logo

reklam

Türkiye’yi kim bölmek istiyor?


facebooktwittergoogle plus
Mehmet Zengin
Mehmetzengin16@hotmail.com

Türkiye’de yıllardır muhalefet partilerin ve özellikle de ana muhalefet partisinin dilinden düşmeyen propaganda malzemesi haline gelen “Türkiye bölünüyor, bölünecek…” söylemleri son açıklamalarla zirve yaptı.

Bölünme söylemlerinin dayanağı olarak “Başkanlık” sistemine geçilme çabaları ve Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesini hazmedemeyen Batı’nın tehditlerine karşı, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet erkanının Avrupa’ya haddini bildirmesini hazmedemeyen ‘yerli’ bazı siyasilerin çıkardığı safsatalardan başka bir şey değildir!

Türkiye’nin bölünmek ve parçalanmak istenmesi doğru. Fakat CHP’nin yanıldığı veya bilinçli bir şekilde toplumu  yanıltmaya çalıştığı konu bölmek isteyenlerin AK Parti Hükümeti’nin değil, küresel güçlerin yönetiminde ABD, İNGİLTERE, İsrail ve topyekün Avrupa devletlerinin yerli işbirlikçi HDP,PKK, FETÖ gibi terör örgütleri eliyle ülkeyi bölmek istemeleridir.

Küresel güçlerin ve onların somuta bürünmüş devletlerinin, Türkiye’yi bölmek istemesini anlıyoruz ancak anlamadığımız CHP gibi ülkenin ana muhalefet partisinin bu operasyonun bir şekilde de olsa parçası haline gelmiş olmasıdır!

Aylardır devlet ve milletçe PKK terör örgütü ve onun siyasi uzantılarıyla sürdürdüğümüz mücadelede milletin yanında olması gerekirken; PKK yandaşı vekilleri ve ülke aleyhine konuşan herkesi savunma pozisyonunda olan CHP’ye sempati duyan vatanseverlere soruyorum:

“Siz CHP’nin;

Sırtını PKK, PYD,YPG terör örgütlerine dayayan… bizi tükürükleriyle boğabileceklerini ileri süren… binlerce polisimizi ve askerimizi şehit eden… binlerce vatandaşımızın ölümüne neden olan…ülkeyi Batıya şikayet eden ve de hepsinden önemlisi vatanımızı bölüp-parçalamak isteyen hainlerin yanında durmasından, onları savunma yarışına girmesinden rahatsızlık duymuyor musunuz?

Mehmetçiğimizi şehit eden teröristin cenaze törenine vekillerinizin katılmasından rahatsızlık duymuyor musunuz?

Terör destekçisi HDP’nin mitingine katılacaklarını duyurmasından rahatsızlık duymuyor musunuz?

Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz diyerek mitingler dizisine başlayacak olan CHP’lilere soruyorum.

Bir yandan ülkeyi bölmek isteyen HDP terör örgütünün siyasi kanadını kollayıp gözeteceksiniz. Birlikte miting yapacaksınız. Diğer yandan İzmir milletvekiliniz; “İzmir’in Türkiye’den ayrılıp AB’ye katılmasını önerecek. Sonra kalkıp sıkılmadan Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz” diyeceksiniz.

Tüm bunlar hepimizin gözleri önünde cereyan ederken aklımızla alay edercesine olayları saptırmanın manası yoktur. Zekamızı küçümsemek gerçekleri ortadan kaldırmıyor elbette…

“Biz bunlarla birlikte yaşamak istemiyoruz ( halkı kastederek) ifadelerini kullanan İzmir Milletvekili Ali Yiğit’e bir çift söz söyleyerek yazıma son vermek arzusundayım. “Biz çağdaşlığımız ve demokratlığımızla hazırız; bazen diyoruz ki, İzmir ayrılsın, AB’ye girsin”. İfadelerini kullanan vekile yanıtım şöyle. Çok istiyorsan AB’ye girmeyi, sen ve senin gibi düşünenler gidebilir.

Ne İzmir, ne de ülkemizin herhangi bir bölgesinin bir metrekaresini kimseye vermeyeceğiz.

MEHMET ZENGİN

19/11/2016

Etiketler:
Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Türkiye’yi kim bölmek istiyor?” için 1 yorum

 1. hasan : diyor ki:

  Çok doğru tespitlerde bulundunuz. Kaleminize kuvvet. CHP’nin durumu içler acısı! Kime ve neye hizmet ettikleri ortada. Bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir CHP! Her ihanetin altında onlar var ,ancak hiç utanmadan ve sıkılsam üste çıkmayı beğeniyorlar. Ülkenin en büyük savunucuları edasıyla bir de miting düzenliyorlar…Mevla bu ülkeyi bunların üretimde muhafaza eylesin..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bu din, vermek dinidir

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bu din, vermek dinidir İran Evliyasından Muhyiddin-i Dusti hazretlerine “rahmetullahi aleyh”, bir gün bazı dostları gelip; - Dünyada en güzel şey nedir? diye sordular. Cevabında; - Dünyada en güzel şey, dünyaya düşkün olmamaktır, buyurdu. Anlayamadılar. O zaman sordu onlara: - Sizce dünyada en kıymetli maden nedir? - Altındır efendim. - Peki altından kıymetli olan nedir? - Bilmiyoruz hocam, nedir? - O altını, ihtiyaç sahibi başka Müslümana vermektir. Bu din, vermek dinidir. Veren aziz olur, alansa ...
 • Sevgilinin Sevgiliye Kavuştuğu Gece: Miraç Gecesi

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Sevgilinin sevgiliye kavuştuğu en güzel, en kutlu ve de en mübarek olan gecelerden bir gece olan Miraç kandili ve gecesi tüm Müslüman alemine hayırlı olsun.   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) göğe yükselerek Yüceler yücesi olan Yüce Mevla’nın huzuruna en güzel şekilde kabul edildiği mübarek gecedir.  İlahilerin birçok sırrını, hikmetini ve de bereketini kendi bünyesinde bulunduran bu gecede İsra Suresinin ilk ayeti kerimesinde şöyle ifade edilmektedir: “Bir gece, kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (M...
 • BENİM OYUM ÜSTÜN

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  BENİM   OYUM   ÜSTÜN Yapılan başkanlık oylamasından sonra; yine birileri azıttı. Çıkan sonucu hazmedemedikleri için, olsa gerek; kendileri gibi düşünmeyen insanları; aşağılamaya, hakaret etmeye başladılar. Anadolu şehirlerindeki evet oylarının fazlalığı; Anadolu şehirlerine hakaret içeren, saldırmalara dönüştü. Artık pes, doğrusu. Bu insanlar, sözde; demokrasiye inandıklarını söyleyen, insanlardır. Ancak, Onların demokrasi anlayışında, kendileri gibi düşünmek, fikri; yatmaktadır. Eğer, kendileri gibi düşünmeyen fikir önde çıkarsa; O zaman, o...
 • Dünya, imtihan yeridir

  22 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Dünya, imtihan yeridir İstanbul Evliyasından Hüsameddin Nakşi hazretleri "rahmetullahi aleyh", bir günkü sohbetinde; - Bu dünya “imtihan yeri”dir, buyurdu. Görünüşü tatlı ise de, aslı acıdır. Su gibi görünen bir serap, şeker kaplanmış zehirdir. Kendisini sevenlere en kötü şeyleri yapar. Şöyle devam etti: - Ona tutulan akılsızdır. Görünüşüne aldanan, sonsuz felakete düşer. Hadis-i şerifte; “Dünya ile ahiret birbirine zıttır. Birini razı edersen, öteki gücenir” buyuruldu. Sordular: - Peki efendim, bu kadar kötü...
UA-36507442-2