logo

reklam

Türkiye’yi kim bölmek istiyor?


facebooktwittergoogle plus
Mehmet Zengin
Mehmetzengin16@hotmail.com

Türkiye’de yıllardır muhalefet partilerin ve özellikle de ana muhalefet partisinin dilinden düşmeyen propaganda malzemesi haline gelen “Türkiye bölünüyor, bölünecek…” söylemleri son açıklamalarla zirve yaptı.

Bölünme söylemlerinin dayanağı olarak “Başkanlık” sistemine geçilme çabaları ve Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesini hazmedemeyen Batı’nın tehditlerine karşı, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet erkanının Avrupa’ya haddini bildirmesini hazmedemeyen ‘yerli’ bazı siyasilerin çıkardığı safsatalardan başka bir şey değildir!

Türkiye’nin bölünmek ve parçalanmak istenmesi doğru. Fakat CHP’nin yanıldığı veya bilinçli bir şekilde toplumu  yanıltmaya çalıştığı konu bölmek isteyenlerin AK Parti Hükümeti’nin değil, küresel güçlerin yönetiminde ABD, İNGİLTERE, İsrail ve topyekün Avrupa devletlerinin yerli işbirlikçi HDP,PKK, FETÖ gibi terör örgütleri eliyle ülkeyi bölmek istemeleridir.

Küresel güçlerin ve onların somuta bürünmüş devletlerinin, Türkiye’yi bölmek istemesini anlıyoruz ancak anlamadığımız CHP gibi ülkenin ana muhalefet partisinin bu operasyonun bir şekilde de olsa parçası haline gelmiş olmasıdır!

Aylardır devlet ve milletçe PKK terör örgütü ve onun siyasi uzantılarıyla sürdürdüğümüz mücadelede milletin yanında olması gerekirken; PKK yandaşı vekilleri ve ülke aleyhine konuşan herkesi savunma pozisyonunda olan CHP’ye sempati duyan vatanseverlere soruyorum:

“Siz CHP’nin;

Sırtını PKK, PYD,YPG terör örgütlerine dayayan… bizi tükürükleriyle boğabileceklerini ileri süren… binlerce polisimizi ve askerimizi şehit eden… binlerce vatandaşımızın ölümüne neden olan…ülkeyi Batıya şikayet eden ve de hepsinden önemlisi vatanımızı bölüp-parçalamak isteyen hainlerin yanında durmasından, onları savunma yarışına girmesinden rahatsızlık duymuyor musunuz?

Mehmetçiğimizi şehit eden teröristin cenaze törenine vekillerinizin katılmasından rahatsızlık duymuyor musunuz?

Terör destekçisi HDP’nin mitingine katılacaklarını duyurmasından rahatsızlık duymuyor musunuz?

Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz diyerek mitingler dizisine başlayacak olan CHP’lilere soruyorum.

Bir yandan ülkeyi bölmek isteyen HDP terör örgütünün siyasi kanadını kollayıp gözeteceksiniz. Birlikte miting yapacaksınız. Diğer yandan İzmir milletvekiliniz; “İzmir’in Türkiye’den ayrılıp AB’ye katılmasını önerecek. Sonra kalkıp sıkılmadan Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz” diyeceksiniz.

Tüm bunlar hepimizin gözleri önünde cereyan ederken aklımızla alay edercesine olayları saptırmanın manası yoktur. Zekamızı küçümsemek gerçekleri ortadan kaldırmıyor elbette…

“Biz bunlarla birlikte yaşamak istemiyoruz ( halkı kastederek) ifadelerini kullanan İzmir Milletvekili Ali Yiğit’e bir çift söz söyleyerek yazıma son vermek arzusundayım. “Biz çağdaşlığımız ve demokratlığımızla hazırız; bazen diyoruz ki, İzmir ayrılsın, AB’ye girsin”. İfadelerini kullanan vekile yanıtım şöyle. Çok istiyorsan AB’ye girmeyi, sen ve senin gibi düşünenler gidebilir.

Ne İzmir, ne de ülkemizin herhangi bir bölgesinin bir metrekaresini kimseye vermeyeceğiz.

MEHMET ZENGİN

19/11/2016

Etiketler:
Share
653 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Türkiye’yi kim bölmek istiyor?” için 1 yorum

 1. hasan : diyor ki:

  Çok doğru tespitlerde bulundunuz. Kaleminize kuvvet. CHP’nin durumu içler acısı! Kime ve neye hizmet ettikleri ortada. Bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir CHP! Her ihanetin altında onlar var ,ancak hiç utanmadan ve sıkılsam üste çıkmayı beğeniyorlar. Ülkenin en büyük savunucuları edasıyla bir de miting düzenliyorlar…Mevla bu ülkeyi bunların üretimde muhafaza eylesin..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TEKRAR DÖNME ŞANSIN YOK!

  26 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Sen… Ya karşılaştığın olaylar içinde, RASÛL’ün haber verdiği şekilde, kendi hakikatına yakışan bir biçimde, ilmin gereği olan davranışlar ortaya koyarak, hakikatına bir adım daha yaklaşacak; yakîninin meyvelerini derleyeceksin… Ya da… İlmi ve aklını bir yana koyup; şartlanmaların, ilkel değer yargıların, duyguların istikâmetinde davranışlar ortaya koyacak; sahiplik düşüncesi ve duygusuyla yaşamına yön verip, sonuçta pişmanlıkları oynayacaksın!. Boşa geçen, değerlendiremediğin zamanı, yapman gerekirken yapamadıklarını sonradan asla telâfi edem...
 • HZ.EBUBEKİR’İN VASİYETİ

  25 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Hazret-i Ebu Bekrin vasiyeti Hazret-i Büreyde’den, edilir ki rivayet: O Server, bir gazadan, zaferle etti avdet.Vakta ki Medine’ye, sağ salim döndüğünde, Bir siyahi cariye, gelip durdu önünde. Dedi: (Ya Resulallah, adamış idim ki ben, Eğer sen, bu gazadan döner isen salimen, Avdet eylediğinde, huzuruna geleyim. Eğer izin verirsen, tef çalıp söyliyeyim.) O Server, cariyenin bu arzusunu duydu, (Eğer adadıysan çal, yoksa çalma!) buyurdu. (Adamıştım) diyerek cariye o Servere, Başladı huzurunda, tef çalıp...
 • Rahmetin Yağdığı Ay’ın Bayramı “Ramazan Bayramı”

  24 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Rahmetin yağdığı ay’ın bayramı olan Ramazan Bayramına erişmek bütün Müslüman alemi güzel duygu ve hislerin ortaya çıktığı anın resmidir.   Birlik beraberlik içerisinde toplumun bütün kesimlerinin en güzel noktada kaynaştığı, huzur ve mutlulukla dolu olan bir Ramazan’ı Şerif ayının ardından onun o eşsiz güzelliğe sahip bayramına ulaşmak yüce Allah’ın biz müminlere büyük bir ikramı ve ihsanıdır.   Bayram; güzel duyguların, sevinçlerin, güzelliklerin ortaya çıktığı günün adıdır. Yüce duyguların yüceliğe ulaştığı, duyguların coştuğu, s...
 • “İslam Dünyasında oluk oluk kan akarken biz bayram mı yapacağız?!!”

  24 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Manevi atmosferi yüksek bir Ramazan-ı Şerif'i daha geride bırakıyoruz.Günahlardan arınmış,bağışlanan kullardan olma ümidiyle bayram  hazırlıklarına başladık. Bayramlar; neşe demek,sevinç demek.Peki biz inananlar olarak bu bayramı neşe ve sevinçle karşılayabiliyor  muyuz? Ya da diğer bir ifadeyle sevinçle karşılamalı mıyız? İslam beldelerinin neredeyse tamamında kan ve gözyaşı hüküm sürerken nasıl bayram yapabiliriz? İslam tarihinde daha önce belki de hiç olmadığı kadar büyük acılar yaşanmaktadır! İslam Alemi bu kadar acz içine belki hiç düşm...
UA-36507442-2