logo

reklam

TÜRKİYE’DE YENİ BİR DÖNEM BAŞLAMIŞTIR.


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

ERDOĞAN %52  DİĞERLERİ %48

“Hasetçi adama, rahat; kötü huyluya da şeref yoktur”

Referandumda halkın verdiği EVET’i meşru olmadığını dillendiren zihniyetin..Kin, haset, ihtiras hırsı yiyip bitirecek içlerini.. Hırsın körelttiği siyasi bakışlarının sürüklediği karanlık dehlizlerde, yok olup gidecekler.

Referandumda “evet” için çıkan oy, Cumhurbaşkanlığı Tayyip Erdoğan’ın, cumhurbaşkanı seçildiği dönemde aldığı yüzde 51,7’ye çok yakın bir oran. Ak Parti’nin 1 Kasım’da aldığı yüzde 49,4’ün de üzerinde. Bu oranlar bize anayasa paketinden çok Erdoğan’ın liderliğine destek verildiğini söylüyor. Anayasa değişikliği temelinde değil, parti tercihi yönünde oy kullanıldığını da.

Hiç lafı dolandırmayalım, edebiyat yapmayalım. Tayyip Erdoğan, 2014’te Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldığı yüzde 51,79 oyu tazeleyerek güvenoyu almıştır. Dolayısıyla, 16 Nisan referandumunun sonucu 2002’den beri karşısına hep blok olarakçıkan rakiplerini 10 kere yenen halkın o tek adamının “diğerleri” karşısındaki zaferidir.

Diğerlerinin kimler olduğunu biliyorsunuz. Yalnızca CHP ve HDP değil, evet çıkarsa müzakerelerin gözden geçirileceğini söyleyen Avrupa Birliği, FETÖ ve PKK da hayır cephesinin bir bileşenidir. Devlet Bey’in samimi çabalarına rağmen Denizli, Manisa, Balıkesir, Bilecek,Akara,İstanbul örneğinde olduğu gibi memleketi Osmaniye’de Hayır’ın yüzde 47’leri bulmasının gösterdiği üzere, MHP tabanından kayda değer bir evet gelmediği ortada.

Dahası, geçmişte Ak Parti’yi yönetmiş Davutoğlu ve Gül gibi aktörlerin sahaya inmemeleri ve ağızlarından “evet” dışında her şeyin çıktığı düşünülürse… Diğerleri cephesinin yukarıda saydığımız aktörlerden ibaret olmadığı da görülmektedir.

7 Haziran seçimleri sonrası “Erdoğan gitsin koalisyon kurulsun” yayıncılığına geçen ürkek hayırcı medyanın, Ak Parti tabanına yönelik sinsi manipülasyonlarını saymıyorum bile… Ama son on beş yılda dokuz kez başaramadıkları gibi bu sefer de yenildiler. Yeni hükümet modelimiz hayırlı olsun. Türkiye’nin önü her zamankinden daha açık!

Katılım, sistemden umudu gösteriyor Referanduma katılımın yüzde 85 civarında olması mutluluk verici. Avrupa ortalamasının katbekat üzerindeki bu oran seçmenin sistemden umudunun açık bir göstergesi. Yüzde 51-52 arasında çıkan evet sonucuna gelince. Birleşik Krallık( İngiltere) AB’den ayrılma referandumdan yüzde 51.9 evet diyorsa… Trump ABD’ye, bir puan bile değil, yüzde 0.4 farkla Başkan olabiliyorsa… Türk halkının 16 Nisan referandumundaki evet oranı da tartışmasız meşrudur.

İşte 16 Nisan, Kurtuluş Savaşında ve 15 Temmuz’da sahada elde edilen zaferlerin tapu töreniydi. Zira bu asil milletin elde ettiği bütün başarılar, bu vesayet düzeni içerisinde hep heba olmuş, kısa süre sonra millet yine sistemin kölesi durumuna dönmüştür. Ama artık bu kısır döngüye, bizzat milletin kendisi son noktayı koymuştur. Artık “Kontrollü Demokrasi” dönemi sona ermiş, Türkiye’de yeni bir dönem başlamıştır.

Share
378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • YENİDEN HAYAT..

  28 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Dişimi çektiriyordum. Doktor, dişimi çekmeye zorlanırken, o da damaktan kopmamak için âdetâ direniyordu. Ben, morfinin verdiği rahatlıkla, acı çekmek yerine, bu ibretli manzarayı hayalen seyrediyordum. Bu hal bana ölümü hatırlatmıştı. Şöyle düşünmüştüm: bu diş, çekilmeden az önce damakla, ağızla, beyinle, kısacası bütün bir bedenle alâkalı idi. Ama, çekilir çekilmez, bütün bu alâkaları kaybetti. Artık o, diş değil bir kemikti. Ölen insan da öyle değil miydi? Ölmeden az önce onun bedeni, hava ile, gıda ile, yer küresinin dönüşü, güneşin doğuş...
 • “28 Haziran 2016” Terörü Lanetliyorum

  28 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  28 Haziran 2016 yılında İstanbul Atatürk Havalimanına yapılan hain terör saldırında şehit düşen bütün kardeşlerimin mekanı cennet olsun. Ruhları şad olsun!   Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarında son zamanlarda hedef almakta olan hain terör saldırılarından biri “28 Haziran 2016” yılında “İstanbul Atatürk Havalimanında” gerçekleşen saldırıdır. Hain terör örgütü adına canlı bomba olarak masum insanların arasına dalmış ve bunun sonucunda bazı kardeşlerimiz şehit olmuş, bazı kardeşlerimizde ciddi anlamda yaralanmışlardı.    Yaşamla...
 • MÜNAFIKLIK-İKİYÜZLÜLÜK..

  27 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kur’an’da “mü’minler, müslümanlar, mücâhidler, sâdıklar, sâlihler…” vb. tabiri caizse “yağlı ballı” nitelemeleri üzerimizi almaya pek bayılırız da… “Yahudiler, Hristıyanlar, münâfıklar, akılsızlar, fikirsizler, kafasızlar, sefihler (beyinsizler), sağırlar, körler, dilsizler, kitap yüklü eşekler, dilini sarkıtan köpekler, Hamanlar, Karunlar, Hahamlar, Ruhbanlar” vb. sıfat ve nitelemeleri duyunca arkamıza bakınırız… Kesin bizden bahsetmiyordur! Bunları Kurtlar Vadisi’nde “Çakır” rolü üzerine yapışıp kalan dizi oyuncusu gibi (ki kurtulmak...
 • Yağ,sevgi yağışım, yağ!

  27 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Dəli    külək    əsir .  Yağmur    öz    həzin    nəğməsini    damla - damla ürəyimin    hər    döyüntüsünə   köçürür .  Narın    damlaların    altında düşüncələrim ,  sanki    cilalanır , ruhum   rahatlıq    tapır .  Rüzgarları , yağmurları , bir   də   dənizi   çox   sevirəm . Yağmurlu    yollarda    adlaya - adlaya   yenə   də    ürəyim   SƏNİNLƏ həmsöhbət    olub .  Yenə   qəlbimdəki    təmiz    sevginin    al   şəfəqlərinə boyanıb,  həsrətli    yollarda    azıb    qalan   gözlərim .  Yollar ,  bəlkə  də SƏNİ    gözləməkdən     yorul...
UA-36507442-2