logo

reklam

Türkiye’yi kim bölmek istiyor?


facebooktwittergoogle plus
Mehmet Zengin
Mehmetzengin16@hotmail.com

Türkiye’de yıllardır muhalefet partilerin ve özellikle de ana muhalefet partisinin dilinden düşmeyen propaganda malzemesi haline gelen “Türkiye bölünüyor, bölünecek…” söylemleri son açıklamalarla zirve yaptı.

Bölünme söylemlerinin dayanağı olarak “Başkanlık” sistemine geçilme çabaları ve Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesini hazmedemeyen Batı’nın tehditlerine karşı, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet erkanının Avrupa’ya haddini bildirmesini hazmedemeyen ‘yerli’ bazı siyasilerin çıkardığı safsatalardan başka bir şey değildir!

Türkiye’nin bölünmek ve parçalanmak istenmesi doğru. Fakat CHP’nin yanıldığı veya bilinçli bir şekilde toplumu  yanıltmaya çalıştığı konu bölmek isteyenlerin AK Parti Hükümeti’nin değil, küresel güçlerin yönetiminde ABD, İNGİLTERE, İsrail ve topyekün Avrupa devletlerinin yerli işbirlikçi HDP,PKK, FETÖ gibi terör örgütleri eliyle ülkeyi bölmek istemeleridir.

Küresel güçlerin ve onların somuta bürünmüş devletlerinin, Türkiye’yi bölmek istemesini anlıyoruz ancak anlamadığımız CHP gibi ülkenin ana muhalefet partisinin bu operasyonun bir şekilde de olsa parçası haline gelmiş olmasıdır!

Aylardır devlet ve milletçe PKK terör örgütü ve onun siyasi uzantılarıyla sürdürdüğümüz mücadelede milletin yanında olması gerekirken; PKK yandaşı vekilleri ve ülke aleyhine konuşan herkesi savunma pozisyonunda olan CHP’ye sempati duyan vatanseverlere soruyorum:

“Siz CHP’nin;

Sırtını PKK, PYD,YPG terör örgütlerine dayayan… bizi tükürükleriyle boğabileceklerini ileri süren… binlerce polisimizi ve askerimizi şehit eden… binlerce vatandaşımızın ölümüne neden olan…ülkeyi Batıya şikayet eden ve de hepsinden önemlisi vatanımızı bölüp-parçalamak isteyen hainlerin yanında durmasından, onları savunma yarışına girmesinden rahatsızlık duymuyor musunuz?

Mehmetçiğimizi şehit eden teröristin cenaze törenine vekillerinizin katılmasından rahatsızlık duymuyor musunuz?

Terör destekçisi HDP’nin mitingine katılacaklarını duyurmasından rahatsızlık duymuyor musunuz?

Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz diyerek mitingler dizisine başlayacak olan CHP’lilere soruyorum.

Bir yandan ülkeyi bölmek isteyen HDP terör örgütünün siyasi kanadını kollayıp gözeteceksiniz. Birlikte miting yapacaksınız. Diğer yandan İzmir milletvekiliniz; “İzmir’in Türkiye’den ayrılıp AB’ye katılmasını önerecek. Sonra kalkıp sıkılmadan Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz” diyeceksiniz.

Tüm bunlar hepimizin gözleri önünde cereyan ederken aklımızla alay edercesine olayları saptırmanın manası yoktur. Zekamızı küçümsemek gerçekleri ortadan kaldırmıyor elbette…

“Biz bunlarla birlikte yaşamak istemiyoruz ( halkı kastederek) ifadelerini kullanan İzmir Milletvekili Ali Yiğit’e bir çift söz söyleyerek yazıma son vermek arzusundayım. “Biz çağdaşlığımız ve demokratlığımızla hazırız; bazen diyoruz ki, İzmir ayrılsın, AB’ye girsin”. İfadelerini kullanan vekile yanıtım şöyle. Çok istiyorsan AB’ye girmeyi, sen ve senin gibi düşünenler gidebilir.

Ne İzmir, ne de ülkemizin herhangi bir bölgesinin bir metrekaresini kimseye vermeyeceğiz.

MEHMET ZENGİN

19/11/2016

Etiketler:
Share
609 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Türkiye’yi kim bölmek istiyor?” için 1 yorum

 1. hasan : diyor ki:

  Çok doğru tespitlerde bulundunuz. Kaleminize kuvvet. CHP’nin durumu içler acısı! Kime ve neye hizmet ettikleri ortada. Bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir CHP! Her ihanetin altında onlar var ,ancak hiç utanmadan ve sıkılsam üste çıkmayı beğeniyorlar. Ülkenin en büyük savunucuları edasıyla bir de miting düzenliyorlar…Mevla bu ülkeyi bunların üretimde muhafaza eylesin..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • EVET-HAYIR TARTIŞMALARI

  25 Şubat 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Evet mi, hayır mı tartışmaları devam ediyor. Duyduğum yorumlar şöyle: *Tayyip ne diyordu, evet mi diyordu? Öyleyse ben de evet derim. *Chp hayır diyorsa ben evet derim, onlar ne derse tersini yaparım. *Aman ne bileyim, Evet diyelim bakalım kurt mu kuzu mu görelim. *ABD'de de başkanlık sistemi var öyleyse evet *Ay anayasa değişiyor koca ülke bir kişinin iki dudağının arasına bırakılır mı hayır tabi ki *Erdoğan'a güveniyorum ama ondan sonra gelecek kişilerin ne olacağını bilemeyiz onun için hayır *Uzun Adam neredeyse ben oradayım. *Kocam ...
 • MİSAFİR’İN—BEREKETİ

  25 Şubat 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ---MİSAFİR'İN---BEREKETİ--- Bir gün Peygamber Efendimize bir Sahabi eşinden şikayete gelir. "Benim eşim misafiri sevmiyor. Bana ne gibi tavsiyede bulunursunuz?" der. Efendimiz ( sav ) ; "Yarın size misafir olacağım. Eşin, ben içeri girerken de baksın ,çıkarken de baksın der." Sahabi eşine efendimizin geleceğini müjdeler. Eşi çok sevinir . Yalnız dışarıdan içeri girerkende çıkarkende bakmasını söyler ve hazırlıklarını yapar . Ertesi gün olur. Efendimiz ( sav ) gelirken Pencereden bakınca ne görsün ki! Efendimiz gümüşten tepsi içinde, cennett...
 • İnsanlık

  24 Şubat 2017 KÖŞE YAZARLARI

  (Uyarı :Bu kısa yazı nefse hoş gelmeyecek sözler içermektedir.!) - Her birimiz; kadını ve erkeği ile, âlimi ve câhili ile, zengini ya da fakiri ile her an hataya ve günaha düşebilecek acizleriz. Bu potansiyel her birimizde belli oranlarda mevcut iken, insanlara tepeden bakan göz olmaya özenmeyelim, o muhtemel hata ve günahlara düşmemek için çabalayalım ve dua edelim. - İşte Kainat'ın en akıllı, en ihlas sahibi, Allah'a en sevgili olanı, ve en temiz olanı Efendimiz aleyhisselâtu ve'sSelâmın bu konuda hepimizin nefsine tokat niteliğinde buy...
 • Gaziosmanpaşa Dumlupınar orta okulu Sabah Namazımda buluştu

  24 Şubat 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Peygamberim önderim projesi kapsamında Gaziosmanpaşa Dumlupınar orta okulu Namaz alışkanlığı kazanan 150 öğrenci Küçükköy Paşa Cami'inde buluşarak sabah Namazlarını ede ettiler. Namaz sonrası Camii imamı Nafız  Sevindik öğrencilere meyva suyu ve kek ikram eti.cami çıkışında ise yeni mahalle muhtarı Ahmet Çatkçı öğrencilere ve vatandaşlara Lokum ikram etti.daha sonra okulun yulunu tutan öğrenviler ve veliler Dumlupınar orta okulu müdürü İlkay Gül hazırlattığı kahvaltıya geçtiler Okul  müdürü programa katılan velilere öğrencilere Gop Anadol...
UA-36507442-2