logo

02 Haziran 2016

TÜRKİYE’NİN İLK ‘HOLOGRAFİK HAYVANAT BAHÇESİ’ AÇILIYOR

NUH’UN GEMİSİ’NDE BÜYÜK MACERAYA HAZIR MISINIZ?

 

Tuzla Belediyesi, dünya üzerinde nesli tükenmiş ve yaşamı devam eden hayvan türlerini bir araya getiren eşsiz bir projeye imza atıyor.1.

Nuh’un Gemisi’nden ilham alınarak Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı içinde tasarlanan yapı, 50’den fazla hayvanın hologram teknolojisiyle yer aldığı benzersiz bir hayvanat bahçesine dönüşüyor.

Türkiye’nin ilk ‘Holografik Hayvanat Bahçesi’ projesi, dünyanın en popüler teknolojilerinden biri olan ‘Free Format Hologram Sistemi’ ile Tuzla’da hayata geçiyor. Birbirinden farklı coğrafyalarda yaşayan 50’ye yakın nesli tükenmiş ve yaşamı devam eden hayvan türü, birebir boyutlarıyla Nuh’un Gemisi’nden ilham alınarak hazırlanan yapı içerisinde bir araya geliyor.

Doğal ortamlarında yansıtılan hayvanlar, ziyaretçileri hayal ötesinde bir maceraya taşıyor. Sihirli hologram dünyasına bir yolculuk bu: Antarktika’daki penguenler, buzullardaki kutup ayısı, Afrika’nın aslanı, batı yarı kürenin en güçlü kedisi jaguar, Vietnam’dan altın başlı langur, kuzey Avrupa’nın ren geyiği, göklerin hakimi kartal, denizlere süzülen martılar, nazlı flamingolar, karınca yiyen pangolin, bukalemun, ceylan, gergedan, goril, nesli tükenen mamut… Onlarca hayvan elinizi uzatabileceğiniz, seslerini duyup yaşamlarını hissedebileceğiniz yakınlıkta…

 

Eğitici ve öğretici bilgilerin de yer aldığı Türkiye’nin ilk ve tek holografik hayvanat bahçesinin adı Nuh’un Gemisi HoloZoo. Tuzla Belediyesi’nin patent hakkıyla birlikte sahip olduğu Holografik Hayvanat Bahçesi, doğanın eşsizliğini kanıtlayan benzersiz bir teknolojik proje olarak kapılarını açıyor.

 

 

 

Tarih                : 3 Haziran 2016 Cuma

Saat                 : 11.00

Yer                  : Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı

Share
400 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2