logo

reklam

Türkiye’yi kim bölmek istiyor?


facebooktwittergoogle plus
Mehmet Zengin
Mehmetzengin16@hotmail.com

Türkiye’de yıllardır muhalefet partilerin ve özellikle de ana muhalefet partisinin dilinden düşmeyen propaganda malzemesi haline gelen “Türkiye bölünüyor, bölünecek…” söylemleri son açıklamalarla zirve yaptı.

Bölünme söylemlerinin dayanağı olarak “Başkanlık” sistemine geçilme çabaları ve Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesini hazmedemeyen Batı’nın tehditlerine karşı, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet erkanının Avrupa’ya haddini bildirmesini hazmedemeyen ‘yerli’ bazı siyasilerin çıkardığı safsatalardan başka bir şey değildir!

Türkiye’nin bölünmek ve parçalanmak istenmesi doğru. Fakat CHP’nin yanıldığı veya bilinçli bir şekilde toplumu  yanıltmaya çalıştığı konu bölmek isteyenlerin AK Parti Hükümeti’nin değil, küresel güçlerin yönetiminde ABD, İNGİLTERE, İsrail ve topyekün Avrupa devletlerinin yerli işbirlikçi HDP,PKK, FETÖ gibi terör örgütleri eliyle ülkeyi bölmek istemeleridir.

Küresel güçlerin ve onların somuta bürünmüş devletlerinin, Türkiye’yi bölmek istemesini anlıyoruz ancak anlamadığımız CHP gibi ülkenin ana muhalefet partisinin bu operasyonun bir şekilde de olsa parçası haline gelmiş olmasıdır!

Aylardır devlet ve milletçe PKK terör örgütü ve onun siyasi uzantılarıyla sürdürdüğümüz mücadelede milletin yanında olması gerekirken; PKK yandaşı vekilleri ve ülke aleyhine konuşan herkesi savunma pozisyonunda olan CHP’ye sempati duyan vatanseverlere soruyorum:

“Siz CHP’nin;

Sırtını PKK, PYD,YPG terör örgütlerine dayayan… bizi tükürükleriyle boğabileceklerini ileri süren… binlerce polisimizi ve askerimizi şehit eden… binlerce vatandaşımızın ölümüne neden olan…ülkeyi Batıya şikayet eden ve de hepsinden önemlisi vatanımızı bölüp-parçalamak isteyen hainlerin yanında durmasından, onları savunma yarışına girmesinden rahatsızlık duymuyor musunuz?

Mehmetçiğimizi şehit eden teröristin cenaze törenine vekillerinizin katılmasından rahatsızlık duymuyor musunuz?

Terör destekçisi HDP’nin mitingine katılacaklarını duyurmasından rahatsızlık duymuyor musunuz?

Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz diyerek mitingler dizisine başlayacak olan CHP’lilere soruyorum.

Bir yandan ülkeyi bölmek isteyen HDP terör örgütünün siyasi kanadını kollayıp gözeteceksiniz. Birlikte miting yapacaksınız. Diğer yandan İzmir milletvekiliniz; “İzmir’in Türkiye’den ayrılıp AB’ye katılmasını önerecek. Sonra kalkıp sıkılmadan Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz” diyeceksiniz.

Tüm bunlar hepimizin gözleri önünde cereyan ederken aklımızla alay edercesine olayları saptırmanın manası yoktur. Zekamızı küçümsemek gerçekleri ortadan kaldırmıyor elbette…

“Biz bunlarla birlikte yaşamak istemiyoruz ( halkı kastederek) ifadelerini kullanan İzmir Milletvekili Ali Yiğit’e bir çift söz söyleyerek yazıma son vermek arzusundayım. “Biz çağdaşlığımız ve demokratlığımızla hazırız; bazen diyoruz ki, İzmir ayrılsın, AB’ye girsin”. İfadelerini kullanan vekile yanıtım şöyle. Çok istiyorsan AB’ye girmeyi, sen ve senin gibi düşünenler gidebilir.

Ne İzmir, ne de ülkemizin herhangi bir bölgesinin bir metrekaresini kimseye vermeyeceğiz.

MEHMET ZENGİN

19/11/2016

Etiketler:
Share
531 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Türkiye’yi kim bölmek istiyor?” için 1 yorum

 1. hasan : diyor ki:

  Çok doğru tespitlerde bulundunuz. Kaleminize kuvvet. CHP’nin durumu içler acısı! Kime ve neye hizmet ettikleri ortada. Bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir CHP! Her ihanetin altında onlar var ,ancak hiç utanmadan ve sıkılsam üste çıkmayı beğeniyorlar. Ülkenin en büyük savunucuları edasıyla bir de miting düzenliyorlar…Mevla bu ülkeyi bunların üretimde muhafaza eylesin..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ö M Ü R D E D İ Ğ İ N..

  08 Aralık 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Ö M Ü R D E D İ Ğ İ N Hayata ha şimdi, ha sonra başlayım derken bir bakıyorsun tükenmiş ömür... Avucumuzda son kullanma tarihi çoktan geçmiş bir yığın TECRÜBE kalıyor. Atsan atılmıyor, satsan satılmıyor!.. "Gençlik bir kuştu; tutmak istedim tutamadım. Yaşlılık bir paçavra; satmak istedim satamadım." B i r i k i n d i g ö l g e s i Ö M Ü R d e d i ğ i n... Gece olur duramazsın, güneş vurur kalamazsın. Sade bir ikindilik, kısa bir dinlencelik… Dünyaya ait ne varsa harcanıp gidiyor. Yiyip içmeler, gezip toz...
 • GELİNLİK’TE TEK İSİM ‘’UGURLU BY DİLEK ÖZDEMİR’’

  08 Aralık 2016 GENEL, HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, KÜLTÜR&SANAT, SÜRMANŞET

  UĞURLU BY DİLEK ÖZDEMİ, DOĞU VE BATININ SENTEZİ OLAN TOPRAKLARIMIZIN HİKAYELERİNDEN ESİNLENEREK HAZIRLADIĞI ÖZEL GELİNLİK KREASYONLARI SAYESİNDE DÜNYADA EN İYİ FİRMA OLMA HEDEFLERİNE DOĞRU İLERLİYOR. 4 YILDIR  İSLETMESİNİ  BİR RESSAMIN  TABLOSUNA GÖSTERDİĞİ ÖZENLE GELİŞTİRİP ADETA  GUZELLESTİRİYOR. HER YIL BİRBİRİNDEN FARKLI VE  ZARİF  TASARİMLARIYLA   KLAYASYONU HAZIRLAYIP MÜŞTERİLERİN  BEĞENİSİNE SUNUYOR. BUNUN YANISIRA ÖZEL DEFİLELERDE  ASLA SIRADAN OLMAYAN  TASARİMCİLİGİN  HAKKINI VERECEK DEĞİŞİK MALZEMELERDEN  OLUŞAN ÇARPICI MODELLER İ...
 • Hz.Yunus’un Duası

  07 Aralık 2016 KÖŞE YAZARLARI

  DERT ve KEDERİ OLANLAR MUTLAKA OKUSUN Putlara tapmakta bulunan Ninuva halkı, Hz. Yunus’un otuz üç sene devam eden nasihatlerini dinlemediler. Hz. Yunus (s.a) da, kendisine Allah (c.c) tarafından daha izin verilmeden Ninuva’yı bıraktı, Dicle kenarına gitti. Bir gemiye binip bir tarafa gitmek istedi fakat gemi yürümedi. İçinde bulunanlar: “Aramızda bir suçlu köle var” demeye ve kura atmaya başladılar. Hz. Yunus (a.s): “O suçlu köle benim, Rabbimden daha izin almadan kavmimi terk ettim. “dedi ve kendisini suya attı. Derhal bir büyük balık taraf...
 • Mardin’de ki Terör Olayları, Elektrik, Hastane, Uyuşturucu, Belediye ve Diğer Birçok Problem…

  07 Aralık 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Mezopotamya ve Ortadoğu’nun en kadim kültür başkentlerinden olan Mardin şehrimizi ve yaşanmakta olan sorunlarına değinmek istiyorum.   Mardin şehri tabiri caizse tüm taşları tarih koktuğu, taşların dile geldiği en önemli kadim kültür şehirlerinden bir tanesidir herkesin gözünde.    Mardin büyüleyici ve de gizemli bir şehir olmakla beraber, kendi içerisinde birçok dillerin, kültürlerin, dinlerin, toplumların, büyüleyici efsanelerin ve insanlık tarihlerinin buluşturduğu, bu gizemli şehirde okunası bir kitapmışız gibiyiz hepi...
UA-36507442-2