logo

Türkü Gecesi Mehmet Özbek’le şenlendi

Şanlıurfalılar Türkü Gecesi’nin ikincisi ŞURKAV İstanbul Şube Başkanlığı tarafından Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi Kültür ve Kongre merkezinde düzenlendi.

IMG_3597

Sunuculuğunu Ezgi Sütçü’nün yaptığı Gecede onur ödülü Türk Halk Müziği yorumcusu Mehmet Özbek’e takdim edildi. Özbek’e ödülünü İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan verdi.

 

Açılış konuşmasını ŞURKAV İstanbul Şube Başkanı Prof. Dr. Yakup Çelik yaptı. Her yıl geleneksel olarak devam edecek olan Türkü Gecesine katılanlara teşekkür etti.

 

Başkan Çelik’in ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksel konuşmasını gerçekleştirdi.

IMG_3871
Müzik programım ilk bölümümde sahneye Aysun Gültekin çıktı. Aysun Gültekin’e plaketini Yıldız Teknik Üniversitesi rektörü Prof. Dr. İsmail Küçük verdi. Plaketin ardından geç saatlerde mikrofona geçen isim Münevver Özdemir oldu. Münevver Özdemir’e plaketini ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu takdim etti.

IMG_3889

Gecenin en çok ilgi çeken yılların Sanatçısı Üstat Mehmet Özbek Sahneye davet edildi. Alkışı en çok Mehmet Özbek okuduğu eserlerle aldı. Özbek eserleri okurken sık sık ayakta alkışlandı. Sevinç gösterilerine sahne olan görüntü karşısında Gözleri dolan Özbek duygusal anlar yaşadı.

 

 

IMG_3677

Etkinliğin İkinci bölümünde Mehmet Bakır Karadağlı yönetiminde Devlet Türk Halk Müziği korosu sevilen türküleri icra etti.

 

 

Devlet Türk Halk Müziği korosu adına Mehmet Bakır Karadağlı’ya plaketini ŞURKAV yönetim kurulundan Bakır Cambazlar verdi. Bekir Çiçek ise plaketini edebiyat öğretmenimiz Adil Saraç’ın elinden aldı.
Geceye çok sayıda izleyici katıldı. Çiğ köfte ve ayran ile kahve ikram edildi.

IMG_3616

IMG_3685

IMG_3674

IMG_3714

IMG_3634

IMG_3639

IMG_3736

IMG_3725

IMG_3741

IMG_3612

IMG_3637

IMG_3699

Etiketler: » »
Share
1345 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2