logo

“Ufka yoluluk” yarışmasında kaybeden olmadı

Şanlıurfa “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları 4” Hadis Bilgi Yarışması, 10 Mayıs 2016 Salı günü düzenlenen ödül töreniyle tamamlandı.4e686a4c-3542-4439-b7c1-2e3f7ff8658e

Her sene katılım sayısını artıran ve Türkiye’de iple çekilen bir yarışma halini alan Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları, bu sene Hadis konu başlığıyla Türkiye’de 81 ilde ve ilçe merkezlerinde ayrıca internet üzerinden online olarak tüm dünyada eş zamanlı 3 Nisan 2016 pazar günü gerçekleştirildi.

Şanlıurfa’dan 6 bin kişinin başvurduğu yarışmaya genel katılım oranı da ülke geneli üzerinde gerçekleşerek yüzde 49 oldu.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’nda her sene yeni bir yarışma konusu belirlenirken bu sene Hadis alanında bir yarışma düzenlendi. Yarışma tamamen gönüllülük esasına dayanan bir ortamda illerde seçilen kulüplerin sorumluluğunda bireysel gayretin ve Allah rızasının ön plana çıkması ile ve “kaybedeni olmayan yarışma” sloganı ile hem gayret gösterenler hem de sınavda ter döken yarışmacılar kazanmış oldu.13231203_10206494331218928_1375507717_n

Kaybedeni olmayan yarışma Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları Ödül Töreni ise 10 Mayıs 2016 Salı günü Şanlıurfa İl Milli Eğitim Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Saat 20.30 da başlayan ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ve Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık’ın derece yapanlara ödüllerini verdiği İlahiyatçı Ahmet Sarmış’ın Kur’âniyyûn ve Hadis üzerine konuşma yaptığı, Can Doğan şefliğinde Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Musikisi dinletisi ile izleyenleri mestettigi ödül töreninde dereceye giren yarışmacıların hediyeleri, Coşanlar Gençlik Spor Kulübü izcileri tarafından sahneye getirildi.

Ödül töreninde yarışma A kategorisi 1.sine laptop, B kategorisi 1.sine dizüstü bilgisayar ve C kategorisi 1.sine Umre seyahati ödülü verilirken yarışmada dereceye giren yarışmacılara da çeşitli ödüller takdim edildi.

Şanlıurfa Coşanlar Gençlik Spor Kulübü’nden yarışma il sorumlusu Halil KARDAŞ, Ufka Yolculuk – 4 Hadis Yarışması için şunları söyledi:

“Geniş katılımlı bir ödül töreni gerçekleştirdik. Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının bu sene 4.sünü gerçekleştirdik. Ülke genelinde diğer illerimizle girmiş olduğumuz tatlı rekabette almış olduğumuz kayıt sayısı ile Türkiye genelinde 4. olduk. Yarışma gönüllüsü arkadaşlarımız başta olmak üzere yarışmaya katılan tüm yarışmacılarımıza, bizlere destek veren İl Milli Eğitim müdürümüz sayın Metin İlci’ye, İl müftümüz sayın İhsan Açık ve diğer devlet kurumlarımıza, bu süreçte başta Murad-Der ve Gülzar Çevre ve Kültür Derneği’ne bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyoruz. Ayrıca maddi manevi her zaman bize desteklerini sunan sponsorlarımızı da burada anmadan geçemeyeceğim.

Ödül gecemizde buluştuğumuz gibi ahirette de Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) Livaü’l hamd sancağı altında buluşmayı rabbim nasip eylesin inşallah.”

Share
441 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2