logo

31 Mart 2017

“Türkiye’nin büyümesini istemiyorlar”!

Başbakan Binali Yıldırım Kars’ta düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada Avrupa devletlerine sert göndermelerde bulundu ve “Avrupa, Türkiye’nin büyümesini istemiyor” ifadelerini kullandı.

İşte Başbakan’ın konuşmasından bazı satır başları:

-” Hayal bile edilemeyen büyük projeleri birer birer yaptık hizmetinize sunduk. Marmaray Avrupa’yı Asya’ya denizin altından bağlıyor. Üçüncü köprü hayal değil gerçek oldu. Yavuz Sultan Selim Köprüsü hizmete girdi. İzmit Körfezi’ni geçmek meseleydi, geldik dünyanın üçüncü büyük köprüsünü 3 yılda yaptık. Osmangazi’yi yaptık. ”

-” Tüfek bile yapamayan Türkiye savunma sanayinde yerlilik oranını yüzde 60’a çıkardı. Artık dışarıya silah için, mühimmat için paraları göndermeyeceğiz. Paralar Batman, Yozgat, Edirne, Kars’ın yatırımları için harcanacak. ”

-” Türkiye bugün dünyanın en büyük havalimanını yapıyor sevgili Karslılar. Bu da birilerini rahatsız ediyor. Avrupa neden hayır, hayır, hayır diye kendini parçalıyor. Çünkü kıskanıyorlar, Türkiye’nin büyümesini istemiyorlar. İstiyorlar ki, Türkiye kendi içinde boğulsun, onlar da Türkiye ile istedikleri gibi oynasınlar.”

-” Tayyip Erdoğan diktatör diye manşet atıyorlar. Neden? Çünkü Tayyip Erdoğan ülkenin kaynaklarının hortumlanmasına izin vermiyor. Dünyanın en büyük havalimanını yapıyor. Bunun için 16 Nisan önemli. 16 Nisan’da evet demek, daha güçlü Türkiye’ye evet demektir. Daha hızlı kalkınmaya evet demektir. Demokrasiye, ileri demokrasiye evet demektir. Teröre son verme, kardeşliğe, birliğe, beraberliğe evet demektir.”

 

Share
201 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2