logo

reklam

TÜRKİYE’DE BÖYLE BİR OKUL YOK

KIRILMASI GÜÇ BİR REKORA İMZA ATTILAR

Küçükçekmece’de eğitim veren Söğütlüçeşme Ortaokulu, atletizmde aldığı önemli derecelerle, büyük bir başarıya imza attı. 1..

Söğütlüçeşme Ortaokulu öğrencileri, Üsküdar Valide Bağ Şevket Aktalay Kros Parkuru’nda yapılan 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı okullar arası Kros Final yarışmalarında 4 grupta (Küçük Kızlar, Küçük Erkekler, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler) da birinci olarak, önemli bir başarıya imza attı.
Okulun 6. Sınıf öğrencisi Dilay  Yıldızhan Ankara’da Türkiye Geneli öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’nda Türkiye birincisi olarak, okulunun başarısına başarı kattı. Söğütlüçeşme Ortaokulu ayrıca yıldız kızlar kategorisinde 6 yıldır üst üste İstanbul şampiyonu oldu.

“GELECEĞİN OLİMPİYAT SPORCULARINI YETİŞTİRECEĞİZ”

Geleceğin olimpiyat sporcularını yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Okul Müdürü Sami Özen, “Öğrencilerimiz bu kez de muhteşem bir başarıya adını yazdırdı. Çünkü Türkiye’de bu alanda 4 grupta da birinci olan başka okul yok. Puanlı atletizm dalında da başarılarımız devam ediyor. Hedefimiz çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak. Onları, dışarının kötü ortamına karşı korumak. Bizim önemsediğimiz başka bir konu da, çocukların dersleri. Ama çocuklarımız derslerinde de çok başarılı. Onlara bu yolda gönüllü desteğini esirgemeyen Beden Eğitimi Öğretmenimiz Serkan Öztürk’e çok teşekkür ederim. Öğretmenimizin fedakarca çalışmaları, Küçükçekmece Belediyesi’nin ve Küçükçekmece Kaymakamlığı’nın destekleri bizi bu noktaya getirdi” diye konuştu.

KISITLI İMKANLARLA GELEN BÜYÜK BAŞARI

Küçük bir okulda kısıtlı imkanlarla bu başarıyı yakaladıklarını belirten Özen, “Bu bölgede ailelerimizin maddi imkanları kısıtlı, bu yüzden okulumuza maddi olarak bir destek de bulunamıyorlar” diyerek, ilgililerden destek beklediklerini de ifade etti.

“6 YILDIR ÜSTÜSTE ŞAMPİYONLAR”

Öğrencilerin başarısında büyük payı olan Beden Eğitimi Öğretmeni Serkan Öztürk de, 9 yıldır görev yaptığı Söğütlüçeşme Ortaokulu’nda önemli başarılar elde ettiklerini belirterek, “Türkiye’de atletizm ve kros alanında Küçük Kız, Küçük Erkek, Yıldız Kız, Yıldız Erkek’te ilk kez dört dalda birincilik kazanarak, aynı zamanda yıldız kızlarımız 6 yıldır üst üste İstanbul şampiyonu olarak, kırılması güç bir rekora ve başarıya imza attılar.  Bu başarının kaynağı, planlı ve prensipli çalışmaktır. Kar kış yağmur demeden çalışıyoruz. Puanlı atletizm, gülle, çekiç, disk atıcımız, uzun atlama, yüksek atlama alanlarında inanılmaz yetenekli öğrencilerimiz var. En önemlisi, bu çocuklarımız sokakta değil. Benimle birlikte antrenmanda gün geçiriyorlar” diye konuştu.

“TEMEL KARADENİZ, BİR ABİ HASSASİYETİYLE BİZİMLE İLGİLENDİ”

Öztürk, bu süreçte kendilerinden desteğini esirgemeyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ederek, “Belediyemizin sağlamış olduğu imkanlarla minder alındı ve okulumuzun bahçesine kum havuzu yapıldı. Bu da ciddi anlamda bir katkıdır. Başkanımız Temel Karadeniz bizlere büyük destek veriyor. Bir abi gibi davranıyor. Çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“BAŞARININ SIRRI: AZİM VE PLANLI ÇALIŞMA”

Türkiye birinciliğiyle büyük bir başarı yakalayan 11 yaşındaki Dilay Yıldızhan da azimli ve planlı çalışmanın başarıyı beraberinde getirdiğini ifade ederek, hedefinin olimpiyatlara hazırlanarak, daha büyük başarılara imza atmak olduğunu söyledi.

Söğütlüçeşme Ortaokulu küçük kızlarda İstanbul genelinde toplam 314 okul arasında İstanbul birincisi, küçük erkeklerde toplam 311 okul arasında İstanbul birincisi, yıldız kızlarda toplam 283 okul arasında İstanbul birincisi, yıldız erkeklerde toplam 306 okul arasında İstanbul birincisi olarak önemli derecelere imza attı.

 

Share
294 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2