logo

22 Kasım 2015

Ülkemizde ilk defa geniş katılımlı bir çalıştay düzenlendi…..

Türkiye Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı 27- 28 Kasım 2015…..

Halim UTLU

1Damızlık üretimi ve yetiştirme, ıslah, hayvan besleme, hayvan sağlığı, pazarlama, üretim sistemleri, işletmelerde maliyet ve karlılık, finansman, kredilendirme ve destekleme ile örgütlenme, eğitim, istatistik ve kayıt sistemleri olmak üzere, 7 ana başlık altında belirlenen konuların ele alınacağı ve Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB ) tarafından düzenlenen “Türkiye Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı”, 27-28 Kasım 2015 tarihleri arasında Antalya’da toplanıyor.

Sorun alanları,stratejik amaçlar ve eylem planları görüşülecek 

2Genel merkezi Ankara olan Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği(TÜDKİYEB) Genel Başkanı

Prof. Dr.Veysel Ayhan, 21.11.2015 tarihinde bir yazılı açıklama yaparak, küçükbaş hayvancılık alanında ülkemizde ilk defa geniş katılımlı bir çalıştay düzenlendiğini ve bu çalıştayda küçükbaş hayvancılığın sorun alanları ile stratejik amaçlar ve eylem planlarının masaya yatırılacağını ifade etti.

80 ilin koyun keçi yetiştirici birlikleri yöneticileri katılıyor 

Son yıllarda küçükbaş hayvancılık alanında görülen belirgin gelişmelere karşın, sektörün daha iyi yerlere taşınması amacıyla ilk kez  çalıştay düzenlediklerini,Türkiye’nin her bölgesinden en az 150 civarında bir katılım olacağını açıklayan Prof. Dr. Ayhan, çalıştaya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının üst düzey mensupları, diğer bakanlıklar ve ilgili kuruluşların temsilcileri,80 ilde faaliyet gösteren damızlık koyun keçi yetiştirici birlikleri başkanları, üniversitelerin ziraat ve veteriner fakültelerinde görev yapan öğretim üyeleri, araştırma enstitülerinde görevli araştırmacılar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katkı sunacaklarını açıkladı.

Hazırlanacak raporlar, sektör ve kamuoyu ile paylaşılacak

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Prof. Dr.Veysel Ayhan’ın

Türkiye Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı ile ilgili yaptığı açıklama özetle şöyle;

“Türkiye Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayında görüşülecek konuları; Damızlık Üretimi ve Yetiştirme, Islah,Hayvan Besleme, Hayvan Sağlığı, Pazarlama, Üretim Sistemleri,Finansman, Kredilendirme ve Destekleme ile

Örgütlenme,İşletmelerde Maliyet ve Karlılık, Eğitim, İstatistik ve Kayıt Sistemleri olmak üzere 7 ana başlık altında gruplar belirledik. Bütün katılımcılar gurup çalışmalarının tamamına katılıp, görüşlerini belirtme imkânı bulacak.2 gün sürecek çalıştaya ait raporlar hazırlanarak, sektörümüzün ilgili birimleri ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Share
318 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2