logo

01 Mayıs 2015

TUZLA KIZILAY 57. ALAY VEFA YÜRÜYÜŞÜNDE

Çanakkale Savaşlarını Anma ve Deniz Zaferi’nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Genelkurmay Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen “57. Alay Vefa Yürüyüşü”ne Türk Kızılayı da destek verdi.

0
Türk Kızılayı  Genel Başkanı Ahmet Lütfi AKAR, 2.Genel Başkan Yardımcısı Kemal AKAR, Genel Sekreter Av. Ayşegül GENÇ, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin CAN, Yönetim Kurulu Üyesi Okyay BİÇER, Denetim Kurulu Raportörü Ömer Faruk İMAMOĞLU, Denetim Kurulu Üyesi Cengiz KOÇ ve Genel Müdür Yardımcısı Kadir BULUT’un katıldığı etkinlikte Tuzla Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Ercihan YAVUZ Şube Müdürü Bayram GÜNAY, Şube Sosyal Hizmetler Sorumlusu Fatih ATEŞ ve Şube Gönüllüleri yerini aldı.

  1. Alay Vefa Yürüyüşü’nün ikinci günü sabahında öğrenci, izci grubu, sivil toplum kuruluşlarından oluşan toplam 15.000 kişiye 57. Alay’ın içtiği kırık buğday çorbası, su ve ekmek ikramda şube gönüllülerimiz ile dağıtım ekiplerinde görev yaptık.
    1

    Şafak vaktinde ise Conkbayırı Anıtı’na kadar yaklaşık 6 kilometrelik 57. Alay Vefa Yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşe Balkan ülkelerinden gelen gençler, öğrenciler, izci grupları ile vatandaşlar katıldı. Genel Başkan Akar, Kızılay Yöneticileri ve gönüllüler de marşlara eşlik ederek tören alanına kadar yürüdü.

    Genel Başkan Akar, “Dağıttığımız çorba ile Çanakkale’de yaşanan insanlık dramını çocuklarımıza yaşatmak amacıyla bu etkinliği düzenledik.” diyerek her koşulda ihtiyacı olanın yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti. Amacına uygun olarak gerçekleştirilen etkinlikler 25 Nisan günü öğrencilerin uğurlanması ile sona erdi.

 

Share
924 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2