logo

reklam
12 Aralık 2015

Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği’nin (YBBD) Mersin Şubesi’nin açılışı

88647b75-8d56-4e4b-8dbc-c9085555f7f0

Biz Konuşmuyoruz, Çalışıyoruz !

Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği’nin (YBBD) Mersin Şubesi’nin açılışı için genel başkan Nezir Karayün ve YBBD Türkiye genelinde bulunan il şube başkanları,  il temsilcileri ve üyeleri ile çok sayıda gazeteci Mersin’e çıkarma yaptı.

YBBD Mersin Şube Açıldı

Merkez Akdeniz ilçesi Kuva-i Milliye Caddesi’ndeki ofisin açılışında konuşan Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği Genel Başkanı Nezir Karayün Türkiye’nin çeşitli illerinde şubeler açmaya devam ettiklerini ve bunun yanında yabancı ülkelerde de şube açmayı hedeflediklerini söyledi.

Yerel Basın Birliği Derneği’nin Mersin Şubesi açıldı. Açılışta konuşan Yerel Basın Birliği Derneği Genel Başkanı Nezir Karayün, dernek olarak büyük bir aile olduklarını ve hiçbir menfaat ilişkisi olmadan bir çatı altında toplandıklarını ifade ederek, birlik ve beraberliklerini güçlendirecek çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Mersin’in tanıtılmasında büyük rol oynayacaklarını aktaran Karayün, “Birlik ve beraberlik içerisinde Mersin’in tanıtımına katkı sağlayacağız. Türkiye Yerel Basın Birliği’nin sizlerinde destekleriyle daha da büyüyeceğine inanıyorum. Mersin’imize hayırlı olmasını istiyorum” dedi.

“Biz halkın kendisiyiz”

Karayün sözlerine şöyle devam etti, “ Bizler yerel basın olarak ulusal basının alt dalıyız. Bizler kimsenin kalemi, uzağı ve yakını değiliz. Biz halkın kendisiyiz. Biz aile kurumuna önem veren birliğiz” dedi.

YBBD Mersin Şube Başkanı Ahmet Söyler açılış öncesinde yaptığı konuşmasında, Mersin’in sesi kulağı olacaklarını, Mersin’in sesini Türkiye’ye yaymak için çalışmalarda bulunacaklarını ifade etti. TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman da yerel basınla ilişkilerinin kendilerine güç katacağını ve yerel basınla her zaman beraber olmayı istediklerini söyledi. Konuşmaların ardından şube açılışı gerçekleştirildi.

“Kuşlardan İbret Alın, Kardeşçe Yaşayın”

Açılışın ardından Toroslar Akbelen Muhtarı Şaban Can Katar Yerel Basın Birliği Derneği Genel Başkanı Nezir Karayün’e Türk bayrağı ve iki de muhabbet kuşu hediye etti.  6 dönemdir muhtarlık yapan Akbelen Muhtarı Katar’ın hediye ettiği muhabbet kuşlarını kabul eden Karayün, “Kuşlar demir kafes içerisinde kavga etmeden yaşayabiliyorlar. Ama biz insanlar ne kadar güzel bir dünyada yaşıyoruz. Bu güzel dünyada, bu güzel ülkede, güzel insanlar bu kuşlardan ibret almalı.”ifadelerini kullandı.

Yoğun Katılım Oldu

Mersin Şubesi’nin açılışına Yerel Basın Birliği Derneği Genel Başkanı Nezir Karayün, Yerel Basın Birliği Derneği Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Yerel Basın Birliği Derneği Mersin Şube Başkanı Ahmet Söyler

Share
435 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2