logo

Türkiye’de ZGemi ile Mültecileri Ziyaret Etti, Kanada’nın Mülteci ve Göç Bakanı Oldu…

Göçmendi Göç Bakanı Oldu…
 
Mültecileri Yerinde Gördü Mülteci Bakanı Oldu…
Geçtiğimiz günlerde Sultanbeyli Belediyesi ve Mülteciler Derneğinin öncülüğünde, Kanadalı Türk şirketi olan ZGemi (zğemi) şirketininde desteğiyle Suriyeli 3 bin çocuğa oyuncak, kırtasiye malzemesi ve kışlık kıyafet yardımı yapılmıştı.
ZGemi (Zğemi) şirketinin Rize Ardeşen’li CEO’su Yusuf YENİLMEZ, Filiz Özmısır YENİLMEZ, Kanada Liberal Parti Milletvekili Ahmed HUSSEN, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin KESKİN ve BEDAŞ (Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.) Direktörü Ali YENİLMEZ’inde aralarında bulunduğu birçok konuk bu organizasyona iştirak ederek, Suriyeli mülteci çocuklar ve aileleriyle birlikte vakit geçirip hediyelerini dağıtmışlardı.
Ahmed Hussen Türkiye’deki temaslarının ardından Pazar Günü Kanada’ya döndü. Hemen ardından Salı günü Kanada Başbakanı Justin Trudeau Ottawa’daki Rideau Salonunda yaptığı yeni kabine değişiği ile Ahmed Hussen’i Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bakanı olarak atadı. Hussen, atamadan sonra bakanlık yeminini ederek görevine resmen başladı.
Ahmed Hussen, Türkiye’de yaptığı açıklamada, başka ülkeler sınır kapılarını kapatırken, Türkiye’nin 3,5 milyon sığınmacıyı barındırmasının çok onurlu ve saygı duyulması gereken bir davranış olduğunu söylemişti.

Share
238 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2