KISA FİLM FESTİVALİ’NİN BU YIL 14. SÜ YAPILACAK

 

wwwwTürkiye’nin ilk çevre temalı kısa film etkinliği olan ‘Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali’nin bu yıl 14. sü gerçekleştirilecek.

 

 

Bakırköy Belediyesi ev sahipliğinde, Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) ve Çevre Film tarafından, düzenlenen festival, 23 Nisan-5 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılacak. Festival kapsamında; Uluslararası gösterimler, Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması, sergiler, söyleşi ve açık oturumlar ile müzik dinletileri yer alacak.

 

Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması

 

Amatör ve profesyonel herkesin katılabileceği yarışmaya,  Çevre temasını doğrudan ve dolaylı olarak ele alan kurmaca, belgesel ve canlandırma türlerindeki kısa filmler başvurabilecek. Tüm türler için en fazla 20 dakika ile sınırlı olan yarışmaya son katılım tarihi 1 Mart 2016 olarak belirlendi. Yarışmanın seçici kurulu ise;Ediz Hun (Sinema Sanatçısı), Engin Çağlar (Sinema Sanatçısı), Hilmi Nakipoğlu (Fotoğraf Sanatçısı),Prof. Dr. Oğuz Makal (Beykent Üniversitesi GSF Öğretim Üyesi), Sadi Çilingir (Sinema Yazarı), Prof. Dr. Selahattin Yıldız (Maltepe Üniversitesi GSF Dekanı), Vadullah Taş (Afiş Koleksiyoneri), Vural Çavuşoğlu(Yapımcı-Yönetmen) den oluşuyor.

 

Ayrıca seçici kurul dışında, her film ön elemesiz olarak oluşturulan 50 kişilik halk jürisi tarafından da değerlendirileceklerdir.

Share
214 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2