logo

14 Ekim 2015

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL MERKEZİ İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi olarak, tüm yöneticilerimizin katılımıyla olağan toplantılarımızın bir yenisini dün itibariyle gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

3Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz beyin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda:

Güncel meseleleri yorumladığımız, karşılaştığımız sorunlar hakkında nasıl bir yol izleyeceğimiz hususunda fikir birliğine vardığımız, Türkiye ve dünyada son zamanlarda vuku bulan hadiseleri ele aldığımız ve 2015 yılının ilk yarısında Genel Merkez bünyesinde yaptığımız projeleri değerlendirdiğimiz sohbet havasında geçen istişari nitelikli toplantımız son derece verimli geçmiştir. Toplantımızın, tüm teşkilatlarımıza yeni bir heyecan kazandırmasını ümit ediyor, gelecek dönemde hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyoruz.

11698532_1058604230835111_2370592633050139252_n2015 yılına kadar yapılan projeler tekrar gözden geçirilmiş ve eksiklikler tespit edilmiştir. Ruhi Kılıçkıran Ulaşım Bursu, Dursun Önkuzu Etüt Merkezi, Erol Güngör Gelişim Programı, Fırat Çakıroğlu Yaz Kursları, Okuma Günleri, Sanat Akademisi, Bölgesel ve Genel Bilgi Yarışmaları, 2023 Liderlik Okulu ve Kurban Bayramında Vekaleten Kurban Kesimi ile Avrupa Türk Federasyonlarından gelen kurban bağışları gibi projelerden elde edilen kazanımlar tartışılmış, eksiklikler tespit edilmiş, bundan sonra yapılacak projeler için yeni yol haritaları çıkarılmıştır.

Ortaöretim düzeyindeki arkadaşlarımıza yönelik eğitim faaliyetlerinin verimliliğinin memnun edici düzeyde olduğu dolayısıyla sürekliliğinin sağlanması gerektiği,

Uyuşturucuyla Mücadele Platformu aracılığıyla yürüttüğümüz çalışmaların, tiyatro gösterilerinin, sağlık yürüyüşlerinin ve konferansların, Sosyal sorumluluk alanında gerçekleştirdiğimiz Burs Kardeşliği,  Otizme Bakış, Temel İlk Yardım, İşaret Dili Eğitimi gibi projelerin çeşitlendirilmesi, yenilerinin yapılması ve devamlılığının sağlanması gerektiği,

Türkmen kardeşlerimize yardımlarımızın tüm hızıyla devam ettiği ve yardımların düzenli olarak yerine ulaştırıldığı, Türkmenevi’nin aktif olarak kullanılması gerektiği,

Binlerce öğrenciye sıcak bir yuva sunan ve yardım amacı güden “Ülkü Evleri” kapsamının ve sayısının artırılması yönünde çalışmalar yapılması gerektiği konusunda hem fikir olunmuştur.

Ülkenin içinde bulunduğu durum toplantının diğer konu başlıklarından biri olmuştur. Karşılıklı fikir alışverişi sonucunda; 13 yılı aşkın süredir ülke yönetimini elinde bulunduran siyasi partinin; çözüm süreci adı altındaki Çözülme ve kutuplaşma sürecinin ülkemizde oluşturduğu tahribat ve kurumlarımızın yıpratılması değerlendirilmiştir. Bu süre zarfında terör toplumun her kesimini etkisi altına almış ilim yuvası olması gereken üniversiteler terör kamplarına dönüştürülmüştür. Dış politika da ise sıfır sorun gibi dış politika argümanlarının iflas etmiş olduğu hususunda tüm yöneticiler hemfikir olmuştur.

Ülkü Ocakları olarak tarihimizden aldığımız ilham ve geleceğe yönelik umutlarımızla, huzur ve güven ortamı arayan, milletimize gönülden muhabbet besleyen gençlerimizin şaşmaz adresi ve ana ocağı gibi sımsıcak yuvası olmaya devam edeceğiz. Eğitim görmek üzere, evlerinden, ailelerinden uzakta bulunan kardeşlerimizi, bir ana şefkatiyle kucaklayan, baba merhameti ile bağrına basan ve onları Yüce Allah’ın bir emaneti olarak gören Ülkü Ocakları, her zaman milletimizin ve Türk gençliğinin hizmetindedir. Dünya durdukça, olanca kuvvetimizle çalışmaya devam edeceğiz.

Share
625 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2