logo

30 Haziran 2016

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Açtığı Kurslarla Meslek Kazandırıyor

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi  2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında 2016 MAYIS ayı itibariyle 1550 kurs açıldı 40 bin kursiyere hizmet verildi veya veriliyor.KADIKÖY

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerine yaşadıkları yere en yakın okullardaki dersliklerde, belediye birimlerinde, camilerde, cemevlerinde, dernekler gibi mekanlarda ve merkez binamızda cam, çini, gümüş işleme, tekstil, şiş örücülüğü, ahşap boyama, nakış, dikiş, çocuk eğitimi, aile eğitimi, Osmanlıca, Kuran-ı Kerim, iletişim-diksiyon, bilgisayar, arıcılık, emlak danışmanlığı, havuz suyu operatörlüğü, okuma yazma eğitimi, bağlama öğretimi, İngilizce, Arapça, Rusça, işaret dili ve diğer mesleki ve genel alanlarda  talepler doğrultusunda  kurslar açmaktadır. Kurslar yılın 365 günü 7 gün 24 saat devam etmektedir.

Açılan kurslarda bireylerin, çalışma hayatının gerektirdiği bilgi ve iletişim teknolojileri, yabancı dil, finansal okuryazarlık, problem çözme, eleştirel düşünme, iletişim, liderlik, kariyer planlama ve iş arama gibi temel beceriler ile sanatsal ve sportif becerilere sahip olması amaçlanmaktadır.

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi bir yıl içerisinde düzenlenen yüzlerce  kursta kursiyerlerin ürettiği ürünleri eğitim-öğretim yılı sonunda mahallelerde ve merkez binada  açılan sergilerle halkımıza tanıtarak, tüketicilere ulaştırılmasına aracılık ediyor.

Tuzla Halk Eğitim Müdürü Metin ÇANGIR  geçmişin değerlerini koruyan, bu günü değerli kılan, geleceğe değerler yaratan kurum olarak, yediden yetmişe  herkesin ihtiyaç duyduğu alanda eğitim veriyoruz. Halk Eğitim Merkezi’mizin açtığı kurslara tüm halkımızı davet ediyorum dedi.

 

.

 

Share
423 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2