logo

reklam

TÜRKİYE’DE YENİ BİR DÖNEM BAŞLAMIŞTIR.


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

ERDOĞAN %52  DİĞERLERİ %48

“Hasetçi adama, rahat; kötü huyluya da şeref yoktur”

Referandumda halkın verdiği EVET’i meşru olmadığını dillendiren zihniyetin..Kin, haset, ihtiras hırsı yiyip bitirecek içlerini.. Hırsın körelttiği siyasi bakışlarının sürüklediği karanlık dehlizlerde, yok olup gidecekler.

Referandumda “evet” için çıkan oy, Cumhurbaşkanlığı Tayyip Erdoğan’ın, cumhurbaşkanı seçildiği dönemde aldığı yüzde 51,7’ye çok yakın bir oran. Ak Parti’nin 1 Kasım’da aldığı yüzde 49,4’ün de üzerinde. Bu oranlar bize anayasa paketinden çok Erdoğan’ın liderliğine destek verildiğini söylüyor. Anayasa değişikliği temelinde değil, parti tercihi yönünde oy kullanıldığını da.

Hiç lafı dolandırmayalım, edebiyat yapmayalım. Tayyip Erdoğan, 2014’te Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldığı yüzde 51,79 oyu tazeleyerek güvenoyu almıştır. Dolayısıyla, 16 Nisan referandumunun sonucu 2002’den beri karşısına hep blok olarakçıkan rakiplerini 10 kere yenen halkın o tek adamının “diğerleri” karşısındaki zaferidir.

Diğerlerinin kimler olduğunu biliyorsunuz. Yalnızca CHP ve HDP değil, evet çıkarsa müzakerelerin gözden geçirileceğini söyleyen Avrupa Birliği, FETÖ ve PKK da hayır cephesinin bir bileşenidir. Devlet Bey’in samimi çabalarına rağmen Denizli, Manisa, Balıkesir, Bilecek,Akara,İstanbul örneğinde olduğu gibi memleketi Osmaniye’de Hayır’ın yüzde 47’leri bulmasının gösterdiği üzere, MHP tabanından kayda değer bir evet gelmediği ortada.

Dahası, geçmişte Ak Parti’yi yönetmiş Davutoğlu ve Gül gibi aktörlerin sahaya inmemeleri ve ağızlarından “evet” dışında her şeyin çıktığı düşünülürse… Diğerleri cephesinin yukarıda saydığımız aktörlerden ibaret olmadığı da görülmektedir.

7 Haziran seçimleri sonrası “Erdoğan gitsin koalisyon kurulsun” yayıncılığına geçen ürkek hayırcı medyanın, Ak Parti tabanına yönelik sinsi manipülasyonlarını saymıyorum bile… Ama son on beş yılda dokuz kez başaramadıkları gibi bu sefer de yenildiler. Yeni hükümet modelimiz hayırlı olsun. Türkiye’nin önü her zamankinden daha açık!

Katılım, sistemden umudu gösteriyor Referanduma katılımın yüzde 85 civarında olması mutluluk verici. Avrupa ortalamasının katbekat üzerindeki bu oran seçmenin sistemden umudunun açık bir göstergesi. Yüzde 51-52 arasında çıkan evet sonucuna gelince. Birleşik Krallık( İngiltere) AB’den ayrılma referandumdan yüzde 51.9 evet diyorsa… Trump ABD’ye, bir puan bile değil, yüzde 0.4 farkla Başkan olabiliyorsa… Türk halkının 16 Nisan referandumundaki evet oranı da tartışmasız meşrudur.

İşte 16 Nisan, Kurtuluş Savaşında ve 15 Temmuz’da sahada elde edilen zaferlerin tapu töreniydi. Zira bu asil milletin elde ettiği bütün başarılar, bu vesayet düzeni içerisinde hep heba olmuş, kısa süre sonra millet yine sistemin kölesi durumuna dönmüştür. Ama artık bu kısır döngüye, bizzat milletin kendisi son noktayı koymuştur. Artık “Kontrollü Demokrasi” dönemi sona ermiş, Türkiye’de yeni bir dönem başlamıştır.

Share
295 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bu din, vermek dinidir

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bu din, vermek dinidir İran Evliyasından Muhyiddin-i Dusti hazretlerine “rahmetullahi aleyh”, bir gün bazı dostları gelip; - Dünyada en güzel şey nedir? diye sordular. Cevabında; - Dünyada en güzel şey, dünyaya düşkün olmamaktır, buyurdu. Anlayamadılar. O zaman sordu onlara: - Sizce dünyada en kıymetli maden nedir? - Altındır efendim. - Peki altından kıymetli olan nedir? - Bilmiyoruz hocam, nedir? - O altını, ihtiyaç sahibi başka Müslümana vermektir. Bu din, vermek dinidir. Veren aziz olur, alansa ...
 • Sevgilinin Sevgiliye Kavuştuğu Gece: Miraç Gecesi

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Sevgilinin sevgiliye kavuştuğu en güzel, en kutlu ve de en mübarek olan gecelerden bir gece olan Miraç kandili ve gecesi tüm Müslüman alemine hayırlı olsun.   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) göğe yükselerek Yüceler yücesi olan Yüce Mevla’nın huzuruna en güzel şekilde kabul edildiği mübarek gecedir.  İlahilerin birçok sırrını, hikmetini ve de bereketini kendi bünyesinde bulunduran bu gecede İsra Suresinin ilk ayeti kerimesinde şöyle ifade edilmektedir: “Bir gece, kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (M...
 • BENİM OYUM ÜSTÜN

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  BENİM   OYUM   ÜSTÜN Yapılan başkanlık oylamasından sonra; yine birileri azıttı. Çıkan sonucu hazmedemedikleri için, olsa gerek; kendileri gibi düşünmeyen insanları; aşağılamaya, hakaret etmeye başladılar. Anadolu şehirlerindeki evet oylarının fazlalığı; Anadolu şehirlerine hakaret içeren, saldırmalara dönüştü. Artık pes, doğrusu. Bu insanlar, sözde; demokrasiye inandıklarını söyleyen, insanlardır. Ancak, Onların demokrasi anlayışında, kendileri gibi düşünmek, fikri; yatmaktadır. Eğer, kendileri gibi düşünmeyen fikir önde çıkarsa; O zaman, o...
 • Dünya, imtihan yeridir

  22 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Dünya, imtihan yeridir İstanbul Evliyasından Hüsameddin Nakşi hazretleri "rahmetullahi aleyh", bir günkü sohbetinde; - Bu dünya “imtihan yeri”dir, buyurdu. Görünüşü tatlı ise de, aslı acıdır. Su gibi görünen bir serap, şeker kaplanmış zehirdir. Kendisini sevenlere en kötü şeyleri yapar. Şöyle devam etti: - Ona tutulan akılsızdır. Görünüşüne aldanan, sonsuz felakete düşer. Hadis-i şerifte; “Dünya ile ahiret birbirine zıttır. Birini razı edersen, öteki gücenir” buyuruldu. Sordular: - Peki efendim, bu kadar kötü...
UA-36507442-2