logo

12 Nisan 2016

TÜRKİYE’DE BİR İLK OLAN ÇOCUK İZLEME MASASI BAKIRKÖY BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE HAYATA GEÇTİ

nmmSon yıllarda çocuk ve gençlere yönelik istismar, şiddet, madde bağımlılığı, ihmal ve suça yöneltme vakalarındaki artışı ortadan kaldırmak amacıyla Bakırköy Belediyesi ev sahipliğinde Türkiye’de bir ilk olan Çocuk İzleme Masası hayata geçti.

 

Bakırköy Kaymakamlığı, Bakırköy Belediye Başkanlığı, Çocuk Hakları Zirvesi ve Kalkınma  Derneği ile Uluslararası Lions Dernekleri 118-E Yönetim Çevresi Federasyonu işbirliğiyle başlayan Bakırköy Çocuk İzleme Masası, Bakırköy Belediyesi Osmaniye Halk  Kütüphanesi binasından yürütülecek.

 

Çocuk Masasının açılışına; Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Çocuk Hakları Zirvesi ve Kalkınma Derneği Başkanı Ebrize Çeltikçi ve Uluslararası Lions Dernekleri 118-E Yönetim Çevresi Federasyonu Başkanı Yavuz Demirkan’ın yanı sıra çocuklar ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile eğitimciler de katıldı.

 

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu yaptığı konuşmada bir yıldır Çocuk İzleme Masası için hazırlık yaptıklarını belirterek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “ Biz projede yer alan paydaşlar olarak bir yıldır hazırlıklarımıza çocuklarımızın  bu projeden beklentilerini dinleyerek başladık. Türkiye’de bir ilk olacak bu çalışmayla çocuklarımız burada tıbbi, psikolojik ve hukuki destek alacaklar. Bir diğer amacımız da çocuğa yönelik şiddet, istismar ve hatta tecavüze varan eylemlerin önüne geçmek. Hümanist, özgürlükçü, eşitlikçi, akılcı ve çağdaş dünyayla barışık evlatlar yetiştirmek ise en büyük amacımız. Çocuk Masamız sadece Bakırköy’deki çocuklarımıza değil Türkiye’nin her köşesindeki çocuklarımıza da hizmet verecek.”

 

Çocuk Masasında ombudsmanlar kurulu, danışmanlar, sivil toplum örgütleri ile kamu kurum ve kuruluşları görev yapacak.

Share
304 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2