logo

13 Ocak 2016

TÜRKÜ’NÜN BAŞARISI, ADINA AÇILDIĞI DERSLİKLE TAÇLANDIRILDI

öö4BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ, MERKEZE KAZANDIRDIĞI 4 YENİ DERSLİĞE DOWN SENDROMLU GENCİN ADINI VERDİ

 

ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN DOWN SENDROMLU TÜRKÜ’NÜN GURUR ANI

 

Otizimli öğrencilerin eğitim gördükleri Türkiye’nin ilk model iş okulu Beylikdüzü Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ne Beylikdüzü Belediyesi 4 yeni derslik kazandırdı. Açılışı gerçekleştiren Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, engelli öğrencilerin bulunduğu merkeze yapılan yeni ek dersliklere, üniversite sınavını kazanan down sendromlu genç Türkü Ertuğrul’un adını verdi ve “Bu başarı kurumda eğitim gören gençlere de örnek olsun istedik” dedi.

 

Eğitim ortamlarının gelişmesi için projeler geliştiren Beylikdüzü Belediyesi, anlamlı bir girişimde daha bulundu. Otizmli gençlerin üretkenliğinin arttırılması ve işgücü piyasasına girişlerinin desteklenmesi projesinin ürünü olan Beylikdüzü Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ne 4 yeni derslik kazandıran Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen sene okulun resmi açılışını yapmıştı. O tarihten bu yana merkezin talep ve ihtiyaçlarını yakından takip eden Başkan İmamoğlu, bu sefer engelli öğrencilerin hayata hazırlandıkları kuruma, müzik ve görsel yeteneklerini geliştirebilecekleri özel sınıflar yaptırdı.

 

Türkü’nün Büyük Heyecanı…

 

Merkeze kazandırılan 4 yeni dersliğe de Beylikdüzü’nün gururu olan ve üniversiteyi kazanan down sendromlu genç Türkü Ertuğrul’un adını verdi. Açılışta yerini alan genç kız Türkü, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çok teşekkür ederek, büyük bir mutluluk yaşadığını ve çok heyecanlı olduğunu söyledi. Başkan İmamoğlu ise “Eğitim sisteminin değişmesiyle birlikte okulda ihtiyaç duyulan yeni dersliklerle ilgili talep gelince hemen harekete geçtik. 4 yeni dersliği bu kuruma hediye ettik. Özellikle Türkü’nün ismini buraya verirken, down sendromu olan bir gence şans verilirse ve iyi eğitim görürse neleri başarabileceğine de yakından görmüş olduk. Kendisi üniversiteyi kazandı” dedi.

 

“Türkü, Öğrencilere Örnek Olacak”

 

İmamoğlu, bu alana Türkü’nün ismini vererek, buraya gelen birçok gence de örnek teşkil etmesini istediklerini kaydederek, “Yaptığımız bu küçük ortamın ne kadar büyük değerler üretebileceğinin mesajını vermiş olduk. Hayırlı olsun ve Türkiye’de hiçbir bireyimizin eğitimin dışında kalmasın istiyorum. Eğitimsiz bir dünyanın ne kadar vahşi olabileceğini görebiliyoruz” diye konuştu. Açılışa Beylikdüzü Belediye Meclis Üyeleri, Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı, Okul Müdürü Alper Bayram ve öğretmenler katıldı.

Share
211 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2